8 maja, 2021

taniec.org.pl

Informacje o Polsce. Wybierz tematy,

Szczepionka przeciwko COVID-19. Rejestracja na rok 1965. Jak zarejestrować?

Rejestr szczepionek przeciwko COVID-19 ma zostać otwarty w przyszłym roku. Osoby urodzone w 1965 r. Mogą dołączyć od północy. Mike Djorsik, szef Kancelarii Premiera, obiecał milion szczepień w tym tygodniu, podobnie jak w zeszłym tygodniu.

Od poniedziałku 12 kwietnia nowe grupy wiekowe rejestrują się na szczepienia. Po raz pierwszy wykonały je osoby urodzone w 1962 roku, które wcześniej nie zgłaszały gotowości do szczepień. Rejestracja na wskazane lata potrwa do 24 kwietnia – wtedy rejestracja będzie otwarta dla osób urodzonych w 1973 roku. Rejestracja zostanie otwarta dla osób poniżej następnego wieku.

Osoby urodzone w 1965 roku mogą zarejestrować się na szczepionkę COVID-19 od czwartku. Istnieją cztery sposoby rejestracji:

E-rejestracja na stronie głównej Patient.gov.pl. Możesz się tam zalogować za pomocą profilu zaufanego lub za pomocą dowodu osobistego z warstwą elektroniczną. Po zalogowaniu system zasugeruje pięć terminów dostępnych w ośrodkach szczepień znajdujących się najbliżej Twojego adresu. Po zakończeniu rezerwacji zostanie wysłana wiadomość SMS z potwierdzeniem. Następnie – dzień przed planowanym terminem, system przypomina o szczepieniu.

Bezpłatna infolinia – 989. Dzwoniąc do niej, możesz zarejestrować siebie lub kogoś, kogo kochasz. Do rejestracji potrzebny jest numer PESEL. Jeżeli podczas rejestracji podasz swój numer kontaktowy, na telefon otrzymasz SMS-a potwierdzający planowaną wizytę szczepień. Podczas rejestracji otrzymasz datę i miejsce szczepienia.

SMS “SzczepimySie” pod numer 880 333 333. Poprzez stopniową rejestrację zostaniesz połączony z komputerem, który Cię prowadzi. Najpierw zostaniesz poproszony o podanie numeru PESEL, a następnie kodu pocztowego. System rejestracji zasugeruje najbliższy termin darmowego szczepienia. Jeśli masz problem z datą, możesz wybrać inną datę. Po rejestracji – na dzień przed planowanym szczepieniem – otrzymasz SMS-a z przypomnieniem o terminie i miejscu szczepień.

READ  Pudełko. W Krzysztofie "Diablo" problem Włodarczyka. Wkrótce usłyszy kolejne zdanie

Skontaktuj się z centrum szczepień. Ministerstwo Zdrowia zaleca wykonanie tego przez telefon. Udział w etapie obejmuje sekwencjonowanie i bezpośrednie wyrażanie ryzyka infekcji.

Urodzony 15 kwietnia – 1965 r.
16 kwietnia – urodzony w 1966 r.,
17 kwietnia – urodzony w 1967 r.,
19 kwietnia – urodzony w 1968 r.,
20 kwietnia – ur. 1969,
21 kwietnia – 1970 r.
22 kwietnia – urodzony w 1971 r.,
23 kwietnia – ur. 1972,
Urodzony 24 kwietnia – 1973.

Jeśli nie zarejestrowałeś się do szczepienia w dniu rozpoczęcia rejestracji wieku, możesz to zrobić w dowolnym momencie.

„Tylko w zeszłym tygodniu, pomimo świąt, zaszczepiliśmy ponad milion osób” – poinformował w środę szef kanclerza premiera Mike Djorsik. „W tym tygodniu zarobimy milion” – dodał.

Rząd zapowiada, że ​​do końca drugiego kwartału w Polsce będzie dostępnych 20 mln szczepionek, a do końca sierpnia wszyscy zainteresowani Polacy zostaną zaszczepieni przynajmniej jedną dawką.