Stwierdzono, że katalizatory przekształcają dwutlenek węgla w paliwo

Źródło: domena publiczna CC0

Cel, jakim jest walka z globalnym ociepleniem poprzez zamianę dwutlenku węgla w paliwo, mógłby być o krok bliżej naukowców wykorzystujących superkomputer do identyfikacji zestawu „jednoatomowych” katalizatorów, które mogą odgrywać kluczową rolę.


Naukowcy z Centrum Nauki o Materiałach Uniwersytetu Technologicznego w Katarze, kierowanego przez profesora nadzwyczajnego Liangzhi Kou, wzięli udział w międzynarodowym badaniu, w którym wykorzystano modelowanie teoretyczne do zidentyfikowania sześciu metali (niklu, niobu, palladu, renu, rodu i cyrkonu), być skutecznym w reakcji, która może się zmienić zaspokoić w zrównoważone i czyste źródła energii.

Badanie zostało opublikowane w Połączenia z naturą Naukowcy z Queensland University of Technology profesor Aijun Du, profesor Yuantong Gu i dr Lin Ju.

Profesor Koe powiedział, że badania przeprowadzono poprzez modelowanie eksperymentów z wykorzystaniem National Computing Infrastructure na Australian National University i przyglądanie się, jak pojedyncze atomy metali oddziałują z dwuwymiarowymi kawałkami materiałów „ferroelektrycznych”.

Materiały ferroelektryczne mają ładunek dodatni na jednej twarzy i ładunek ujemny Z drugiej strony ta polaryzacja może zostać odwrócona po przyłożeniu napięcia.

Podczas modelowania teoretycznego naukowcy odkryli, że dodanie katalitycznego atomu metalu do ferroelektryka przekształciło gaz cieplarniany w pożądaną substancję. paliwo chemiczne.

Gdy polaryzacja zostanie odwrócona, stan zostanie utrzymany, aby działać jako katalizator w konwersji dwutlenku węgla.

Profesor Koo powiedział, że chociaż dekadę temu zaproponowano zastosowanie katalizatorów jednoatomowych do redukcji dwutlenku węgla, to badania te znacznie posuwają tę dziedzinę do przodu.

„Zaprojektowaliśmy specjalny katalizator chemiczny, który może się zmienić Gazy cieplarniane ko2 w wymaganym paliwie chemicznym. Profesor Koo powiedział, że wydajność konwersji można kontrolować, stosując podejście pragmatyczne”.

„Oznacza to, że po raz pierwszy rozwinęliśmy nasze możliwości przyspieszenia lub spowolnienia reakcji chemicznej, a nawet jej zmiany.

„Dwutlenek węgla jest główną przyczyną Globalne ocieplenie Ze względu na efekt cieplarniany przekształcenie go w paliwa chemiczne jest ważne nie tylko dla naszego środowiska, ale także przydatne w rozwiązaniu kryzysu energetycznego”.

Dr Gu, pierwszy autor badania, powiedział, że prace badawcze dostarczyły wskazówek dotyczących projektowania nowych katalizatorów, które mogą wywrzeć znaczący wpływ na przemysł chemiczny.

Profesor Koe powiedział, że długoterminowym celem w tym obszarze badań jest znalezienie sposobów na przekształcenie dwutlenku węgla w czyste źródła energii.

Profesor Koo powiedział, że wyniki tego badania mogą ostatecznie doprowadzić do sposobu dodawania farby do silników lub systemów przemysłowych, które zmienią się węgiel dwutlenek zamiast uwalniania większej ilości gazu do atmosfery.

Badacze UQ wywodzą się ze Szkoły Inżynierii Mechanicznej, Medycznej i Procesowej oraz Szkoły Chemii i Fizyki.


Reaktor CO2 wytwarza marsjańskie paliwo


więcej informacji:
Lin Ju i wsp., Sterowana elektrokatalityczna redukcja CO2 przez jednoatomowe przełączanie fotowoltaiczne domieszkowane w monowarstwie In2Se3, Połączenia z naturą (2021). DOI: 10.1038 / s41467-021-25426-5

cytat: Stwierdzono, że katalizatory przekształcają CO2 w paliwo (2021, 6 października) Pobrano 6 października 2021 z https://phys.org/news/2021-10-catalysts-carbon-dioxide-fuel.html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Bez względu na jakiekolwiek uczciwe postępowanie w celach prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść udostępniana jest wyłącznie w celach informacyjnych.

READ  Teleskop Hubble'a dostrzega parę „podsłuchiwanych” galaktyk uchwyconych w kosmicznym tańcu

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top