Steve Bannon nie przyznaje się do zbrodniczej pogardy dla Kongresu | Atak Kapitolu USA

Steve Bannon nie przyznał się do dwóch zarzutów kryminalnej pogardy wobec Kongresu za odrzucenie wezwania do sądu od komisji specjalnej Izby badającej śmiertelny atak na Kapitol Stanów Zjednoczonych.

W dokumentach złożonych w środę prawicowiec, były szef kampanii Trumpa i strateg Białego Domu, zrzekł się swojego prawa O oficjalne odczytanie aktu oskarżenia przeciwko niemu.

Pogarda Kongresu jest zagrożona karą do roku więzienia i grzywną do 100 000 dolarów. Nikt nie został o to oskarżony Od 1983. Bannon staje przed jednym zarzutem za odmowę stawienia się przed komisją Izby, a drugi za odmowę przedstawienia dokumentów.

On i jego inni asystenci wezwani przez komisję przywołali przywileje wykonawcze, twierdząc, że komunikują się z nimi Donald Trump O ataku na Kapitol chroni to konstytucyjne powiedzenie.

Ale Biden Biały Dom w większości przypadków odmówił powoływania się na przywileje wykonawcze — Bannon nie współpracował z Trumpem w czasie ataku na Kapitol, 6 stycznia tego roku. Mark Meadows, ówczesny szef sztabu Białego Domu, również zignorował komitet Izby.

Atak na Kapitol nastąpił po wiecu w pobliżu Białego Domu, w którym Trump poprosił swoich zwolenników, by „walczyli jak diabli”, aby obalić jego porażkę wyborczą z rąk Joe Bidena, co, jak fałszywie twierdził, było wynikiem oszustwa wyborczego.

W zamieszkach zginęło pięć osób, w tym funkcjonariusz policji który zginął następnego dnia i jeden wichrzyciel Pożar przez organy ścigania. Około 140 oficerów zostało rannych. cztery Później sami się zabili.

Trump został po raz drugi postawiony w stan oskarżenia pod zarzutem podżegania do buntu. Był to największy w historii dwupartyjny proces impeachmentu, przy wsparciu 10 członków Izby Republikańskiej. Ale tylko siedmiu republikańskich senatorów potępiło Trumpa, zapewniając jego uniewinnienie.

Bannon reprezentuje teraz Bruce’a Schoena, obrońcę, w drugim procesie Trumpa o impeachment. Sędzią w sprawie Bannon jest Carl Nichols Jeden z nominowanych przez Trumpa.

READ  Trojaczki w Kalifornii jednocześnie świętują ciążę

Bannon pomógł podsycić wysiłek „powstrzymania rabunku”, którego kulminacją był wiec w pobliżu Białego Domu i atak na Kapitol. Komisja Specjalna Izby Reprezentantów bada również powiązania Bannona z „Centrum dowodzenia„Zatrzymałem się w Willard Hotel, niedaleko Białego Domu, w dniach poprzedzających zamieszki.

Komitet odnotował komentarz, który Bannon wygłosił w swoim podcastie 5 stycznia: „Jutro rozpęta się piekło”.

Bannon, który ma popisywać się Strategia komunikacji oparta na dezinformacji – lub „zasypaniu terenu gównem” – rozmawiałem w poniedziałek z dziennikarzami poza sądem. Powiedział, że jego proces był politycznie motywowanym atakiem prezydenta Bidena, prokuratora generalnego Merricka Garlanda i przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top