TCL prezentuje 98-calowy kompaktowy telewizor LED, „OD Zero” 8K i nie tylko

W przeciwieństwie do wielu innych głównych marek telewizyjnych, TCL prezentuje swoje najnowsze i najlepsze telewizory na targach CES2022. Pozostając wiernym swoim korzeniom Roku TV, dzięki nadchodzącym telewizorom z wbudowaną platformą do przesyłania strumieniowego, firma będzie również sprzedawać telewizory z wbudowaną Google TV w 2022 roku. TCL nadal przesuwa granice telewizorów wielkoekranowych dzięki swojemu XL gama, właśnie wprowadzamy nowy precyzyjny model QLED.. 4K 98-calowa rozdzielczość 4K mini podświetlenie LED z podświetleniem, które można teraz kupić za mniej niż 8000 USD.

Oprócz 98-calowego XL, TCL prezentuje na targach CES właśnie wprowadzony na rynek 85-calowy X925pro. Zestaw 8K reprezentuje trzecią generację technologii Mini-LED, którą firma nazywa OD Zero. Różnica polega na tym, że podświetlenie jest na tyle płaskie, że pozwala na uzyskanie bardzo cienkiego profilu, niecałe 10 milimetrów. Ponadto nowy zestaw zawiera obsługę Dolby Vision, HDR10+ i Imax Enhanced, a także interfejs Google TV.

Do końca 2022 r. TCL planuje wprowadzić nowe telewizory z częstotliwością odświeżania panelu 144 Hz, aby zapewnić niezwykle płynną rozgrywkę. Ten dodatek znajduje się na szczycie i tak już dużej listy przyjaznych dla gier funkcji w nowych modelach firmy, takich jak tryby Auto Game, HGiG i zmienna częstotliwość odświeżania.

Animacja

Na CES pokazano jej również demo TrueCut Motion, nowej technologii firmy Pixelworks, którą TCL planuje zintegrować z przyszłymi telewizorami. TrueCut Motion umożliwia filmowcom dokonywanie „oceny ruchu” podczas postprodukcji poprzez zmianę ruchu obrazu w obudowie 48 Hz High Frame Rate (HFR) dla poszczególnych scen. Zasadniczo jest to narzędzie dla filmowców, które pozwala redukować endemiczne artefakty z szybkością 24 klatek na sekundę, używaną historycznie do produkcji filmowej. Jako kompleksowe rozwiązanie, kompatybilny telewizor automatycznie wyświetli ruch obrazu dokładnie zgodnie z zamierzeniami reżysera. Demo zostało użyte do TCL hobbit, film pierwotnie nakręcony w formacie HFR, „stopniowany” obraz, który zobaczyłem, wyglądał bardziej naturalnie niż oryginał, zachowując pełną rozdzielczość ruchu wersji HFR.

READ  Sztuka w pustych witrynach może przyciągnąć najemców: CEO BIA

010622_X937U_soundbar

Wzmacniacze

TCL planuje wprowadzić kilka nowych głośników w 2022 r., w tym X937U, model 7.1.4-kanałowy z przetwarzaniem Dolby Atmos i DTS: X. System zawiera bezprzewodowe głośniki surround i bezprzewodowy subwoofer, a także posiada zastrzeżone przez RayDanz przetwarzanie przez TCL, które rozszerza pole dźwiękowe i wykorzystuje grzejniki boczne. X937U będzie dostępny tego lata w przystępnej cenie 599 USD.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top