Tesla (TSLA) kontynuuje zniżki na wielu rynkach w miarę wzrostu zapasów

Tesla kontynuuje udzielanie rabatów na swoje samochody elektryczne na wielu rynkach, na których nagromadziły się zapasy, co nie jest normalne dla producenta samochodów na tak wczesnym etapie roku.

Chociaż Tesla ma politykę nieoferowania zniżek na swoje samochody, często łamie tę politykę pod koniec sezonów, aby dostarczyć jak najwięcej pojazdów.

Zmniejsza to liczbę pojazdów na stanie, co dobrze wygląda w bilansie wyników kwartalnych.

To jest dokładnie to, co wydarzyło się w ostatnim kwartale, kiedy Tesla zaoferowała na wielu rynkach bardziej znaczące rabaty niż kiedykolwiek wcześniejco skłoniło wielu analityków do przekonania, że ​​Tesla ma problemy z popytem.

Zwykle rabaty kończą się pod koniec kwartału, ale tym razem Tesla nadal oferowała rabaty w nowym roku.

Już to zgłaszaliśmy Tesla obniża ceny w Chinachale teraz dowiedzieliśmy się, że producent samochodów oferuje również niższe ceny na kilku innych rynkach, w tym w Australii, Singapurze, Korei Południowej i Japonii.

W Singapurze Tesla oferuje rabat w wysokości 5000 USD osobom, które sprzedają istniejący pojazd spalinowy, oraz kolejne 5000 USD na pokrycie kosztów certyfikacji na prowadzenie samochodu w Singapurze.

Dotyczy to istniejących pojazdów seryjnych.

Tesla oferuje również nowym nabywcom bezpłatne złącze ścienne.

Obniżki cen i rabaty pojawiają się, gdy w Tesli nastąpił wzrost zapasów, co jest niezwykłe dla producenta samochodów na początku nowego kwartału.

Akcje Tesli są zwykle niskie na większości rynków na początku kwartału, zwłaszcza za granicą, ponieważ rynki czekają na nowe dostawy.

Ale Tesla miała rozbieżność około 50 000 pojazdów między pojazdami produkcyjnymi a pojazdami dostarczonymi w ciągu ostatnich dwóch kwartałów.

Doprowadziło to do zapasów samochodów Tesli na niektórych rynkach, zwłaszcza poza Stanami Zjednoczonymi, już od nowego roku.

READ  Baidu rozpoczyna działalność robotaxi po uzgodnieniu taryfy przez miasto w Pekinie

Bierz Elektryka

Już pod koniec ostatniego kwartału widzieliśmy pewne oznaki problemów z popytem na Teslę. Teraz to raczej to potwierdza.

Tesla znacznie zwiększyła swoje moce produkcyjne w ciągu ostatniego roku i wydaje się, że popyt nie do końca odpowiada obecnym cenom.

Osobiście nie czuję się zbytnio zaniepokojony producentem samochodów, ponieważ myślę, że dostosują się i pociągną za sobą niektóre wyzwalacze popytu, aby zrównoważyć sytuację.

Oczywiście sytuacja wpłynie na marżę brutto, ale producent samochodów ma tu trochę miejsca na grę.

Konieczne będzie jednak sprawdzenie, czy te problemy z popytem utrzymają się przez cały rok, ponieważ z czasem mogą stać się problemem.

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. jeszcze.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top