Szpitale na Florydzie podejmują kroki, aby walczyć z rekordowym wzrostem COVID-19

Największe systemy szpitalne na Florydzie rozbudowują swoje oddziały zajmujące się koronawirusem, ograniczając liczbę odwiedzających i obawiając się niedoboru personelu, ponieważ radzą sobie z ogólnostanowym wzrostem, który pobił zeszłoroczne rekordy zarówno pod względem przypadków, jak i hospitalizacji.

Liczba hospitalizacji w całym stanie podwoiła się dziesięciokrotnie w ciągu nieco ponad miesiąca wraz z rozpowszechnieniem się najbardziej zaraźliwego wariantu delta, z ponad 95 procentami COVID-19 Urzędnicy powiedzieli, że pacjenci nie byli odporni.

„Obecnie jest to ogromne zapotrzebowanie w szpitalach” – powiedziała Mary Mayhew, prezes Stowarzyszenia Szpitali na Florydzie. “Teraz mamy do czynienia ze stosunkowo nowym zmiennym boomem. Dramatyczny wzrost jest bardzo różny od zeszłego lata”, kiedy ustanowiono poprzednie rekordy.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Floryda prowadzi teraz w kraju pod względem liczby hospitalizacji na mieszkańca z powodu COVID-19. Według Stowarzyszenia Szpitali w poniedziałek stan miał 10 389 hospitalizacji z powodu COVID-19. To prawie o 200 więcej niż w niedzielę, kiedy państwo pobiło poprzedni rekord ustanowiony 23 lipca 2020 r., ponad pół roku przed tym, jak zaczęły się rozprzestrzeniać szczepienia. Potem było 10170 hospitalizacji. Od marca 2020 r. zmarło ponad 39 000 mieszkańców Florydy, w tym ponad 400 w zeszłym tygodniu.

Opublikowane w sobotę federalne dane dotyczące zdrowia wykazały, że Floryda zgłosiła 21 683 nowych przypadków wirusa, co stanowi najwyższy wynik w ciągu jednego dnia w stanie od początku pandemii. Liczby te zostały zarejestrowane w piątek i opublikowane w sobotę na stronie internetowej Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Gubernator Republiki Florydy Ron DeSantis twierdzi, że wzrost ten ma charakter sezonowy, ponieważ ludzie gromadzą się w pomieszczeniach, aby uniknąć letnich upałów i wilgoci. Uniemożliwiła władzom lokalnym i okręgom szkolnym egzekwowanie obowiązku stosowania masek i szczepionek.

READ  Wirus koronowy: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie w piątek

Ale w całym stanie szpitale ponownie obserwują, jak oddziały COVID-19 wypełniają się po tym, jak zostały prawie opróżnione w czerwcu.

Baptist Health Miami otworzyło w swoich szpitalach kilka nowych oddziałów COVID-19, aby pomieścić ponad 220 zakażonych pacjentów, co stanowi 140-procentowy wzrost w ciągu dwóch tygodni, i przygotowuje się do otwarcia kolejnego oddziału w tym tygodniu. Dr Sergio Segarra, jego dyrektor medyczny, powiedział, że „wielkim błędem” było zrezygnowanie przez państwo z mandatów dotyczących masek.

„Powiedzieliśmy, że osoby zaszczepiające się mogą przestać nosić maski – a osoby niezaszczepiające się również mogą przestać nosić maski” – powiedział dr Segara. „Ludzie byli bardziej rozluźnieni, a teraz nadszedł czas, aby się nie rozluźniać”.

Dr Segara obawia się, że w nowych oddziałach nie będzie wystarczającej liczby pielęgniarek, terapeutów oddechowych i innego personelu – obawę wyrażali również inni urzędnicy szpitali.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Pacjenci z koronawirusem są jednymi z najbardziej pracochłonnych, co sprawia, że ​​lekarze, pielęgniarki i inni są znużeni, gdy ich liczba rośnie, powiedział Ed Jimenez, dyrektor naczelny Florida Health Squads University w Gainesville. Jego personel izby przyjęć będzie ponownie nosić maski N-95 przez cały czas, a protokół ten prawdopodobnie wkrótce rozszerzy się na inne oddziały. Jego szpital mieści obecnie 146 pacjentów z wirusem, w porównaniu do 14 miesiąc temu i tylko kilku z rekordowego poziomu 157 w styczniu.

Jimenez wezwał niezaszczepionych do wzięcia jej zastrzyków, aby pomóc pracownikom medycznym i zapobiec przepełnieniu małych szpitali w stanie. Obawia się, że mniejsze placówki będą wkrótce musiały wysyłać pacjentów ze złamanymi kośćmi i mniej poważnymi chorobami do głównych szpitali regionalnych, takich jak oddalony o 50 mil lub więcej. Kilka małych wiejskich hrabstw poza Gainesville ma wskaźnik szczepień poniżej 40 procent, a wiele z nich doświadcza jednych z najgorszych epidemii w przeliczeniu na mieszkańca.

READ  Liczba ofiar śmiertelnych w mieszkaniu na Florydzie wzrasta do 64

„Jeśli mieszkasz w tej społeczności i musisz iść do szpitala, co się stanie?” Powiedział.

AdventHealth w Centralnej Florydzie powiedział, że większość pacjentów z COVID-19 nie będzie już mogła przyjmować gości, z wyjątkiem niemowląt oraz nowych i umierających matek. AdventHealth powiedział, że zakaz odwiedzin jest wprowadzany, ponieważ pielęgniarki muszą pomagać odwiedzającym nosić odzież ochronną, co skraca czas opieki nad pacjentami.

Sieć poinformowała, że ​​w piątek miała 1060 pacjentów z COVID-19, według najnowszych danych. Przekroczyło to poprzedni szczyt 908 pacjentów w styczniu ubiegłego roku. Ostatnio 9 czerwca liczba pacjentów z COVID-19 spadła do 126.

Szczególnie mocno ucierpiała okolica Jacksonville. Według władz stanowych w kilku hrabstwach na tym obszarze wskaźnik szczepień wynosi poniżej 40 procent.

Historia toczy się dalej pod reklamą

W dwóch szpitalach na Uniwersytecie Floryda Shands w Jacksonville 218 pacjentów z COVID-19 było hospitalizowanych w poniedziałek, w tym 56 na oddziale intensywnej terapii. W ciągu mniej niż dwóch miesięcy oznacza to 1500-procentowy wzrost wszystkich pacjentów i 1100-procentowy wzrost liczby pacjentów przebywających na OIOM-ie. Jest to również znacznie powyżej szczytu szczepień w styczniu, kiedy 125 pacjentów z COVID-19 było hospitalizowanych, a 29 było na oddziale intensywnej terapii.

Pomnik Tallahassee poinformował, że ma teraz 70 pacjentów z COVID-19, w porównaniu ze średnią dzienną pięcioma w czerwcu. Dr Dean Watson, główny specjalista ds. integracji w szpitalu, powiedział, że gdy kilka tygodni temu personel zauważył, że lokalne wskaźniki szczepień wynosiły mniej niż 50 procent, „wiedzieliśmy, że mamy kłopoty”.

„Ta zmienna delta to nie żart” – powiedział dr Watson.

Nasze biuletyny Poranne i Wieczorne Aktualizacje zostały napisane przez redaktorów Globe i zawierają zwięzłe podsumowanie najważniejszych nagłówków dnia. Zarejestruj się dziś.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top