Światowy Tydzień Kosmosu 2021: Temat, Historia i Znaczenie

Światowy Tydzień Kosmosu poświęcony jest świętowaniu postępów naukowych i technologicznych, które przyczyniły się do poprawy naszego życia. Temat Światowego Tygodnia Kosmosu 2021 został wybrany jako „Kobiety w kosmosie”. Tematem na rok 2020 było „Satelity poprawiające życie”.

Światowy Tydzień Kosmosu: Historia

Światowy Tydzień Kosmosu to święto ogłoszone przez ONZ w kosmosie (od 1999 r.) i jest uważane za największe wydarzenie kosmiczne na Ziemi. Daty tej ważnej inicjatywy zostały intrygująco wybrane, aby uczcić dwa bardzo ważne wydarzenia w historii:

1. W 1957 r., 4 października, Sputnik wystrzelił pierwszego sztucznego satelitę Ziemi, który badał przestrzeń kosmiczną.

2. W 1967 r. umowa została podpisana 4 października. Nazwano go Traktatem o zasadach rządzących działalnością państw w zakresie eksploracji i pokojowego użytkowania przestrzeni kosmicznej, w tym Księżyca i innych ciał niebieskich.

Co roku w uroczystym wydarzeniu biorą udział tysiące osób z całego świata. W 2020 r. zorganizowano około 6500 wydarzeń w ponad 60 krajach z okazji Światowego Tygodnia Kosmosu. W tym roku w tej uroczystości weźmie udział 90 krajów.

Światowy Tydzień Kosmosu: znaczenie

Badania naukowe, badania i rozwój technologiczny znacznie polepszyły nasze życie. Życie zostało wykorzystane na więcej niż jeden sposób – czy to w komunikacji, Internecie, satelitach, stacjach kosmicznych czy prognozach pogody, lista jest długa, jeśli próbuje się wymienić wkład i wyniki badań kosmicznych.

Światowy Tydzień Kosmosu ma na celu docenienie wielkich osiągnięć tysięcy ludzi w sektorze kosmicznym oraz tego, jak ich osiągnięcia znacznie pobudziły wzrost gospodarczy i ogólny rozwój naszego świata.

W okresie obchodów Światowego Tygodnia Kosmosu różne agencje kosmiczne, szkoły, planetaria, muzea, organizacje lotnicze i kluby astronomiczne organizują edukację kosmiczną, webinaria i programy informacyjne promujące większe wykorzystanie przestrzeni dla zrównoważonego rozwoju gospodarczego, omawiają korzyści, jakie otrzymujemy z kosmosu, promować współpracę międzynarodową w kosmosie i wzbudzać entuzjazm młodych ludzi w zakresie eksploracji kosmosu.

Przeczytaj wszystkie najnowsze wiadomości, najświeższe wiadomości i wiadomości dotyczące koronawirusa tutaj. Podążaj za nami Portal społecznościowy FacebookI Świergot I kabel.

READ  Google kupuje więcej powierzchni biurowej w Nowym Jorku w miarę postępu technologicznego na rynku nieruchomości

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top