Szczepionka COVID-19 dla dzieci: Federalni nie planują przedłużenia mandatu na szczepionki

OTTAWA – Rząd federalny twierdzi, że nie planuje wymusić nakazu szczepień dla dzieci, ponieważ Health Canada ogłasza swoją pierwszą szczepionkę COVID-19 dla osób w wieku od 5 do 11 lat.

Minister zdrowia Jean-Yves Duclos mówi, że tak jak teraz Ottawa nie zastosuje takich samych ograniczeń w poruszaniu się wobec dzieci, jak w przypadku dorosłych podróżujących do i z kraju.

„Nie ma zmian w zasadach szczepień lub testów dla dzieci w każdym wieku. Jak powiedziałem, jesteśmy teraz w pełni skoncentrowani na dostarczaniu dawek Pfizer do hrabstw i terytoriów, abyśmy mogli jak najszybciej zacząć podawać szczepionkę Pfizer „Duclos powiedział w wywiadzie dla CTV’s Question Period, który jest emitowany w niedziele.

Stwierdzono, że nikt nie jest w stanie przewidzieć „jak rozwinie się sytuacja”.

zatrudnienie piątekHealth Canada zatwierdziło stosowanie szczepionki Pfizer-BioNTech u dzieci w dwóch dawkach. Pierwsza dostawa tych dawek dla dzieci dotrze w niedzielę, łącznie 2,9 miliona dawek, pod koniec przyszłego tygodnia.

Narodowy Komitet Doradczy ds. Szczepień (NACI), który przedstawia rządom zalecenia dotyczące stosowania szczepionek, stwierdził, że szczepionka Pfizer „może” być oferowana dzieciom.

„Nie jest niczym niezwykłym, że inicjowanie jakichkolwiek zaleceń dotyczących szczepień NACI zaczyna się od stwierdzenia, że ​​pewna grupa szczepionek„ może być oferowana ” tylko ze względu na informacje, które mają przed sobą i na przykład rozmiar badań” – Kanadyjski Publiczny Szefowa Zdrowia, dr Theresa Tam, powiedziała podczas piątkowej konferencji prasowej.

„Ale spodziewamy się, że NACI będzie nadal oceniać te informacje, a ponieważ zrobiła kilka zaleceń dla dorosłych, może się to zmienić z czasem”.

w ich własnym AnalitykaNACI powiedział, że ze względu na niepewność związaną ze szczepieniami dzieci w tym czasie, dzieci oraz ich rodzice i opiekunowie powinni uszanować ich decyzję o wyborze szczepionki i „nie stygmatyzować” ich w obu przypadkach.

READ  Rosnące ceny i braki kadrowe wywarły presję na właścicieli restauracji wraz z trwającą epidemią

Moderna wprowadziła również własną szczepionkę COVID-19 do zatwierdzenia przez Health Canada do podawania dzieciom w wieku od 6 do 11 lat.

strzały przypominające

Duclos powiedział, że rząd nie zamierza również włączać szczepionek przypominających COVID-19 do wymogów dotyczących szczepień.

„W oparciu o wytyczne dotyczące zdrowia publicznego i wiedzę, którą obecnie posiadamy, nie ma potrzeby zmiany zasad dotyczących definicji pełnego szczepienia” – powiedział.

Organizacja Health Canada zatwierdziła szczepionki Moderna i Pfizer’s jako dawkę przypominającą osobom w wieku 18 lat i starszym, które należy podawać co najmniej sześć miesięcy po zakończeniu pierwszego cyklu szczepienia. Prowincje i terytoria wprowadziły własne zasady stosowania.

Zmiany w teście PCR

W kolejnym komunikacie urzędnicy państwowi powiedzieli: ogłaszać To, że od 30 listopada w pełni zaszczepieni Kanadyjczycy i stali mieszkańcy powracający do domu z mniej niż 72-godzinnych podróży z zagranicy nie będą już musieli przedstawiać dowodów na negatywny wynik testu molekularnego, takiego jak test PCR.

Zapytany o powód trzydniowego terminu, Duclos powiedział, że krótsza podróż oznacza mniejsze ryzyko.

agencja zdrowia publicznego [of Canada] Oceniłem, że ponieważ podróże są tak krótkie, ryzyko zachorowania tych osób i powrotu wirusa do Kanady było skromne w porównaniu z innymi zagrożeniami”.

Health Canada, agencja zdrowia publicznego [of Canada], wraz z urzędnikami granicznymi, losowo przetestuje tych Kanadyjczyków, którzy wyjeżdżają na mniej niż trzy dni, aby sprawdzić, czy ta polityka powinna rzeczywiście być kontynuowana, czy też powinniśmy ją zweryfikować w przyszłości”.

Pliki Rachel Aiello z CTV News

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top