Tesla przygotowuje się do wprowadzenia nowego Modelu Y z 4680 ogniwami na 2023

Tesla przygotowuje się do wprowadzenia nowego modelu Y na rok 2023 ze standardową konfiguracją napędu na wszystkie koła i 4680 akumulatorami, które właśnie uzyskały aprobatę Agencji Ochrony Środowiska (EPA).

w październiku, Poinformuj nas że Tesla złożyła wniosek i uzyskała certyfikaty zgodności dla różnych poziomów Modelu 3, Modelu X i Modelu S, ale Model Y nigdy nie był wymieniony w bazie danych EPA. Było to zaskakujące, ale nie niepokojące, ponieważ Tesla miała jeszcze kilka miesięcy na zgłoszenie się i uzyskanie zgody na sprzedaż innych samochodów w roku modelowym 2023.

EPA dodała teraz Certyfikaty Zgodności Modelu Y Tesli dla swoich modeli 2023 do swojej bazy danych i zamiast po prostu otrzymywać zatwierdzenie dla konfiguracji, które już sprzedaje, Tesla uzyskała trzy Certyfikaty Zgodności Modelu Y. EPA zatwierdziła Model Y Long Range Napęd na wszystkie koła, wydajny napęd na wszystkie koła modelu Y, a teraz nowe wyposażenie, oznaczone jako „Napęd na wszystkie koła w modelu Y”.

źródło: Tesla

Ciekawe, że Tesla miała Wcześniej zbudowano Model Y ze standardowym napędem na wszystkie koła Układ napędowy w Gigafactory w Teksasie w kwietniu, ale Pokazałem to tylko personelowi. Samochód miał 279 mil zasięgu i oferował wygodniejszą konfigurację AWD. Jednak sprzedano go za prawie 60 000 USD, co jest zbyt drogie w stosunku do oferowanego asortymentu.

Plotki głosiły, że była to długo oczekiwana Tesla Model Y zbudowana z ogniwa 4680. Ponieważ był on dostępny tylko dla pracowników, pomogło to tylko wywołać dalsze spekulacje, że samochód zawierał nową chemię komórkową producenta.

4680 Model Y jest poza zasięgiem. Pracownicy tacy jak starszy wiceprezes Tesli ds. układów napędowych Drew Baglino jeździ jednymFirma buduje modele Y wyposażone w 4680 w Gigafactory Texas. Jednak firma oferuje klientom głównie modele Y wyposażone w 2170, ponieważ program 4680 jest daleki od pełnego rozwoju.

READ  Wall Street spada o 2% wraz z rosnącymi obawami o recesję

Tesla złożyła wniosek o zatwierdzenie swoich trzech konfiguracji Model Y 30 września i otrzymała certyfikaty zgodności 19 października, jak pokazują dokumenty EPA. Agencja nie opublikowała szczegółowych ocen zasięgu dla tych elementów.

Może to wskazywać, że Tesla przygotowuje się do dostawy Więcej 4680 modeli Y dla klientów w tym roku. Pojazd musi zostać oceniony przez Agencję Ochrony Środowiska przed dostawą do klientów. Ponieważ ma nową chemię z różnymi wartościami pasma i mocą wyjściową, mogło to spowodować, że całkowicie elektryczny crossover otrzymał homologację nieco później niż pozostałe trzy samochody w gamie Tesli.

4680 ogniw Tesli Może wejść do masowej produkcji pod koniec roku. Firma współpracuje już z dostawcami, takimi jak Panasonic, nad opracowaniem prototypów ogniw w ramach przygotowań do produkcji na dużą skalę w 2023 roku. Kazuo Tadanobu, prezes i dyrektor generalny Panasonic Energy Ltd., powiedział, że wejdzie 4680 ogniw Tesla Masowa produkcja na liniach w Japonii w maju 2023 r..

Bardzo chciałbym usłyszeć od ciebie! Jeśli masz jakieś uwagi, wątpliwości lub pytania, napisz do mnie na adres [email protected] Możesz również skontaktować się ze mną na Twitterze Umieść tweetalub jeśli masz jakieś wskazówki, możesz wysłać do nas e-mail na adres [email protected]

Tesla przygotowuje się do wprowadzenia 4680 Standard Range AWD Model Y na rok 2023


Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top