Telefony BlackBerry OS nie będą działać po 4 stycznia

BlackBerry był wczesnym pionierem w branży smartfonów, ale po wprowadzeniu iPhone’a i niezliczonych urządzeń z Androidem firma szybko straciła swój udział w rynku. BlackBerry ostatecznie przerzuciło swoje telefony na Androida, zaczynając od BlackBerry Priv 2015, ale firma utrzymała swój mobilny system operacyjny znacznie dłużej. Jednak serwery utrzymujące przy życiu BlackBerry OS zostały zamknięte w tym tygodniu.

BlackBerry zapowiedziane po raz pierwszy Powrót we wrześniu 2020 Że stare usługi przestaną działać 4 stycznia 2022 r. i jak obwód telefoniczny wskazanyZbliża się czas zamknięcia. Pierwotne oświadczenie brzmi: „Urządzenia z systemem operacyjnym BlackBerry 7.1 i wcześniejszym oprogramowaniem, oprogramowaniem BlackBerry 10 oraz BlackBerry PlayBook OS 2.1 i wcześniejszymi wersjami nie będą działać niezawodnie przez operatora lub połączenia Wi-Fi” po 4 stycznia.

Urządzenia BlackBerry z systemem Android, takie jak KeyOne, Key2 i Key2 LE, będą nadal działać tak, jak dotychczas (chociaż większość z nich nie otrzyma aktualizacji zabezpieczeń). Jednak wszystkie urządzenia z systemem operacyjnym firmy stracą dostęp do BlackBerry Protect, BlackBerry Password Keeper, BlackBerry ID, wiadomości PIN do PIN, hostowanych adresów e-mail i wszystkiego, co opiera się na serwerach zewnętrznych. Nie ma również gwarancji, że dostęp do połączeń alarmowych będzie nadal działał, ale z Większość operatorów migruje do VoLTE, i tak było przeznaczone do złamania (jeśli już tego nie zrobiło).

Jeśli nadal kołyszesz telefonem BlackBerry z Androidem, czas przenieść się na bardziej zielone pastwiska. Nie ma nowszych urządzeń BlackBerry, na które warto się przesiąść, ponieważ nowsza opcja pozostaje Key2 LE z 2018 roku, ale Kieszeń Unihertz Titan Jest to jedna z opcji dla nowoczesnego urządzenia z systemem Android z fizyczną klawiaturą. Powinna się nadal ruszać Pracuj na telefonie z Androidem 5G z marką BlackBerryNic nie wskazuje na to, kiedy będzie to dostępne, ani czy telefon będzie dobry.

READ  Natychmiast uruchom tę aplikację, aby dowiedzieć się, czy dotyczy Cię usterka połączenia alarmowego w Androidzie

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top