Steve Clarke pochwalił swoich piłkarzy ze Szkocji po bohaterskich wynikach remisu Ukrainy w Polsce, aby zapewnić sobie miejsce w play-offach Euro 2024

Steve Clarke pochwalił swoich piłkarzy ze Szkocji po bohaterskich wynikach remisu Ukrainy w Polsce, aby zapewnić sobie miejsce w play-offach Euro 2024

Steve Clarke pochwalił dzisiejszego wieczoru swoich Szkotów po odważnym remisie 0:0 z Ukrainą w Polsce, który przebił ich grupę Ligi Narodów i zarezerwował miejsce w play-offach Euro 2024.

Aby osiągnąć swój cel, drużyna narodowa musi zdobyć punkt z finałowego meczu grupy B1 w Krakowie.

Jednak Clarke brakuje kluczowych graczy z powodu kontuzji i zawieszenia.

Porteous – który pomógł zachować czyste konto przeciwko Szkocji w ćwierćfinale Euro 2020 – bardziej niż uzasadnił swój wybór na krakowskim Stadionie.

Szkocja znajdzie się teraz w drugiej puli, gdy w przyszłym miesiącu we Frankfurcie odbędzie się losowanie eliminacji do Euro 2024.

Wywalczyli również awans do ligi A i dołączą do elitarnej grupy rozgrywek, takich jak Niemcy, Włochy, Holandia, Portugalia i Hiszpania w 2024 roku.

Clarke, którego przygotowania dodatkowo skomplikowała poważna choroba, która przetoczyła się przez jego drużynę w zeszłym tygodniu, przyznał, że jest dumny z występu swojej drużyny.

„To była wielka noc” – powiedział. Chcieliśmy wygrać dywizję. Chcieliśmy pokazać ludziom, co wydarzyło się latem (przegrana z Ukrainą i Republiką Irlandii w półfinale play-off Kataru 2022 i Ligi Narodów), a nie nam.

„Chcieliśmy być wielcy w tym tygodniu. Wciśnij duży przycisk, zresetuj i ruszaj ponownie. Wymyśliliśmy trzy fantastyczne koncerty, wszystkie inne, ale wszystkie ważne.

„Nie sądzę, żebyśmy oczekiwali uczciwości czegokolwiek innego. Ukraina to bardzo dobry zespół. Wiedzieliśmy, że w grze będą momenty. Wiedzieliśmy, że będą momenty, w których poprosimy Craiga (bramkarza Gordona) o zrobić to duże. Zapisuje i zrobił tak, jak zawsze.

„Portius był doskonały we wprowadzeniu. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego chłopca. To pokazuje, że słucha, pokazuje, że się uczy. Ale Jack Hendry był bardzo szczęśliwy. To była wielka prośba dla Jacka.

„Wszyscy spodziewali się, że Callum McGregor rozegra trzy mecze w krótkim odstępie czasu z taką intensywnością, wszyscy oczekiwali, że zrobi to John McGinn. Musiałem poprosić Jacka, aby zrobił to ponownie.

READ  GPA Global przejmuje zakład poligraficzny ASG w Polsce

– Trochę zmagał się z przeziębieniem, ale jego występ był znakomity i to było we wszystkich trzech meczach. Fajnie jest znów mieć czyste konto. Cieszy mnie to jako trener.

„Prawdopodobnie przeinkubowałem trochę chorobę, aby zachęcić do pójścia na mecz. Choroby tam były. Pomyślałem, że gdyby ktoś obudził się dziś rano z tym samym błędem, prawdopodobnie by nie. Grał dziś wieczorem.

„Jeśli chodzi o ruch, rozmawiałem o tym wcześniej. Usiadłem z całym moim personelem i powiedziałem, że musimy ustawić inne środowisko i wymagać więcej od graczy, musimy przedstawić ten program, a potem usiadłem To, co pomyśleliśmy, że poradziliśmy sobie dobrze latem, przeanalizowaliśmy również te, które nie wypadły dobrze.

„Daliśmy im wiele informacji, aby dać systemowi szansę i grać trochę inaczej. Wzięli to na pokład i mieliśmy dobry tydzień.

„Teraz jesteśmy w puli drugiej iw lidze A – ale nie chcemy przestać. Chcemy próbować i stawać się coraz lepsi.

Obecny kontrakt Clarke’a z SFA wygasa, zanim Szkocja dołączy do europejskiej elity w Lidze Narodów A. „Mój kontrakt wygasa przed następnym” – zażartował. „Mam to na myśli!”

Clarke dodał: „Zawsze mówiłem, że ci gracze chcą dobrze sobie radzić dla swojego kraju i za każdym razem to okazali. Czasami to nie działa dla nas, ale zawsze są zdeterminowani, aby dobrze sobie radzić. Pojechaliśmy do Serbii i uzyskaliśmy wynik play-off, który zaprowadził nas do naszego pierwszego dużego finału od tak długiego czasu.

„Mieliśmy dobrą kampanię grupową w Pucharze Świata i przeszliśmy do play-offów. Mieliśmy Mistrzostwa Europy, gdzie dotarliśmy do ostatniego meczu i w ostatnim meczu zabrakło nam.

„Dziś wieczorem zrobiliśmy to ponownie, sprowadzając tę ​​kampanię do ostatniego meczu. Poprosiłem graczy, aby zrobili kolejny krok, aby pokazać, że wszyscy się rozwijamy.

READ  W 1968 r. komunistyczny rząd Polski zmusił Żydów do wyjazdu. Dziś kraj przyjmuje uchodźców.

„Nie używam słów wielka porażka, ale upewnijmy się, że zrobimy kolejny krok, ponieważ poczujemy się lepiej ze sobą.

Kibice byli dziś fantastyczni. Czują się dobrze. Komunikacja między kibicami a zawodnikami jest fantastyczna. Właśnie nad tym pracujemy.

Teraz, gdy doszliśmy do drugiej puli, teraz jesteśmy w grupie A Ligi Narodów, nie chcemy przestawać. Chcemy być coraz lepsi.

Menedżer Ukrainy Ołeksandr Petrakow, który byłby liderem grupy, gdyby wygrali, uważał, że jedynym golem jest słaba gra jego drużyny.

„Jestem zadowolony z występu moich piłkarzy, ale pod koniec 90 minut nie udało im się zdobyć bramki i to jest ważne” – powiedział.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *