Szefowie Bankman-Fried i FTX otrzymali miliardy ukrytych pożyczek | Wiadomości o kryptowalutach

Współpracownik Bankman-Fried, Carolyn Ellison, powiedziała, że ​​zgodziła się z nim ukryć pożyczki przed inwestorami FTX.

Sam Bankman-Fried i inni dyrektorzy FTX potajemnie otrzymali miliardy dolarów pożyczek od firmy kryptowalutowej Alameda Research, była szefowa funduszu hedgingowego powiedziała amerykańskiemu sędziemu, kiedy przyznała się do swojej roli w krachu giełdowym.

Caroline Ellison, była dyrektor generalna Alameda Research, powiedziała, że ​​ona i Bankman-Fried zgodzili się ukryć przed inwestorami, pożyczkodawcami i klientami FTX, że fundusz hedgingowy może pożyczać nieograniczone kwoty z giełdy, zgodnie z zapisem jej przesłuchania z 19 grudnia. otwarte w piątek. .

„Przygotowaliśmy pewne kwartalne budżety, które ukrywały wielkość pożyczek Alamedy i miliardy dolarów pożyczek, które Alameda udzieliła kierownictwu FTX i powiązanym stronom” – powiedział Ellison sędziemu okręgowemu Ronniemu Abramsowi w sądzie federalnym na Manhattanie. .

Ellison i współzałożyciel FTX, Gary Wang, przyznali się do winy i współpracują z prokuratorami w ramach ugody. Ich złożone pod przysięgą zeznania stanowią zapowiedź tego, jak dwóch byłych współpracowników Bankmana-Frieda mogło zeznawać na rozprawie przeciwko niemu jako świadkowie oskarżenia.

Na osobnym przesłuchaniu, również 19 grudnia, Wang powiedział, że został poproszony o wprowadzenie zmian w tokenie FTX, aby nadać Alameda specjalne przywileje na platformie transakcyjnej, jednocześnie uznając, że inni mówią inwestorom i klientom, że Alameda nie ma takich przywilejów.

Wang nie sprecyzował, kto dał mu te wskazówki.

Prokurator generalny Nicholas Ross powiedział w czwartek w sądzie, że proces Bankmana-Frieda będzie obejmował zeznania „wielu współpracujących świadków”. Ross powiedział, że Bankman-Fred przeprowadził „oszustwo o epickich proporcjach”, które spowodowało utratę miliardów dolarów pieniędzy klientów i inwestorów.

rozpad

Bankman-Fried przyznał się do niepowodzenia zarządzania ryzykiem w FTX, ale powiedział, że nie wierzy, że ponosi odpowiedzialność karną. Nie wniesiono jeszcze odwołania.

Bankman-Fried założył FTX w 2019 roku i katapultował wartość Bitcoina i innych aktywów cyfrowych, aby wielokrotnie stać się multimiliarderem, a także wpływowym darczyńcą kampanii politycznych w USA.

READ  Wymiana Lululemon, program odsprzedaży rozpoczynający się w tym miesiącu

Seria wycofań klientów na początku listopada w związku z obawami o fuzję funduszy FTX z Alameda skłoniła FTX do ogłoszenia upadłości 11 listopada.

30-letni Bankman Fried został zwolniony w czwartek po wpłaceniu kaucji w wysokości 250 milionów dolarów. Jego rzecznik odmówił komentarza w sprawie komentarzy Ellisona i Wanga.

Prawnicy Wanga i Ellisona odmówili komentarza.

Ellison powiedziała sądowi, że kiedy inwestorzy w czerwcu 2022 roku wycofali pożyczki, których udzielili firmie Alameda, ona i inni zgodzili się pożyczyć miliardy dolarów pieniędzy klientów FTX, aby je spłacić, wiedząc, że klienci nie byli świadomi układu .

„Naprawdę przepraszam za to, co zrobiłem” — powiedziała Ellison, dodając, że pomaga odzyskać majątek klientów.

Wang powiedział również, że wiedział, że to, co robi, jest złe.

Akta sądowe wykazały, że stenogramy przesłuchania Ellison zostały początkowo zapieczętowane z obawy, że ujawnienie jej współpracy może udaremnić wysiłki prokuratorów zmierzające do ekstradycji Bankmana-Frieda z Bahamów, gdzie mieszkał i gdzie ma siedzibę FTX.

Bankman Fried został aresztowany w stolicy Nassau 12 grudnia i przybył do Stanów Zjednoczonych w środę po zatwierdzeniu jego ekstradycji.

Sędzia nakazał mu zamknięcie domu rodziców w Kalifornii do czasu procesu.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top