Tesla informuje o rekordowych dostawach, ale liczby wciąż nie osiągają celów analityków

ogłosił Tesla Inc. za rekordowe dostawy kwartalne w niedzielę. Ale ta liczba wciąż rozczarowała analityków.

Tesla poinformowała, że ​​w zakończonym właśnie trzecim kwartale wyprodukowała ponad 365 000 pojazdów i zrealizowała ponad 343 000 dostaw. Było to znaczące ożywienie w porównaniu z drugim kwartałem, kiedy to odnotowano prawie 259 000 wyprodukowanych pojazdów i 255 000 dostaw, przy czym produkcja została wstrzymana z powodu zamknięcia chińskich fabryk z powodu wybuchu COVID-19 na wiosnę.

Analitycy z Wall Street spodziewali się więcej od czwartego kwartału, chociaż spodziewali się około 371 000 dostaw, zgodnie z danymi FactSet.

Dystrybucja 22 tys. samochodów pomiędzy produkcją a dostawą była znacznie wyższa niż zwykle – w poprzednim kwartale było to około 4 tys. Chociaż tak duża rozpiętość może wskazywać, że produkcja przewyższa popyt, Tesla powiedział, że przyczyną był kryzys logistyczny pod koniec kwartału.

„Ponieważ nasza wielkość produkcji stale rośnie, coraz trudniej jest zapewnić niedrogie możliwości transportowe pojazdów w szczytowych tygodniach logistycznych” – powiedziała firma. w obecnej sytuacji. „W trzecim kwartale zaczęliśmy przestawiać się na bardziej wyrównaną regionalną mieszankę pojazdów produkowanych co tydzień, co zaowocowało wzrostem liczby pojazdów przeniesionych pod koniec kwartału”.

w Ćwierkać W niedzielę dyrektor generalny Elon Musk powiedział, że ma nadzieję na „bardziej spójne dostawy” w tym kwartale.

Dan Ives, analityk Wedbush, przedstawił to wyjaśnienie krok po kroku.

Krótko mówiąc, ten kwartał nie będzie miał o czym pisać, a ulica będzie rozczarowana łagodniejszymi dostawami.„ Patrzymy na to jako na logistyczny wzrost prędkości, a nie na popyt” – powiedział w tweecie.

Jednak Tesla będzie musiała znacznie zwiększyć produkcję w bieżącym kwartale, aby osiągnąć swój roczny cel wzrostu.

w piątek Drugiego dorocznego Dnia Sztucznej Inteligencji, Tesla ujawniła prototyp robota podobnego do człowieka, zwanego Optimus, który demonstruje zręczność palców. Roboty do użytku przemysłowego będą kosztować około 20 000 dolarów każdy i mogą trafić na rynek w ciągu trzech do pięciu lat, powiedział Musk, chociaż eksperci są sceptyczni.

READ  Wskazówki dotyczące oszczędzania paliwa: Kierowcy ostrzegają przed wysokimi grzywnami za praktykowanie popularnego sposobu oszczędzania paliwa

Oczekuje się, że producent samochodów elektrycznych ogłosi wyniki za trzeci kwartał 19 października.

Tesla udostępnia TSLA,
-1,10%
Od początku roku spadł o około 25%, mniej więcej zgodnie z SPX S&P 500,
-1,51%
2022 spadek.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top