Tajemniczy meteor zmienia kolor na zielony po wystrzeleniu w niebo z ogromną eksplozją w Turcji

Film pokazuje kulę ognia spadającą z nieba. (Napisy: Twitter)

Meteoryty generalnie świecą, emanując jasnymi kolorami, gdy zaczynają płonąć, gdy wchodzą w ziemską atmosferę.

Niebo nad Izmirem w Turcji zmieniło się ostatnio na zielone, pozostawiając ludzi z podziwem i podziwem dla niebiańskiej potęgi, która kipi z chmurami, odbierając im tradycyjny wygląd. Użytkownik Twittera o imieniu Khalil Ibrahim Kakan przesłał wideo przedstawiające tę mistyczną perspektywę, a ludzie zaczęli wrzucać wiele teorii do komentarzy. Film pokazuje kulę ognia spadającą z nieba. Chowając się przez bardzo krótki czas za chmurami, eksploduje w oślepiającym świetle, zmieniając całe niebo na zielone. Blask staje się tak intensywny, że wszystko znika na biało, zanim kula ognia gdzieś w odległych krainach upadnie głośno. Kolejny film przedstawiający zjawisko pojawił się na Twitterze przez innego użytkownika oglądającego go pod innym kątem. Na tym filmie zielona kula ognia jest wyraźnie widoczna.

Obejrzyj wideo tutaj:

Jak to zwykle bywa, dziwne zjawisko na niebie powoduje, że umysły ludzi przyjmują surrealistyczne przypuszczenia. Wideo wywołało wiele teorii i spekulacji na temat natury obiektu. Niektórzy uważają, że to międzygalaktyczne śmieci, a niektórzy spekulują, że to szczątki rakiet. Wielu uważało, że to dziwna mistyfikacja, podczas gdy inni użytkownicy byli pewni, że na niebie zauważono UFO.

Aby położyć kres ziemskim teoriom, dr Hasan Ali Dal, zastępca dyrektora w Obserwatorium Uniwersytetu Ege, powiedział, że niezwykła zielona “kula ognia” to w rzeczywistości meteoryt. Meteoryty generalnie świecą, emanując jasnymi kolorami, gdy zaczynają płonąć, gdy wchodzą w ziemską atmosferę.

Meteor jest częścią deszczu meteorytów Perseidów, który miał rozpocząć się 26 lipca. NASA zauważyła deszcz i uważa się, że osiągnie on szczyt około 11 sierpnia, kiedy w ciągu godziny można zaobserwować około 50 meteorów, co czyni Perseidy jednym z największych deszczów meteorów w roku.

Przeczytaj wszystkie pliki najnowsze wiadomościi Z ostatniej chwili i Koronawirus wiadomości tutaj

READ  Misja Juno NASA ujawnia, co kryje się pod pięknymi chmurami Jowisza

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top