Strzelanina w Teksasie: obwiniany jest komendant policji szkolnej

Funkcjonariusz policji, którego oskarża się o to, że nie wysłał funkcjonariuszy szybciej do zawieszenia broni w Ovaldi w Teksasie, jest szefem małej policji w systemie szkolnym, jednostki zwykle poświęconej budowaniu relacji z uczniami i reagowaniu na sporadyczne walki.

Przygotowanie do masowych strzelanin to niewielka część tego, co robią szkolni policjanci, ale lokalni eksperci twierdzą, że przygotowanie przydzielonych funkcjonariuszy szkolnych w Teksasie – w tym obowiązkowe szkolenie strzeleckie – zapewnia im tak solidne podstawy, jak każdy inny.

„Taktyczny i koncepcyjny sposób myślenia jest zdecydowanie obecny w Teksasie”, powiedział Joe McKenna, zastępca dyrektora okręgu szkolnego Comal w Teksasie i były zastępca dyrektora stanowego Centrum Bezpieczeństwa w Szkole.

Bandyta zabił we wtorek 19 uczniów i dwóch nauczycieli w Robb Elementary School. Kiedy uczniowie zadzwonili pod 911, funkcjonariusze czekali ponad godzinę, aby włamać się do klasy po namierzeniu bandyty w budynku. W piątek szef policji okręgowej, Pete Arredondo, zdecydował, że funkcjonariusze powinni poczekać, aby stawić czoła bandytom, w oparciu o przekonanie, że jest on odporny w sąsiednich klasach i że dzieciom nie grozi już niebezpieczeństwo, powiedzieli urzędnicy.

„Decyzja była zła”, powiedział Stephen McCro, szef Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Teksasie na konferencji prasowej w piątek.

Urzędnicy powiedzieli, że grupa funkcjonariuszy Taktycznej Straży Granicznej później wdała się w strzelaninę z bandytą, zabijając go. Arredondo nie było od razu dostępne do komentowania przez Associated Press w piątek.

W całym kraju funkcjonariusze policji pracujący w szkołach mają za zadanie monitorować, kto przychodzi i odchodzi, pracować nad budowaniem zaufania, aby uczniowie czuli się komfortowo przychodząc do nich z problemami, nauczać programów antynarkotykowych i czasami dokonywać aresztowań.

Skonsolidowany Departament Policji Okręgu Szkolnego Uvalde mówi społeczności, jednocześnie egzekwując prawo i minimalizując obawy”.

Aktywne szkolenie strzeleckie zostało zlecone przez ustawodawców stanowych w 2019 r. w odpowiedzi na strzelaniny szkolne. Zgodnie z prawem stanowym okręgi szkolne są również zobowiązane do posiadania planów reagowania na aktywnych strzelców w akcjach reagowania kryzysowego.

READ  Tampa zagrożona, gdy burza tropikalna Elsa nabiera siły w pobliżu wybrzeża Zatoki Meksykańskiej

Bezpieczeństwo może być czasami luźne, ponieważ urzędnicy szkolni i funkcjonariusze mogą nie wierzyć, że w ich budynku dojdzie do strzelaniny, powiedział Lynell Sparks, szkolny policjant w Hillsboro w Teksasie i dyrektor wykonawczy Texas Association of School Resource Personnel.

„Zawsze upewnia się, że jesteś gotowy” – powiedziała. „Ludzie się odprężają. Zdarza się to w każdym obszarze. Nie można powiedzieć, że nie. Zdarza się wszędzie. Dochodzimy do sedna: „O mój Boże”. To okropne. bezpieczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo. Rok szkolny mija: „Och, dlaczego muszę codziennie zamykać drzwi, wiesz? Chciałbym, żeby każdy nauczyciel uczył za zamkniętymi drzwiami. To nie czyni z tego systemu więziennego. Chodzi o ratowanie życia”.

McKenna powiedział, że przy podejściu dowodzenia incydentem, które zostało powszechnie przyjęte po 11 września, nie dziwi fakt, że szefa policji szkolnej uważano za lidera, nawet po przybyciu funkcjonariuszy z innych agencji. Powiedział, że konkretna osoba będzie uważana za dowódcę, dopóki nie pocieszy go wyższy oficer, ale niekoniecznie dzieje się to od razu, gdy wysiłki ratowania życia będą kontynuowane.

„Oczywiście to wciąż trwające śledztwo, ale byłoby sensowne, aby szef policji okręgu szkolnego był głównym bohaterem pierwszego incydentu” – powiedział McKenna.

Podczas gdy w wielu szkołach w całym kraju goszczą funkcjonariuszy ds. zasobów szkolnych, którzy podlegają wydziałom policji miejskiej, nie jest niczym niezwykłym, zwłaszcza w niektórych południowych stanach i dużych miastach okręgów szkolnych, posiadanie własnych sił policyjnych, takich jak Ovaldi.

McKenna powiedział, że jego badania dotyczące policji szkolnej wykazały, że szkolenia i inne czynniki były ważniejsze niż agencja, która kierowała funkcjonariuszami.

„Nie ma znaczenia, czy pracujesz w szkolnym wydziale policji, czy w SRO, chodzi bardziej o elementy każdego dobrego funkcjonariusza” – powiedział.

___


Zespół edukacyjny Associated Press otrzymuje wsparcie od Carnegie Corporation z Nowego Jorku. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszystkie treści.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top