Szczepionka Johnson & Johnson ma pojawić się w Polsce w połowie przyszłego tygodnia

Pierwszy tom – 120 tys. Przed zaplanowaną wcześniejszą datą szczepionki Johnson & Johnson mają zostać dostarczone do Polski w połowie przyszłego tygodnia, powiedział Mike Djorsik, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i posiadający pełne uprawnienia rządu do spraw szczepionek. Początkowo produkt miał przybyć do Polski pod koniec kwietnia.

Johnson & Johnson’s jest czwartą szczepionką zatwierdzoną w UE po Pfizer / Bioendech, Moderna i Astrogeneka. Szczepionka jest już podawana w Stanach Zjednoczonych i RPA. Jest również rozpoznawany w Kanadzie.

Wcześniej ujawnił Prezydent Prezesa Rady Ministrów Kwi. ”.

Dziś jesteśmy na etapie przygotowań. Przygotowujemy infrastrukturę, procedury, wszelkie rozwiązania organizacyjne, ale nadal nie jest to w stu procentach zdatne do użytku. Dlaczego? Ponieważ nie mamy wystarczającej liczby szczepionek przez cały czas. Ale kiedy te szczepionki dotrą do Polski, nie będziemy już myśleć o organizowaniu nowych punktów, formularzy, procedur, ale o rozpoczęciu szczepień jak największej liczby osób. – powiedział Mikey Dvo ச k.

Apteki, miejsca pracy, punkty przejazdowe. Rząd zapowiada masowe szczepienia

Apteki, miejsca pracy, punkty przejazdowe.  Rząd zapowiada masowe szczepienia

W kwietniu, w maju zakończymy rejestrację na najbliższe lata, a wtedy szczepionki przeciwko Govt-19 będą całkowicie uniwersalne i dostępne dla każdego – powiedział.

W czerwcu rozmawiamy o tym, czy szczepionki zaczną obowiązywać w miejscu pracy, a wszystkie omówione przez nas formularze są już gotowe. „Wtedy po prostu zwróciliśmy na to uwagę – nalegał Prezes Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Z biegiem czasu szczepionka Covit-19 stanie się tak powszechna i łatwo dostępna, jak każda inna szczepionka. Zatem każdy po prostu zarejestruje swój wybór, ale będziemy musieli na to chwilę poczekać
– powiedział Mikey Dvo ச k.

READ  O dziesiątej Bayern strzelił trzy gole w sześć minut! Hat-trick Lewandowskiego

Na razie musimy przeprowadzić ten proces bardzo poprawnie, aby nie było okoliczności, w których można było zaszczepić seniorów lub osoby powyżej 60 roku życia, a osoby w wieku dwudziestu lub trzydziestu lat są szczepione. – dodał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W Polsce w ciągu ostatnich 24 godzin wykryto 27887 nowych zakażeń koronawirusem. 954 pacjentów zmarło – więcej od początku epidemii – poinformował Ministerstwo Zdrowia.

Łączna liczba osób zarażonych koronawirusem od pierwszego zdiagnozowania pierwszego przypadku w Polsce wynosi 2499507, a 56659 pacjentów zmarło.

Najwięcej nowych zachorowań odnotowano na Śląsku – 4880, na Mazowszu – 3910, najmniej w województwie. Butelka – 533.

Pozostałe przypadki pochodzą z województw: manopolskiego (2813), wilkopolskiego (2767), tołnoleskiego (2299), atskiego (1908), kuźawsko-pomorskiego (1588), pomorskiego (1484), lubelskiego (108).

Tydzień temu, w czwartek, 1 kwietnia, badania potwierdziły dużą liczbę nowych zakażeń od wybuchu epidemii – 35 251 – najwięcej testów diagnostycznych na SARS-CoV-2 – ponad 109 400, gdy zmarło 621 pacjentów.

Dwa tygodnie temu, 25 marca, było to odpowiednio: 34151 przypadków infekcji i 520 zgonów.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top