Stu Cowan: Kanadyjczycy mogą przejść dalej z Carey Price i Jake Allen

GM Marc Bergevin może teraz skupić uwagę na NHL Draft i wolnej agencji po tym, jak obrońca Seattle Kraken zabrał Cale Fleury do rozszerzenia draftu.

Treść artykułu

Cale Fleury będzie miał zabawną historię, aby opowiedzieć swoim przyszłym dzieciom i wnukom o tym, jak został wybrany przez Careya Price’a w projekcie rozszerzenia NHL 2021.

Reklamy

Treść artykułu

Było wiele emocji i oczekiwania na dzień przed oficjalnym rozpoczęciem szkicu dodatku o godzinie 20:00 w środę, ale nazwiska graczy wybranych przez Seattle zaczęły wyciekać przez wtajemniczonych z hokeja wkrótce po terminie 10 rano na przesłanie przez Krakena swojego składu. do NHL.

Wkrótce po rozpoczęciu transmisji telewizyjnej o projekcie oficjalnie ogłoszono, że Kraken oficjalnie przejął Florey, 22-letniego obrońcę, który spędził sezon z pociskiem AHL Laval, a nie Price, który również został pozostawiony bez ochrony przez Kanadyjczyków. . 33-letni bramkarz ma jeszcze pięć sezonów na ośmioletnim kontrakcie wartym 84 miliony dolarów. Maksymalna roczna pensja w wysokości 10,5 miliona dolarów dla Price’a, w połączeniu z obawami o kontuzje i niespójną grą w ciągu ostatnich dwóch sezonów, sprawiła, że ​​Kraken poszedł w innym kierunku przy wyborze bramkarzy.

Reklamy

Treść artykułu

Trzej bramkarze wybrani przez Krakena to Chris Dredger z Florida Panthers, Vitek Vanessek z Washington Capitals i Joey Dacor z Ottawa Senators. Łączna maksymalna pensja tych trzech osób wyniosła w tym sezonie 2,317 miliona dolarów.

„Za każdym razem, gdy widzisz dostępną nazwę Carey Price, musisz o tym pomyśleć” – powiedział Seattle GM Ron Francis po wybraniu Fleury. “Zdecydowanie to zrobiliśmy. Odbyliśmy wiele dyskusji i pod koniec dnia podjęliśmy decyzję, aby pójść w innym kierunku”.

Fleury rozegrał 22 mecze dla Rocket w tym sezonie, wykonując 6 asyst i 9. Zagrał 41 meczów dla Kanadyjczyków w sezonie 2019-20 i strzelił jednego gola, zanim został wysłany do Laval, gdzie miał 2-3-5 w 14 meczach . Canadiens wybrali 6 stóp-1, 213 funtów w trzeciej rundzie (łącznie 87) draftu NHL 2017. Fleury nie ma trzyletniego dwustronnego kontraktu i jest ograniczonym wolnym agentem. Jego trzyletnia umowa przyniosła mu 70 000 $ w AHL, a maksymalna roczna pensja wynosiła 77 166 $ w NHL.

Reklamy

Treść artykułu

Rodzina Krakenów wybrała także 25-letniego brata Florey, Haydena, obrońcę z Anaheim Ducks.

Dyrektor generalny Kanady, Mark Bergevin, postanowił pozostawić Price’a bez ochrony po tym, jak bramkarz zgodził się odstąpić od klauzuli o braku ruchu w swoim kontrakcie na projekt ekspansji, chroniąc zamiast tego rezerwowego bramkarza Jake’a Allena. To był hazard, ale teraz Bryce i Allen pozostaną z Kanadyjczykami.

„W przyszłym roku chcę być w stanie przyjść i zrobić to samo za[Price]” – powiedział Allen podczas wywiadu końcowego po tym, jak Kanadyjczycy przegrali z Tampa Bay Lightning w finale Pucharu Stanleya. „Jeśli ma zamiar rozegrać 50, 55 gier, chcę zagrać w te 30 gier i grać dobrze i mieć pewność, że zawsze jest dobry. Widzimy, jak dobry jest, gdy jest ostry i jest w swojej grze, jest twórcą różnicy i tam nie ma wielu bramkarzy w lidze, którzy mają moc, by coś zmienić.

READ  Północ Mania! Dustin Poirier odpowiada na kontrowersyjny klip sparingowy Colby'ego Covingtona

Reklamy

Treść artykułu

Price miał niespójny sezon regularny z rekordem 12-7-5, 2,64 goli do średniej i 901 procentami oszczędności. Allen uzyskał 11-12-5 z 2,68 GAA i 0,907 procentem oszczędności. Price znalazł swoją grę w fazie playoff, przechodząc 13-9 z 2,28 GAA i 0,924 procentem oszczędności.

Zapytany przed finałem Pucharu Stanleya o różnicę między Price’em w sezonie zasadniczym a meczami play-off, Bergjevin powiedział: „Myślę, że wyrażenie, którego możemy użyć, to świetny zawodnik. Staje na wysokości zadania. presja. Wielkie chwile, Igrzyska Olimpijskie, był. Świetnie. Byłem częścią zespołu zarządzającego na Mistrzostwach Świata, to było niesamowite. Kiedy mecz jest na granicy… Myślę, że w pewnym momencie przeszłości (z graczami NHL), że jeśli potrzebujesz dużej gry, aby wygrać, kim chcesz być? GK? To cena Curry’ego.”

Reklamy

Treść artykułu

Bergievin zbudował swój zespół wokół Price’a i kapitana Shei Webera, którego również nie chronił projekt rozszerzenia. Pierre Lebrun zgłoszony na stronie internetowej Athletic We wtorek Price umówi się na czwartek w Nowym Jorku z lekarzem w sprawie jego kolana, które może wymagać operacji, a także zostanie zbadany problem z biodrem. Pojawiły się również doniesienia, że ​​Webber nie będzie mógł grać w przyszłym sezonie – i prawdopodobnie dłużej – z powodu kontuzji kciuka, kostki, stopy i kolana. Webberowi pozostało pięć sezonów w swoim 14-letnim związku o wartości 114 milionów dolarów z maksymalną roczną pensją w wysokości 7,857 miliona dolarów. Kontrakty Bryce’a i Webbera będą stanowić 23 procent pensji Kanadyjczyków z maksymalną pensją NHL w wysokości 81,5 miliona dolarów.

Po usunięciu szkicu rozszerzenia Bergevin może teraz skupić się na projekcie NHL w ten weekend, ponieważ ma 11 typów, w tym 31. miejsce w klasyfikacji generalnej w pierwszej rundzie piątkowego wieczoru. Potem przychodzi wolna agencja NHL, która rozpocznie się w najbliższą środę, a Kanadyjczycy spodziewają się, że stracą Philipa Danaulta i Thomasa Tatara, co pozwoli Bergivinowi zaoszczędzić pieniądze na samodzielne zakupy.

READ  Blue Jays na czele z 3 debiutantami w grze MLB All-Star

[email protected]

twitter.com/StuCowan1

    Reklamy

Komentarze

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarzy lub jeśli jest to użytkownik, którego obserwujesz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail Ustawienia.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top