Szybkie ożywienie popytu wskazuje na wyższe ceny ropy

Ceny ropy Brent osiągnęły najwyższy od trzech lat poziom 80 dolarów za baryłkę we wtorek we wtorek, napędzany ożywieniem popytu i globalnym kryzysem podaży energii, który spowodował wzrost zużycia ropy naftowej i cen paliw kopalnych. Wspinaczka do 80 $ – po raz pierwszy Brent surowy Ceny przekroczyły tę granicę od września 2018 r. – mogą mieć nogi do dalszych wzrostów, twierdzą analitycy.

Globalny popyt na ropę odradza się po rosnącej letniej zmiennej delta szybciej niż oczekiwali niektórzy obserwatorzy. Wyższe ceny gazu ziemnego i węgla w Europie i Azji napędzają globalne przechodzenie z gazu na ropę w jednostkach wytwórczych, zwiększając popyt na ropę.

Jeśli chodzi o dostawy, huragan Ida zakłócił produkcję w amerykańskiej Zatoce Meksykańskiej, a niektórzy członkowie OPEC+ walczą o zwiększenie mocy produkcyjnych do swoich kontyngentów. Ponadto amerykańscy producenci ropy łupkowej wykazują niezwykłą i bezprecedensową dyscyplinę w swojej działalności wiertniczej, mimo że amerykański standard Zachodni Teksas surowy surowyOd połowy kwietnia notuje się powyżej 60 dolarów za baryłkę.

ten globalny kryzys energetyczny Również ożywienie popytu na ropę po lipcowej recesji ze względu na zmienną delta sprawia, że ​​banki inwestycyjne, producenci ropy i giganci handlu ropą z większym optymizmem patrzą na ceny ropy w nadchodzących kwartałach, zwłaszcza w świetle słabej reakcji podaży na rosnący popyt. .

Popyt na ropę ma powrócić do poziomu sprzed COVID na początku 2022 r.

Wielu analityków i firm naftowych widzi, że globalny popyt na ropę wraca do poziomu sprzed kryzysu w 2019 r. już na początku przyszłego roku, jeśli nie wcześniej, pod koniec 2021 r.

Przemysł naftowy „znacząco niedoinwestuje” w podaż, aby zaspokoić zidentyfikowany rosnący popyt Powrót do poziomów sprzed COVID Pod koniec 2021 r. lub na początku 2022 r. Greg Hill, prezes amerykańskiej firmy Hess Corp., produkującej ropę, powiedział w poniedziałek.

Oczekuje się, że globalny popyt na ropę osiągnie 100 milionów baryłek dziennie do końca tego roku lub na początku 2022 roku, powiedział Hill, dodając, że w przyszłym roku popyt ma wzrosnąć do 102 milionów baryłek dziennie – przekraczając poziom sprzed pandemii.

READ  Richard Branson ogłasza podróż w kosmos przed Jeffem Bezosem Nowości

Dyrektor generalny ConocoPhillips, Ryan Lance, również tak uważa Popyt na ropę wzrośnie do poziomu sprzed pandemii do początku 2022 roku.

Według OPEC, rosnąca zmienna delta ma częściowo opóźnić odbudowę popytu na ropę w przyszłym roku. W swoim ostatnim miesięcznym raporcie OPEC stwierdził, że silny wzrost gospodarczy i silniejsze ożywienie konsumpcji paliw sprawią, że globalny popyt na ropę naftową osiągnie średnio 100,8 mln baryłek dziennie i przekroczy poziomy sprzed Covid. 900 000 baryłek dziennie.

Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) widzi Silne stłumione żądanie Od października do końca 2021 roku, choć prognozy popytu nie są tak optymistyczne jak OPEC.

Światowy kryzys energetyczny, ceny gazu ziemnego w Rekordy wszech czasów w Europie Zapasy węgla są bardzo niskie w Europie i niektórych częściach Azji, co dodaje więcej paliwa do optymistycznych prognoz. Analitycy i członkowie OPEC oczekują, że kryzys gazowy zwiększy popyt na ropę Do 1 miliona baryłek dziennie Tej zimy. Według Melle Kyari, dyrektora zarządzającego Nigerian National Petroleum Corporation (NNPC), kryzys gazowy może podnieść ceny ropy o około 10 dolarów za baryłkę w ciągu najbliższych trzech do sześciu miesięcy.

Olej za 100 dolarów?

Goldman Sachs w tym tygodniu podniósł prognozę cen ropy do końca 2021 r. Do 90 dolarów za baryłkę Brent Od oczekiwanych wcześniej 80 USD za baryłkę, przy spodziewanym zacieśnieniu rynków ropy naftowej w związku z silnym ożywieniem popytu, ograniczeniami podaży spowodowanymi huraganem Ida i słabą reakcją podaży ze strony producentów ropy spoza OPEC+.

Rynek ropy obecnie się zacieśnia, według strategów ING Warrena Pattersona i Wenyu Yao. Powiedziała Wtorek.

“Krzywa forward nadal się umacnia, a ICE Brent Dec’21-Dec22 notuje się na ogół ze spadkiem powyżej 7 USD/baryłkę, w górę z poziomu poniżej 4 USD za baryłkę w sierpniu. Zauważyli, że dalszy spadek wzdłuż krzywej wzmacnia ich pogląd hardcore rynek.

Tematy pokrewne: Kryzys energetyczny podnosi ceny ropy, gazu i węgla

„Będziemy widzieć gwałtowny wzrost cen ropy”, powiedział Ben Lowcock, współkierownik handlu ropą w gigant handlu towarami Trafigura. Bloomberg W wywiadzie opublikowanym w poniedziałek.

„Trudno widzę cokolwiek poza wyższymi cenami w ciągu najbliższych kilku lat” – powiedział Lowcock.

Główny ekonomista Trafigury, Saad Rahim, nie wyklucza 100 dolarów za ropę Gdzieś pod koniec 2022 roku, pomimo wyzwań związanych z wirusem Corona, aby zdobyć następną zimę.

„Nie tylko cena, ale także poziom opóźnienia, który obserwujemy, mówi nam, że rynek jest spragniony ropy”, powiedział Saad Rahim, główny ekonomista Trafigury podczas Argus Asia-Pacific Crude Forum w zeszłym tygodniu. Argus.

Na rynku najwyraźniej głodnym ropy analitycy będą uważnie obserwować kolejne miesięczne posiedzenie grupy OPEC+ zaplanowane na poniedziałek 4 października.

Ropa na 80 dolarów jest często ceną „zniszczenia popytu”, ponieważ główni konsumenci i importerzy ropy, tacy jak Indie i Chiny, zaczynają wycofywać się z wyższych cen ropy i ograniczać zakupy.

Autor: Tsvetana Paraskova dla Oilprice.com

Więcej najlepszych czytań z Oilprice.com:

READ  Wielka Brytania wyda tysiące tymczasowych wiz kierowcom ciężarówek, aby złagodzić problemy w łańcuchu dostaw

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top