Szkoły w Chicago odwołują zajęcia czwarty dzień z rzędu – Wiadomości biznesowe

Liderzy szkół z Chicago odwołali zajęcia czwartego dnia w trzecim co do wielkości okręgu w kraju, ponieważ negocjacje ze związkiem zawodowym nauczycieli dotyczące nauczania na odległość i protokołów bezpieczeństwa nie doprowadziły w weekend do porozumienia.

Ogłoszenie pojawiło się, gdy niektórzy administratorzy szkół powiadomili rodziny, że ich szkoły będą zamknięte w poniedziałek.

„Chociaż przez cały dzień ciężko negocjowaliśmy, nie poczyniliśmy wystarczających postępów, abyśmy mogli przewidzieć, że jutro wrócimy na zajęcia” – powiedzieli urzędnicy okręgowi w e-mailu do rodzin w niedzielę wieczorem. „Będziemy nadal negocjować przez całą noc i przekażemy aktualizację, jeśli poczyniliśmy znaczne postępy”.

Kwestie sporne obejmowały testy i wskaźniki dotyczące zamykania szkół. Chicago Teachers’ Union chce powrotu do edukacji na odległość w całym dystrykcie, a większość członków odmówiła nauczania osobiście, dopóki nie zostanie osiągnięte porozumienie lub ostatnia fala COVID-19 ustąpi. Jednak liderzy z Chicago odrzucają naukę na odległość na poziomie dystryktu, twierdząc, że jest to szkodliwe, a szkoły są bezpieczne. Zamiast tego Chicago zdecydowało się odwołać całe zajęcia dwa dni po powrocie uczniów z ferii zimowych.

Szkoły publiczne w Chicago borykają się z tymi samymi problemami związanymi z pandemią, co inne hrabstwa w całym kraju, przy czym coraz więcej osób powraca do nauczania na odległość w miarę wzrostu wskaźnika infekcji i marginalizacji personelu. Ale sytuacja w przyjaznym związkom Chicago została spotęgowana przez spór pracowniczy znany rodzinom z obszaru głównie czarnych i Latynosów o niskich dochodach, które widziały zamieszanie podczas podobnej bitwy o protokół bezpieczeństwa w zeszłym roku, strajku w 2019 r. i pewnego dnia. Przestał działać w 2016 roku.

READ  40 zabitych w dwóch szybkich pociągach w południowym Pakistanie

„To, co zrobił związek nauczycieli, było nielegalnym strajkiem”, powiedziała burmistrz Lori Lightfoot w programie „Meet The Press” stacji NBC, zrezygnowali ze swoich stanowisk i dzieci i ich rodzin. aby zawęzić różnice i zawrzeć umowę. ”.

Jej wypowiedzi nie były tak lekceważące, jak dzień wcześniej, kiedy związek ogłosił wkrótce po swojej ostatniej ofercie: „Dowodząc jednostką antyterrorystyczną, nie słuchasz” i obiecał „nie wycofywać się”. Oferta do odrzucenia obejmowała naukę na odległość, a od środy obie strony złożyły skargi do rządowej rady pracowniczej.

Przywódcy związkowi oskarżyli Lightfoot o zastraszanie, mówiąc, że zgadzają się, że osobiste wskazówki są lepsze, ale pandemia wymusza trudne decyzje. Frekwencja była niska przed odwołaniem, ponieważ uczniowie i nauczyciele byli odizolowani od potencjalnego narażenia na wirusa, a rodziny dobrowolnie zdecydowały się na zatrzymanie dzieci w domu.

„Nauczyciele nie są wrogiem, jakiego chce burmistrz Lightfoot”, powiedział związek w oświadczeniu w niedzielę, dodając, że chęć przebywania w klasie „musi być zrównoważona poprzez zapewnienie, że te sale są bezpieczne, zdrowe i dobrze zaopatrzone , z odpowiednimi środkami łagodzącymi niezbędnymi do ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19”.

Nastąpił pewien postęp.

Okręg powiedział późną sobotę, że zapewni więcej zachęt dla nauczycieli zastępczych, zapewni maski KN95 wszystkim nauczycielom i uczniom, a Illinois zapewni około 350 000 testów antygenowych. Ale obie strony trzymały się z daleka od niektórych kluczowych problemów, w tym wskaźników COVID-19, które doprowadzą do zamknięcia poszczególnych szkół i odszkodowań. Hrabstwo zapowiedziało, że nie zapłaci nauczycielom, którzy nie powiadomią szkół, nawet jeśli spróbują zalogować się do systemów zdalnego nauczania. Związek nie chce dyscyplinować żadnego ze swoich 25 000 członków ani tracić pensji.

Przywódcy dystryktu powiedzieli, że niektóre szkoły, w których pojawiła się wystarczająca liczba pracowników, oferowały nauczanie w poniedziałek nawet bez porozumienia; Wszystkie budynki pozostają otwarte na posiłki. Jednak tylko kilku dyrektorów powiedziało, że mają personel do otwierania poniedziałkowych zajęć, a wielu z nich aktywnie odwołało poniedziałkowe zajęcia, przewidując braki.

READ  Brytyjski wysłannik prosi Kanady o pomoc w sprawie zmian klimatycznych na COP26

Liderzy szkół promują plan bezpieczeństwa o wartości 100 milionów dolarów, który obejmuje oczyszczacze powietrza w każdej klasie. Ponadto prawie 91% pracowników jest szczepionych, a maski muszą być noszone w pomieszczeniach.

Od początku roku szkolnego w przypadku kontuzji niektóre klasy tymczasowo przestawiają się na nauczanie zdalne. Jednak odmawiając powszechnego powrotu do uczenia się na odległość, urzędnicy ds. zdrowia w miastach twierdzą, że większość uczniów przeznaczonych do kwarantanny z powodu potencjalnego narażenia w klasie nie zapada na COVID-19. Okręg prowadzi pilotażowy program „testu przetrwania”, aby skrócić czas izolacji.

Związek twierdzi, że środki są niewystarczające, zwłaszcza biorąc pod uwagę boom napędzany przez firmę Omicron, który przekreślił powrót do pracy i klasy. Skrytykował również okręg za niewystarczające zapisanie wystarczającej liczby uczniów do programu testowego i niewiarygodną bazę danych dotyczącą infekcji COVID-19.

Siedem rodzin w hrabstwach, reprezentowanych przez konserwatywne Centrum Sprawiedliwości Wolności w Chicago, pozwało w Cook County z powodu zamknięcia w zeszłym tygodniu, podczas gdy około 5000 innych podpisało petycję wzywającą do powrotu do osobistych instrukcji.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top