Szczepionka Moderna COVID-19 uzyskała aprobatę Health Canada dla dzieci powyżej 12 lat – Kraj

Jak na przykład zmienna delta Ponieważ populacja Kanady nie jest zaszczepiona przed rozpoczęciem sezonu szkolnego, dzieci w wieku 12 lat i starsze będą mogły dostać nowoczesny COVID-19 Serum.

Health Canada zatwierdziło stosowanie wysoce skutecznej szczepionki mRNA dla kanadyjskich dzieci w wieku 12-17 lat w piątek rano.

Do tej pory szczepionka była dostępna tylko dla osób powyżej 18 roku życia, Chociaż szczepionka Pfizer mRNA jest zatwierdzona dla dzieci powyżej 12 roku życia W maju 2021 r.

Historia toczy się dalej pod reklamą

W serii tweetów agencja zdrowia publicznego i organ regulacyjny powiedział, że urzędnicy przeanalizowali dowody przedłożone przez Modernę w celu rozszerzenia atestu i stwierdzili, że szczepionka jest „bezpieczna i skuteczna” w zapobieganiu COVID-19 u dzieci w wieku 12 lat i starszych.

„Health Canada i Public Health Canada będą nadal ściśle monitorować bezpieczeństwo tej szczepionki i podejmą działania, jeśli zostaną zidentyfikowane jakiekolwiek obawy dotyczące bezpieczeństwa”, powiedziały agencje w tweecie.

Krajowa Rada Doradcza ds. Szczepień wydał swoje zalecenia w sprawie najlepszych praktyk szczepienia kanadyjskiej młodzieży szczepionką Moderna, zwracając uwagę, że dawki należy podawać w odstępie czterech tygodni od zalecanej trzytygodniowej przerwy między dawkami firmy Pfizer.

Każda dawka szczepionki Moderna zawiera 100 mcg w porównaniu z dawką 30 mcg firmy Pfizer.

NACI pisze, że wraz ze wzrostem liczby szczepień wśród kwalifikującej się populacji dorosłych, a wysoce zakaźny wariant delta zasila czwartą falę, ciężar infekcji przenosi się na młodszych Kanadyjczyków.

„Szczepionka Moderna COVID-19 jest dobrze tolerowana u nastolatków w wieku od 12 do 17 lat” – poinformowała w piątek rada doradcza.

„Korzyści z immunizacji szczepionką mRNA w celu ochrony przed zakażeniem COVID-19 i jego potencjalnymi powikłaniami przewyższają potencjalne ryzyko”.

Rada doradcza dodała, że ​​każdy, kto jest szczepiony i ma objawy bólu w klatce piersiowej, duszności lub kołatania serca, powinien zwrócić się o pomoc lekarską, biorąc pod uwagę ryzyko rozwoju zapalenia mięśnia sercowego i/lub zapalenia osierdzia.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Czytaj więcej: COVID-19 rośnie wśród amerykańskich dzieci. Oto, co powinni wiedzieć kanadyjscy rodzice

Na dzień 27 sierpnia 52 859 429 dawek szczepionek COVID-19 zatwierdzonych do stosowania w Kanadzie zostało wstrzykniętych do broni, z których większość to dawki szczepionek mRNA firmy Pfizer lub Moderna.

Skuteczny wskaźnik szczepionek wynosi około 94 do 96 procent i jak dotąd tylko niewielki procent osób z COVID-19 miał tak zwane przypadki „przełomowe” lub potwierdzone infekcje u w pełni zaszczepionych osób.

Zdecydowana większość przypadków dotyczy osób, które nie zostały zaszczepione, a osoby, które nie zostały zaszczepione, również stanowią zdecydowaną większość hospitalizacji i zgonów z powodu COVID-19.

© 2021 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

READ  Aston Martin Valkyrie AMR Pro to Le Mans Hypercar, bez zasad

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top