Telefony BlackBerry OS nie będą działać po 4 stycznia

BlackBerry był wczesnym pionierem w branży smartfonów, ale po wprowadzeniu iPhone’a i niezliczonych urządzeń z Androidem firma szybko straciła swój udział w rynku. BlackBerry ostatecznie przerzuciło swoje telefony na Androida, zaczynając od BlackBerry Priv 2015, ale firma utrzymała swój mobilny system operacyjny znacznie dłużej. Jednak serwery utrzymujące przy życiu BlackBerry OS zostały zamknięte w tym tygodniu.

BlackBerry zapowiedziane po raz pierwszy Powrót we wrześniu 2020 Że stare usługi przestaną działać 4 stycznia 2022 r. i jak obwód telefoniczny wskazanyZbliża się czas zamknięcia. Pierwotne oświadczenie brzmi: „Urządzenia z systemem operacyjnym BlackBerry 7.1 i wcześniejszym oprogramowaniem, oprogramowaniem BlackBerry 10 oraz BlackBerry PlayBook OS 2.1 i wcześniejszymi wersjami nie będą działać niezawodnie przez operatora lub połączenia Wi-Fi” po 4 stycznia.

Urządzenia BlackBerry z systemem Android, takie jak KeyOne, Key2 i Key2 LE, będą nadal działać tak, jak dotychczas (chociaż większość z nich nie otrzyma aktualizacji zabezpieczeń). Jednak wszystkie urządzenia z systemem operacyjnym firmy stracą dostęp do BlackBerry Protect, BlackBerry Password Keeper, BlackBerry ID, wiadomości PIN do PIN, hostowanych adresów e-mail i wszystkiego, co opiera się na serwerach zewnętrznych. Nie ma również gwarancji, że dostęp do połączeń alarmowych będzie nadal działał, ale z Większość operatorów migruje do VoLTE, i tak było przeznaczone do złamania (jeśli już tego nie zrobiło).

Jeśli nadal kołyszesz telefonem BlackBerry z Androidem, czas przenieść się na bardziej zielone pastwiska. Nie ma nowszych urządzeń BlackBerry, na które warto się przesiąść, ponieważ nowsza opcja pozostaje Key2 LE z 2018 roku, ale Kieszeń Unihertz Titan Jest to jedna z opcji dla nowoczesnego urządzenia z systemem Android z fizyczną klawiaturą. Powinna się nadal ruszać Pracuj na telefonie z Androidem 5G z marką BlackBerryNic nie wskazuje na to, kiedy będzie to dostępne, ani czy telefon będzie dobry.

READ  iPhone przewyższa Androida, zdobywając większość amerykańskiego rynku smartfonów

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *