Teleskop Webba rejestruje obraz największych i najgorętszych znanych gwiazd

The teleskop internetowy Ujawnia wcześniej niewidziane rzeczy we wszechświecie.

Astronomowie włączyli najpotężniejszy teleskop kosmiczny, jaki kiedykolwiek zbudowano – in NASAA Europejska Agencja Kosmiczna i Kanadyjska Agencja Kosmiczna opublikowały niedawno bezprecedensowy obraz Mgławicy Tarantula, gigantycznego obszaru wirującego gazu i pyłu. Ta mgławica, odległa o około 161 000 lat świetlnych (co jest stosunkowo blisko w kategoriach kosmologicznych), jest również „domem dla najsłynniejszych i najgęstszych gwiazd”. NASA wyjaśnia.

Na zdjęciu powyżej i poniżej możesz zajrzeć do dużej wnęki w mgławicy, gdzie odkryjesz masywne żywe gwiazdy. Wygląda jasnoniebieski. „Promieniowanie emitowane” przez te gorące gwiazdy zmiotło pył i gaz, umożliwiając teleskopom takim jak Webb łatwiej zajrzeć do wewnątrz.

Co najważniejsze, Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, który… Przechwytuje niezrównane ilości światła z kosmosu A długości fal niewidoczne dla naszych oczu (światło podczerwone) ujawniły tysiące masywnych, nigdy wcześniej nie widzianych gwiazd w tej gromadzie centralnej.

Zobacz też:

Jak nowa megarakieta NASA wypada w porównaniu ze swoim legendarnym poprzednikiem?

Astronomowie i planetolodzy z pewnością będą zachwyceni najnowszymi zdjęciami z Sieci. „Nowy #JWST IMAGE właśnie został usunięty, zrób swój ulubiony film, aby zrobić to na pełnym ekranie” ćwierkanie Planetolog Paul Byrne. „To jest 30 Dorado – Mgławica Tarantula – jakich nigdy wcześniej nie widzieliśmy.”

NASA wyjaśnia, że ​​Mgławica Tarantula, w przeciwieństwie do obszarów gwiazdotwórczych naszej Drogi Mlecznej, tworzy gwiazdy w „ekstremalnie złym” tempie, podobnym do mgławic, gdy Wszechświat był w powijakach. Obserwacja Mgławicy Tarantula daje astronomom możliwość przyjrzenia się z bliska dynamicznemu procesowi formowania się gwiazd sprzed eonów.

chcesz więcej Nauki Czy nowości technologiczne są dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej? zapisać się na Najważniejszy biuletyn informacyjny Mashable Dziś.

sieć, Stacjonowany milion mil od Ziemi, ma ujawnić wiele nowych spostrzeżeń na temat wszechświata. Oto jak Webb osiągnie niezrównane rzeczy:

  • gigantyczne lustro: Lustro Webb, które przechwytuje światło, ma ponad 21 stóp szerokości. To jest dwa i pół razy większe niż Kosmiczny teleskop Hubble Lustro. Przechwycenie większej ilości światła pozwala Webbowi widzieć bardziej odległe starożytne obiekty. Teleskop przyjrzy się gwiazdom i galaktykom, które powstały ponad 13 miliardów lat temu, zaledwie kilkaset milionów lat po Wielkim Wybuchu.

    „Zobaczymy pierwsze gwiazdy i galaktyki, które kiedykolwiek powstały” – powiedział Mashable w zeszłym roku Jan Creighton, astronom i dyrektor planetarium Manfred Olson z University of Wisconsin-Milwaukee.

  • Wyświetlacz na podczerwień: Webb jest zasadniczo teleskopem na podczerwień, co oznacza, że ​​widzi światło w widmie podczerwonym. To pozwala nam zobaczyć więcej wszechświata. Podczerwień dłużej długości fal niż światło widzialne, dzięki czemu fale świetlne skuteczniej przedzierają się przez kosmiczne chmury do wewnątrz przestrzeń kosmiczna; Światło rzadko zderza się z tymi gęstymi cząsteczkami i jest rozpraszane. W końcu, wizjer w podczerwieni Webba może przeniknąć miejsca, których Hubble nie jest w stanie.

    — Unosi zasłonę — powiedział Creighton.

  • Wpatrywanie się w odległe egzoplanety: teleskop internetowy Noś specjalistyczny sprzęt zwany spektrometrami, zrewolucjonizuje nasze rozumienie tych odległych światów. Instrumenty mogą rozszyfrować molekuły (takie jak woda, dwutlenek węgla i metan) znajdujące się w atmosferach odległych egzoplanet – niezależnie od tego, czy są to gazowe olbrzymy, czy mniejsze skaliste światy. Webb przeszuka egzoplanety w Drodze Mlecznej. Kto wie, co znajdziemy?

    „Możemy nauczyć się rzeczy, o których nigdy nie myśleliśmy, że są możliwe” – mówi Mercedes Lopez Morales, badaczka egzoplanet i astrofizyk w Centrum Astrofizyki — Harvard i Smithsoniandla Mashable w 2021 r.

READ  Dwa największe dotychczas trzęsienia ziemi zostały zarejestrowane z drugiej strony planety

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top