Strzał Sarah Mitton do tytułu podkreśla złoty dzień kanadyjskiego kwintetu na Igrzyskach Wspólnoty Narodów

Złoty medal Sarah Mitton, wystawiony w środę, podkreślał pięciokrotne zwycięstwo Kanady na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w Birmingham w Anglii w środę.

Brooklyn, NS, z jego ojczyzny, zdołał rzutem z 19,03 metra pokonać Jamajczyka Daniela Thomasa Dodda o zaledwie 0,05 metra.

Brązowy medal zdobyła Nowozelandka Madison Lee Wish.

Mitton, 26 lat, odzyskał siły po wspinaniu się na podium podczas lipcowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, zajmując czwarte miejsce.

Oglądaj | Uderz w tryb martwego złota:

Strzał Sarah Mitton z Nowej Szkocji zdobywa złoto na Igrzyskach Wspólnoty Narodów

Sarah Mitton z Brooklynu w stanie NS udało się rzutem z 19,03 metra wyprzedzić Danielle Thomas Dodd z Jamajki i zdobyć złoty medal na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w Birmingham w Anglii.

Kanadyjscy sportowcy zdobyli do domu dwucyfrowe medale trzeci dzień z rzędu, dodając 11 kolejnych w środę, aby podnieść krajową liczbę medali do 16 złotych, 20 srebrnych i 21 brązowych, łącznie 57.

Tylko Australia (123) i Anglia (103) zdobyły więcej podium niż Kanada.

Drużyna Kanady płynie do 5 medali

Kanadyjscy pływacy nadal błyszczeli szóstego dnia.

Kylie Maas ukończyła finał 50 m stylem grzbietowym kobiet w 27,31 sekundy, aby pobić swój rekord Wspólnoty Narodów, który ustanowiła w półfinale, i swój trzeci złoty medal na igrzyskach.

LaSalle, Ontario. Jego koleżanka z Australii Molly O’Callaghan wyprzedziła o 0,16 sekundy. Australijka Kylie McKeown również zdobyła brąz.

„50 jest tak zabawne, że tak naprawdę nie myślisz i nie jedziesz tak szybko, jak tylko możesz”, powiedział Maas, który zdobył srebro w 100 stylem grzbietowym i brąz w 200 w ostatnich mistrzostwach świata. „Więc nie mogłem się doczekać dzisiejszego wieczoru ścigania się tak szybko, jak tylko mogę”.

OBEJRZYJ l Masse bije specjalny rekord Wspólnoty Narodów na drodze do złota:

Kylie Maas bije rekord Igrzysk Wspólnoty Narodów, zdobywając złoto na 50 m stylem grzbietowym

Kylie Maas z LaSalle w Ontario zakończyła finał biegu na 50 m stylem grzbietowym kobiet w 27,31 sekundy, pobijając swój rekord Wspólnoty Narodów, który ustanowiła w półfinale, i zdobywając trzecie złoto na Igrzyskach.

Wcześniej w Anglii Masse zdobył dwa srebrne medale na 100 i 200 metrów.

Nicholas Bennett ustanowił rekord olimpijski w biegu na 200 m stylem dowolnym mężczyzn z czasem 1:54,97, zdobywając złoty medal, pokonując Australijczyka Benjamina Hansa o 0,53 sekundy.

Brąz zdobył Jack Ireland, również z Australii.

READ  Marcel Desjardins Ottawa Redblacks CFL

„Szczerze mówiąc, chyba jeszcze tego w pełni nie zrozumiałem” – powiedział. „Jestem po prostu zachwycony. [The strategy was] Po prostu się chowaj. Zaczęła boleć na 100 m, ale w tym momencie nie miało to znaczenia ”.

OBEJRZYJ l Bennett ustanawia Igrzyska Wspólnoty Narodów, przyjmuje tytuł Swimming Para:

Nicholas Bennett z Kolumbii Brytyjskiej popłynął w rekordowym czasie do złota na Igrzyskach Wspólnoty Narodów

Pływak Nicholas Bennett z Parksville w Kolumbii Brytyjskiej ustanowił rekord Wspólnoty Narodów w biegu na 200 metrów stylem dowolnym mężczyzn S14 z czasem 1 minuty 54,97 sekundy, aby zdobyć złoty medal.

Bennett zdobył jeden ze swoich dwóch srebrnych medali na Mistrzostwach Świata Para w czerwcu w tej samej imprezie.

Mackintosh zdobywa 5 i 6 medal na Igrzyskach

Zjawisko 15-letniej Summer Macintosh zakończyło się jej występem na Igrzyskach Wspólnoty Narodów z dwoma srebrnymi medalami w krótkim odstępie czasu.

Urodzona w Toronto urodzona w Toronto kobieta przepłynęła 400 m stylem dowolnym kobiet z czasem 3:59,32, kończąc 1,26 przed Australijczykiem Ariarnem Titmusem, który ustanowił złoty medal Wspólnoty Narodów.

Kiah Melverton zdobyła brąz po 5,06 za swoim australijskim kolegą z drużyny.

Srebrny ZEGAREK l McIntosh 400 m stylem dowolnym poniżej 4 minut:

Nastolatek z Toronto Summer McIntosh płynie do srebra na Igrzyskach Wspólnoty Narodów na 400 m stylem dowolnym

15-letnia Venom Summer McIntosh przepłynęła 400 m stylem dowolnym kobiet z czasem 3:59,32, aby zdobyć piąty medal Igrzysk Wspólnoty Narodów.

Następnie McIntosh wrócił prosto do wody, aby pomóc kanadyjskiej drużynie sztafetowej 4×100 m zmiennym zdobyć srebro wraz z Massey, Sophie Angus i Maggie McNeill.

Australijska drużyna zdobyła złoto z czasem 3:54,44, 2,15 szybciej niż Kanadyjczycy. Anglia chwycił brąz.

Macintosh zdobyła złoto w biegach indywidualnych na 200 i 400 metrów kobiet oraz srebro i brąz w sztafecie freestyle w poprzednich dniach zawodów, dokładając do jej niedawnego sukcesu, który obejmował cztery medale na Mistrzostwach Świata w lipcu.

Oglądaj | Mackintosh zdobył szósty medal Igrzysk w sztafecie:

Summer Macintosh wygrywa Igrzyska Wspólnoty Narodów z szóstym medalem w sztafecie mieszanej

15-letnia Summer McIntosh zdobyła swój szósty medal na Igrzyskach Wspólnoty Narodów, współpracując z Maggie McNeill, Sophie Angus i Kylie Maas, aby zdobyć srebro w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym kobiet.

Josh Lindo był kolejnym kanadyjskim pływakiem, który stanął na podium, zdobywając brąz w finale 50 m stylem dowolnym mężczyzn.

READ  Rick Westhead: CCM Hockey przestał korzystać z Alexa Ovechkina, rosyjskiego gracza w globalnym marketingu

Po zdobyciu swojego pierwszego złota Wspólnoty Narodów, które wygrał we wtorek na 100 m stylem motylkowym, 19-letni Lindo w środę uzyskał czas 22.02, aby ukończyć o 0,66 za złotym medalistą z Anglii Benjaminem Dumem.

Gospodarze również zdobyli srebro, a drugie miejsce zajął Luis Edouard Borras.

MĘSKI ZEGAREK l Liendo Swim to Bronze 50m stylem dowolnym:

Josh Lindo z Toronto zdobywa brąz na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w biegu na 50 m stylem dowolnym

Po zdobyciu złota na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w biegu na 100 m stylem motylkowym mężczyzn we wtorek, Josh Lindo z Toronto zdobył brąz w środowym finale biegu na 50 m stylem dowolnym mężczyzn.

Miedź wygrywa złoto w kanadyjskim finale judo

Kanadyjscy judokowie Shadi El Nahas i Kyle Reyes zdobyli odpowiednio złoto i srebro w finale 100 kg mężczyzn.

Copper, 24, pokonał Reyesa przez Waza Ari w złotym wyniku, aby zdobyć tytuł. Wcześniej pokonał w półfinale Anglika Harry’ego Lovella Hewitta.

Reyes, który również pochodzi z Toronto, pokonał Reese Thompsona z Anglii i odniósł zwycięstwo w meczu o złoty medal.

Waza-ari to drugi najwyższy wynik, jaki może uzyskać judoka, podczas gdy złoty wynik oznacza w istocie dodatkowy czas nagłej śmierci.

OBEJRZYJ l Copper pokonuje innego Kanadyjczyka Reyesa o tytuł Wspólnoty Narodów:

Nahas zdobył złoto i srebro dla Reyesa w finale judo w Toronto Commonwealth

Shadi El Nahas pokonał kolegi z Toronto Kyle’a Reyesa w finale judo 100 kg mężczyzn podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów w Birmingham w Anglii.

Zwycięstwo Al-Nahhasa nastąpiło dzień po tym, jak jego brat Mohab zdobył brąz w judo w biegu mężczyzn 81 kg.

A ponieważ w środowym finale było dwóch Kanadyjczyków, trener reprezentacji narodowej nie był w narożniku żadnego z zawodników. Dlatego Shady szukał wskazówek u swojego starszego brata.

„Oczywiście, że mój brat będzie przy mnie, więc widzicie, że tak jakby na niego patrzyłem, ponieważ jest moim nauczycielem” – powiedzieli gliniarze. I zdobył medal [Wednesday]Więc nie mogłem pozwolić mu konkurować ze mną”.

Shadi Al-Nahhas o włos stracił brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio zeszłego lata

„Byłem na igrzyskach olimpijskich i nie mogliśmy zrobić ceremonii otwarcia ani żadnego z działań” – powiedział. „Więc cieszę się, że doświadczyłem tego tutaj. To było niesamowite”.

Marc Dechenes wierzy w złoto w judo

Mark Dechenes dodał dziś drugi i trzeci złoty medal dla kanadyjskich judoków, zapewniając sobie tytuł mężczyzn powyżej 100 kg.

READ  Kiermayer mówi, że Boruki celowo uderzył go Jessem

29-latek pokonał Australijczyka Cody’ego Andrewsa dwoma punktami waza-aris w regulaminowym czasie.

Oglądaj | Dechenes zdobywa kolejny złoty medal w judo dla Kanady:

Marc Dechenes z Laval zdobył drugi złoty medal Kanady w judo tego dnia

Marc Dechenes pokonał Cody’ego Andrewsa z Australii i zdobył złoto Igrzysk Wspólnoty Narodów w kategorii 100 kg mężczyzn o tytuł.

„Jestem bardzo szczęśliwy”, powiedział Dechenes, który planował świętować kilka piw w czwartek wieczorem. „Skończyłem na drugim miejscu na Igrzyskach Pan Am i Igrzyskach Francuskojęzycznych, więc fajnie było nie być znowu drugim, ale pierwszym”.

Holly Naughton wygrywa srebrne medale kobiet w squasha

Holly Naughton z Kanady zdobywa srebro w finale singla kobiet w squasha, stając się pierwszą Kanadyjką, która zdobyła medal w tym sporcie na Igrzyskach Wspólnoty Narodów.

Newton, 20-ta zawodniczka na świecie, przegrała 3-1 z Angielką Georginą Kennedy.

Kanadyjczyk odrobił straty ze zwycięstwem 14-12 w trzecim meczu, po stracie dwóch pierwszych bramek 11-7 i 11-5. Kennedy wygrał ostatnią ramkę 11-5 o złoto.

Powiedziała: „Marzysz o osiągnięciu tych kamieni milowych dla swojego kraju, a walka z byciem pierwszą kobietą, która zdobyła medal w squasha, jest niesamowitym osiągnięciem. Mam nadzieję, że zdobędę złoto w ciągu czterech lat”.

OBEJRZYJ Naughton zostaje pierwszą Kanadyjką, która zdobyła medal Wspólnoty Narodów w squasha:

Holly Naughton z Kanady zadowoli się srebrem podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów w squasha

Holly Naughton z Oakville w stanie Ontario przegrała 3:1 z Georginą Kennedy z Anglii w finale squasha kobiet, ale tym samym została pierwszą Kanadyjką, która zdobyła medal w tym sporcie na Igrzyskach Wspólnoty Narodów.

Zachary Gingras zdobył brąz w finale paraolimpijskiego T37/T38 na 100 m, zdobywając 11. i ostatni kanadyjski medal tego dnia.

Pokonując czas 11,65 metra był o 0,42 wolniejszy od złotego medalisty Evana O’Hanlona. Południowoafrykański Charles de Tweet zdobył srebrny medal.

Oglądaj | Gingras zdobywa brąz w finale T37/T38 mężczyzn:

Markham Zachary Gingra zdobył brąz w wyścigu mężczyzn T37/38 na 100 m

Zachary Gingras z Markham w Ontario zajął trzecie miejsce po doskonałym występie na Igrzyskach Wspólnoty Narodów.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top