8 maja, 2021

taniec.org.pl

Informacje o Polsce. Wybierz tematy,

Strzelanie w szpitalu Allin. Niezadowolony pacjent zabił lekarza

67-latek był niezadowolony z opieki, jaką otrzymał w szpitalu w małym miasteczku Buffalo w stanie Minnesota w Stanach Zjednoczonych. Pięć osób zostało rannych. Jeden z nich zmarł później w szpitalu. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

Do zdarzenia doszło w szpitalu Buffalo Alina, w którym osiedliło się 15 000 osób. Mieszkańcy około 64 km na północny zachód od Minneapolis. Atakujący został zidentyfikowany jako Gregory Paul Ulrich.

Policja tego nie potwierdziła, ale z nieoficjalnych informacji przytoczonych przez Associated Press wynika, że ​​jedną z ofiar był lekarz pracujący w przychodni. Ulrich otrzymał wcześniej nakaz sądowy zakazujący mu dostępu do tego lekarza.

W szpitalu zastrzelono niezadowolonego pacjenta

Szeryf hrabstwa Wright Sean Deringer poinformował o kontroli podejrzanych paczek znalezionych w klinice pirotechnicznej i motelu, w którym przebywał napastnik. Ewakuowano personel kliniki i pacjentów.

Nie jest jasne, czy któryś z paczek eksplodował, ale nagranie z lokalnej stacji telewizyjnej pokazuje niszczenie jednego z pomieszczeń kliniki.

Zobacz też

Chcesz bezbłędnie śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Criminal Chronicle Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP

READ  Bundesliga. Wielka walka w Bayerze z Flickiem i Salihamidzikiem