Symulowany tunel czasoprzestrzenny, infrastruktura księżycowa, chińska stacja kosmiczna

Jak dotąd najlepsze zdjęcia Artemidy. Więcej statków kosmicznych leci na Księżyc. Naukowcy symulowali tunel czasoprzestrzenny. Chiny mają teraz sześć osób na pokładzie swojej stacji kosmicznej. Wszystkie te i więcej wiadomości o kosmosie w tym tygodniu Space Bites.

Oszałamiające zdjęcia Artemidy I

Podczas gdy misja Artemis I kontynuuje swoją podróż wokół Księżyca, NASA publikuje nowe zdjęcia i filmy z tej podróży. Mamy świetny nowy film pokazujący wiele wyświetleń premiery. Widzisz perspektywę z rakiety i widzisz moment, w którym bliźniacze rakietowe dopalacze na paliwo stałe rozdzielają się i odlatują. Przeczytaj dokładnie ten biuletyn, ponieważ NASA opublikowała drugi, znacznie lepszy akronim.

Więcej na temat zdjęć z Artemis 1.

Więcej misji na Księżyc

Księżycowy biegun południowy stał się celem eksploracji Księżyca i nie bez powodu: mogą tam znajdować się cenne złoża lodu wodnego. NASA wkrótce uruchomi nową misję Cubesat, aby zobaczyć, ile lodu wodnego jest zamrożonego w stale zacienionych kraterach na południowym biegunie księżyca. Lunar Flashlight jest wyposażona w lasery na podczerwień, które będą strzelać do kraterów, gdy przelatują nad nimi, mierząc odbite światło, które się odbija. Przyszli astronauci mogą żyć na Ziemi z tego, co znajdą.

Więcej o księżycowych gościach wkrótce.

NASA przyznaje kontrakt o wartości 57 milionów dolarów na infrastrukturę księżycową

NASA przyznała kontrakt o wartości 57,2 miliona dolarów firmie Icon z siedzibą w Teksasie na rozwój infrastruktury dla Księżyca. Jest to objęte fazą III programu NASA Small Business Innovation Research (SBIR). Icon rozwija technologię druku 3D, która powinna być w stanie wykorzystać regolit do budowy struktur, takich jak lądowiska i siedliska, z materiałów, które można znaleźć na Księżycu.

Naukowcy symulują kwantowy tunel czasoprzestrzenny

Jestem pewien, że już słyszałeś o tej historii, ale jeśli nie, oto ona. Naukowcy stworzyli kwantowy eksperyment komputerowy, który pozwala im badać dynamikę tuneli czasoprzestrzennych – teoretyczne skróty w czasoprzestrzeni. Nie zrobili prawdziwego tunelu czasoprzestrzennego; Po prostu symulowali to w kwantowym systemie komputerowym, który oblicza, jak by to działało, gdyby można było stworzyć teoretyczną „materię ujemną”. Naukowcy mają nadzieję, że ich praca ujawni sposoby integracji grawitacji z mechaniką kwantową.

Więcej o tunelu czasoprzestrzennym w laboratorium.

JWST łączy siły z Kek, aby zobaczyć Tytana

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba i Obserwatorium Kecka połączyły siły, aby wykonać nowe zdjęcia Tytana, księżyca Saturna. Chociaż Saturn znajduje się w odległości ponad 1,5 miliarda kilometrów, Webb i Keck widzą jego mglistą atmosferę, a nawet chmury metanu formujące się nad jego północnym regionem. Teleskopy dostrzegły księżyc w podczerwieni, przebijając się przez gęste chmury na Tytanie, aby pokazać cechy powierzchni ukryte w świetle widzialnym.

Więcej o widoku Tytana w podczerwieni.

Kolejna wspaniała galaktyka, którą widział Webb

Czas na kolejne świetne zdjęcie z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba. Tym razem patrzy w oczy galaktyce NGC 1566. Obraz został przechwycony za pomocą instrumentu MIRI (Medium Infrared Infrared) firmy JWST, a następnie przetworzony przez Judy Schmidt. Czerwonawe obszary na zdjęciu zawierają obszary formowania się gwiazd, a jasne jądro wskazuje, że jest to galaktyka Siewerta z aktywnie zasilaną supermasywną czarną dziurą.

Więcej o NGC 1566.

Czarna dziura pochłonęła gwiazdę i uwolniła światło biliona słońc

Astronomowie korzystali z przeglądu całego nieba północnego nocnego nieba, kiedy zauważyli bardzo jasny błysk na niebie. Dalsze obserwacje ujawniły, że ten błysk mógł być eksplozją promieniowania emitowanego przez gwiazdę, która została pochłonięta przez supermasywną czarną dziurę. Jest to znane jako rozerwanie pływowe, w którym gwiazda jest rozrywana kawałek po kawałku przez czarną dziurę. Według naukowców, czarna dziura każdego roku żywi się materiałem gwiezdnym o masie około połowy masy Słońca, za każdym razem wystrzeliwując te jasne błyski.

Więcej o karmiącej czarnej dziurze.

Bardziej ciężkie testy

SpaceX kontynuuje testowanie swojego nowego w pełni wielokrotnego użytku wzmacniacza SuperHeavy, który pomoże przenieść statek kosmiczny na orbitę. W tym tygodniu odpalili 11 silników Raptor 2 w teście, który trwał 13 sekund. Ponownie nic nie eksplodowało, co zawsze jest dobrą wiadomością. Elon Musk powiedział, że następny test potrwa 20 sekund z pełnym zbiornikiem tlenu. Potem będzie kolejny statyczny test startowy, a jeśli to się powiedzie, zobaczymy próbę wystrzelenia orbitalnego.

Więcej o rozwoju statku kosmicznego przez SpaceX.

Nie przegap wiadomości o kosmosie

Jeśli chcesz co tydzień otrzymywać wybrane najważniejsze wiadomości z kosmosu i astronomii, zasubskrybuj naszą witrynę Cotygodniowy biuletyn e-mailowy I otrzymuj wiadomości wielkości czasopisma bez reklam prosto od Frasera Kane’a.

Jeśli wolisz otrzymywać wiadomości na wideo, sprawdź playlistę Space Bites pod adresem Nasz kanał YouTube.

READ  Badanie egzoplanet ujawnia wyjątkowość klimatu Ziemi

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top