Telekomunikacja twierdzi, że próba mianowania nowych dyrektorów przez Edwarda Rogersa jest sprzeczna z prawem Kolumbii Brytyjskiej

Rogers Communications twierdzi, że odrzuciła próbę byłego prezydenta Edwarda Rogersa powołania listy nowych dyrektorów, ponieważ posunięcie to „nie było zgodne z prawem Kolumbii Brytyjskiej”, gdzie firma została założona.

„Rzekoma propozycja pana Edwarda Rogersa, aby w ten weekend zorganizować spotkanie zarządu z proponowaną listą dyrektorów, jest niezgodna z prawem Kolumbii Brytyjskiej, gdzie Rogers Communications Inc. jest zarejestrowana, i dlatego jest nieważna” – podała firma w oświadczeniu. Oświadczenie sobotnie.

„W związku z tym rzekome posiedzenie zarządu i wszystko, co może wyniknąć z takiego spotkania, jest również nieważne”.

Firma nie podała szczegółów dotyczących przepisów, które takie posunięcie miałoby naruszyć.

Sobotnie oświadczenie jest najnowszym wydarzeniem w brzydkiej walce o kontrolę nad firmą.

Oglądaj | Rogers był nękany przez spór o przywództwo i konflikty rodzinne:

Rogers Communications był nękany przez spór o przywództwo i konflikty rodzinne

Gigant telekomunikacyjny Rogers Communications został zakłócony przez wewnętrzny spór o przywództwo między członkami tej samej rodziny Rogers. Wszystko to, podczas gdy firma próbuje sfinalizować ogromną umowę o wartości 26 miliardów dolarów, aby przejąć Shaw Communications. 2:04

Edward Rogers został zwolniony ze stanowiska prezesa firmy założonej przez jego ojca w czwartek po nieudanej próbie odzyskania kontroli nad firmą.

Następnie przedstawił plan zastąpienia pięciu członków zarządu spółki nowymi wybranymi przez siebie osobami, stwierdzając w oświadczeniu, że „uważa, że ​​odtworzenie zarządu byłoby w najlepszym interesie RCI”.

W piątek wieczorem firma zareagowała na przeprowadzkę, dając jasno do zrozumienia, że ​​nie ma takich planów.

Podczas sprawowania urzędu Edward Rogers pozostał w radzie dyrektorów firmy. Jego ruch w celu zastąpienia innych członków zarządu wskazuje, że wciąż szuka zmiany na szczycie.

„To rozczarowujące, że były prezes próbował działać jednostronnie, nie zważając na interesy firmy i wszystkich akcjonariuszy Rogersa” – podała w sobotę firma.

READ  Ceny gazu GTA mogą w niedzielę spaść o 11 centów
Ludzie przechodzą obok siedziby Rogersa w Toronto 15 marca. (Evan Mitsui/CBC)

we wrześniu, Edward Rogers próbował pozbyć się CEO Joe Natale Na najwyższym stanowisku umieścił dyrektora finansowego firmy, Tony’ego Staveriego.

Zwołano nadzwyczajne posiedzenie zarządu, na którym trzy członkinie rodziny Rogers – siostry Melinda i Martha wraz z matką Lorettą – zebrały się razem, by powstrzymać plan Edwarda Rogersa.

Natalie podobno usłyszała o planie usunięcia go, gdy Staveri przypadkowo zadzwonił do niego podczas omawiania planu z jednym z byłych dyrektorów firmy, The Globe and Mail doniósł w czwartek.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top