Tenis. Kamil Majzac nie zagra w turnieju głównym w Monte Carlo

W niedzielnych kwalifikacjach do ATP w Monte Carlo Kamil Majzzak przegrał 4: 6, 6: 3, 2: 6 ze Stefano Travaglia i nie zagra w głównych meczach.

Polak, który zajął 118 miejsce w rankingu ATP, pokonał Gianlucę Magera 6: 3, 6: 3 w pierwszym meczu eliminacyjnym. Jednak w niedzielnej walce, która obejmowała podanie na główne mecze, nadal była trudna. Walczył o prawo do odlotu 69 rakietą świata Stefano Travaglia.

Majzak dobrze spisał się w pierwszym secie i pokonał przeciwnika w czwartym meczu (3: 1). Niestety w kolejnym meczu wykorzystał swój trzeci break point i sytuacja wróciła do pozycji wyjściowej. Na 4: 4 nasz rodak znów się załamał, a chwilę później zakończył włoskie rytuały, wygrywając seta 6: 4.

Na szczęście w drugim secie Majjarsak wyeliminował popełnione wcześniej błędy. Grał bardzo dobrze i dwukrotnie pokonał przeciwnika. Wygrał w tym sezonie 6: 3, a kibice czekali na decydujące wyniki. Niestety w trzecim secie Polak szybko się zerwał i wtedy nie mógł odrobić straty. Ostatecznie przegrał 2: 6 i pożegnał się z meczem.