Szczepienia dzieci to ostatnia poważna przeszkoda w maratonie COVID-19: Fitzgerald

W najbliższych dniach szczepionka COVID-19 będzie oferowana dzieciom w wieku od 5 do 11 lat w systemie szkół hrabstwa oraz w publicznych przychodniach szczepień przeciwko COVID.

Sekretarz zdrowia John Hagee powiedział, że rodzice i opiekunowie powinni zacząć otrzymywać powiadomienia ze swojej lokalnej szkoły w nadchodzących dniach. Szczepionki można również zarezerwować w lokalnych przychodniach szczepień.

Dr Janice Fitzgerald mówi, że odradzają podawanie dwudawkowej szczepionki w ciągu 14 dni przed lub po innej szczepionce, co ma po prostu pomóc w zebraniu informacji klinicznych.

Mówi, że kiedy pojawia się nowa szczepionka, chcą się upewnić, że jeśli wystąpią skutki uboczne, są one związane z tą konkretną szczepionką i nie ma wątpliwości, czy jest to szczepionka, czy inna.

Dr Fitzgerald twierdzi, że szczepionka jest bezpieczna i skuteczna, i zachęca rodziców i opiekunów do szczepienia dzieci w tej grupie wiekowej.

Modelowanie sugeruje, że pełne zaszczepienie około 90 procent całej populacji pomogłoby bezpiecznie powrócić do poziomu alarmowego 1 i usunąć ograniczenia dotyczące zdrowia publicznego. „Poza wszelkimi nowymi i nieoczekiwanymi wydarzeniami jest to ostatnia poważna przeszkoda, którą musimy pokonać w maratonie COVID-19” – mówi Fitzgerald.

READ  Jeden z założycieli BLM zbudował zamek za około 1,4 miliona dolarów

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top