Student Terry Fox wygrywa kanadyjski konkurs na projekt osiedli kosmicznych

Studentka Terry Fox wygrywa kanadyjski konkurs projektowania osiedli kosmicznych i przetestuje swoją siłę w międzynarodowym konkursie tego lata, prawdopodobnie w NASA Kennedy Space Center na Florydzie lub wirtualnie, w zależności od ograniczeń dotyczących podróży COVID-19

Ponieważ NASA planuje osiedlenie się na Księżycu, nie zdziw się, jeśli student Port Coquitlam zostanie jednym z jego pierwszych mieszkańców.

Jedenastoklasistka Terry’ego Fox, Parmida Merry, ma nadzieję, że pewnego dnia pójdzie na Księżyc i jest duża szansa, że ​​da jej to umiejętności i zdolności STEM.

Merry niedawno dowiedziała się, że została wybrana wśród kanadyjskich finalistów w Konkurs Krajowego Towarzystwa Kosmicznego wziąć udział w międzynarodowych finałach, które odbędą się w NASA Kennedy Space Center na Florydzie od 30 lipca do 2 sierpnia.

Z wyjątkiem ograniczeń dotyczących podróży związanych z COVID-19, Meri może osobiście uczestniczyć w konferencji, aby spotkać się z innymi podobnie myślącymi studentami zainteresowanymi opracowywaniem systemów do życia w kosmosie.

„Chcę iść do NASA, a oni muszą zarezerwować dla nas miejsce” – powiedział Merry.

Jednak nawet jeśli musi brać udział wirtualnie – tak jak w ogólnopolskim konkursie – Meri jest podekscytowana możliwością wykorzystania swojej kreatywności i umiejętności do pracy nad projektami kosmicznymi.

Student Terry Fox „uwielbia” ideę kosmosu

Niedawna imigrantka z Iranu ma tylko 16 lat, ale według jej nauczyciela Edwarda Sokki ukończyła już o 99% wyższą klasę z fizyki w 12. klasie i studiuje astrofizykę i mechanikę kwantową.

Meri mówi, że uwielbia ideę kosmosu i ma nadzieję, że pewnego dnia będzie pracować nad projektem związanym z kosmosem.

Ma nadzieję, że w przyszłości będzie studiować astrofizykę i sztuczną inteligencję w celu studiowania na MIT.

Kosmos to ostateczna granica dla nastolatka, który przeniósł się już tysiące mil od swojej ojczyzny, gdy najpierw pomyślała o kosmosie i o tym, jak Ziemia pasuje do dużego obrazu.

READ  Turystyka kosmiczna jest tutaj: zarezerwuj lot do ostatniej granicy

„To było tak, jakbym pierwszy raz spojrzał w niebo, [I thought] Świat jest naprawdę szeroki i świecą wszystkie gwiazdy, jestem naprawdę wszystkiego ciekawa”.

projekt wyrównania przestrzeni

Dzięki swoim zainteresowaniom i umiejętnościom Merry w naturalny sposób mogła wziąć udział w Konkursie Projektowania Osiedli Narodowego Towarzystwa Kosmicznego. Pracując z zespołem w weekendy, Meri zaprojektowała roboty do budowy osiedla oraz sieć dla systemów technologicznych.

„To było naprawdę jak tworzenie całego osiedla kosmicznego, bycie jak prawdziwi inżynierowie, praca z wieloma ludźmi w różnych obszarach i różnych grupach”.

Powiedziała, że ​​osada zaprojektowana przez jej zespół zawiera elementy przyszłości, takie jak zegary z hologramem i zabawne gry, w tym siatkówkę w zerowej grawitacji.

Teraz, mając na swoim radarze zawody NASA, Merry nie może się doczekać większej konkurencji i spotkania z innymi o podobnych zainteresowaniach. Ale jeśli konkurencja jest online, nie martwi się zbytnio.

„Byłoby naprawdę miło, gdybym mógł, ale jeśli nie, nie będę rozczarowany, przed nami wiele możliwości”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top