Świat nr. 1 Iga Świdek chce pozwu przeciwko polskiej tenisistce w związku z oskarżeniami o seks

Świat nr.  1 Iga Świdek chce pozwu przeciwko polskiej tenisistce w związku z oskarżeniami o seks

Polska tenisistka Ika Świadek, światowa tenisistka numer jeden, zwróciła się do wyższych instancji z prośbą o zbadanie zarzutów seksizmu wobec prezesa Polskiego Związku Tenisowego Mirosława Scribczyńskiego. W poniedziałek polska parlamentarzystka Katarzyna Kotula oskarżyła Scribczyńskiego o wykorzystywanie seksualne, gdy była nastolatką, kiedy była jego trenerką.

Zgłosił sprawę do mediów społecznościowych (Twitter) i poprosił aktualnego mistrza US Open i French Open o podjęcie działań w tej sprawie. 21-latek napisał też, że wszyscy powinni potraktować tę sprawę poważnie i pomyśleć o ofiarach.

„Nie mogę milczeć jako obecna liderka kobiecego tenisa” – napisała na Twitterze Iga Svidek. „Zgłoszenia dotyczące prezesa Polskiego Związku Tenisowego uważam za poważne. O nich (ofiarach) powinniśmy pomyśleć w pierwszej kolejności” – powiedział, wymieniając numery telefonów zaufania dla szukających pomocy lub porady.

Następnie wezwał stowarzyszenie, aby dowiedziało się więcej szczegółów w tej sprawie, mówiąc: „Moim zadaniem nie jest wykonywanie pracy dyrektorów lub korespondentów stowarzyszenia, ponieważ sprawa jest tak poważna, że ​​dotyczy życia i dobra innych”. .

Iga podziękowała ojcu za opiekę nad nim, gdy dorastał, dodając, że nigdy nie był maltretowany.

Tymczasem Katarzyna Kotula w poniedziałkowej rozmowie z mediami określiła szefową Polskiego Związku Tenisowego jako „seksualnego drapieżnika”. Według Kotuli Scribczyński molestował ją „co najmniej kilkanaście razy w ciągu trzech lat” w klubie w północno-wschodniej Polsce w latach 90.

Mówiąc dalej, Kotula powiedział, że nie była jedyną osobą, która była przez niego molestowana seksualnie.

READ  Tenisowe podsumowanie: USA prowadzą Polskę w United Cup | Poziom pola

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *