Świadek: Irański szachista drugi dzień pojawia się na mistrzostwach Kazachstanu bez welonu – Reuters

Almaty (Reuters) – Irańska szachistka wzięła udział w środę w międzynarodowym turnieju w Kazachstanie bez chusty na głowie drugi dzień z rzędu, powiedział dziennikarz Reutera.

Świadek agencji Reuters na Mistrzostwach Świata FIDE w szachach szybkich i błyskawicznych w Ałmaty w Kazachstanie widział, jak Sara Khadem rywalizuje bez chusty na głowie, co stanowi naruszenie irańskich przepisów regulujących zasady ubioru kobiet.

Iran jest ogarnięty demonstracjami przeciwko przywódcom religijnym kraju od połowy września, kiedy 22-letnia irańska Kurdyjka Mohsa Amini zmarła w areszcie policji moralności, która zatrzymała ją za „nieprzyzwoite ubranie”.

Szachy – FIDE World Rapid and Blitz Championship – Rapid Women – Almaty, Kazachstan – 28 grudnia 2022 r. Iranka Sara Khadem siedzi przed szachownicą. Zdjęcie: Pavel Mikheev/Reuters

Przepisy nakazujące zasłanianie twarzy stały się punktem zapalnym podczas protestów, kiedy szereg zawodniczek rywalizowało za granicą bez chust w miejscach publicznych.

Khadem urodził się w 1997 roku i jest również znany jako Sarasadat Khadem Sharia Miejsce 804. na świecieWedług strony internetowej Międzynarodowej Federacji Szachowej. Lokalizacja Na wydarzenie 25-30 grudnia wymieniłem ją jako wpis zarówno w konkursach Rapid, jak i Blitz.

Irańskie agencje informacyjne Khabarzichi i Etemad poinformowały w poniedziałek, że Khadem startował w turnieju w Ałmaty bez chusty na głowie.

Raport Reutera. Edytowanie przez Marka Portera

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Manoah z Blue Jays produkuje „Great Content” z ramieniem i głosem w grze All-Star

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top