Stephen Curry zapalił się, a Warriors pokonali Clippers z 45 punktami

SAN FRANCISCO – Stephen Curry uniósł ręce, pomachał, by wyrazić uznanie dla uwielbiających fanów, gdy strzał za strzałem spadał przez sieć i krzyczał z radości – nie ma o tym bzdur.

Curry trafił na zieloną trójkę z 56,8 sekundami do odbicia niecałą minutę wcześniej, ciesząc się każdym fragmentem swojego 45-punktowego otwarcia u siebie, które pokonał Golden State Warriors nad Los Angeles Clippers 115-113 w czwartek wieczorem.

Curry wrócił z kiepskiego występu w otwierającym sezon ze swoimi wysokimi standardami.

Powiedział: „Nigdy nie martwię się o mój strzał”.

Mistrz NBA nawet odzyskał kluczową pozycję na 36 sekund, zanim po cichu wykonał parę rzutów wolnych mniej niż 5 sekund wcześniej, zdobywając osiem punktów w finale 1:54.

Fani tak dobrze wiwatowali Curry’ego po zakończeniu meczu, że w końcu zniknął w tunelu.

„Steve Curry był tylko Stevem Currym, nie było nikogo takiego jak on” – powiedział trener Steve Kerr. „Te dwie ostatnie trio były śmieszne… Nadal jestem zachwycony.”

Intonuje „MVP!” Zaczął późno w pierwszej kwarcie, a zanim zabrzmiał dzwonek na zakończenie początkowego okresu, Curry przekroczył już swój całkowity wynik sprzed dwóch nocy z 25 punktami w strzelaniach 9 na 9 i pięcioma punktami za trzy, podczas gdy Golden State zbudował prowadzenie 44-27.

„Nie wiem, czy wcześniej miałem tak doskonały start, ale to był po prostu dobry flow ze skoku” – powiedział Curry.

Curry skończył 16 z 25 z ziemi i 8 z 13 z głębokości z 10 zbiórkami.

We wtorek dwukrotny MVP strzelił tylko 5 za 21 – co dało 2 z 8 3 – w drodze do 21 punktów w wygranym na szosie z Lakers we wtorek wieczorem w występie, który nazwał „śmieciami”.

Curry poprawił się w czwartek: „Powinienem był powiedzieć, że uderzam piłkę jak śmieć i wciąż znajduję sposób, aby spróbować wpłynąć na grę”.

READ  NHL 2022-23 Stanley Cup Playoffs Szanse i przewidywane tabele

„Wiesz, Steve, kiedy ma złą noc strzelecką, zawsze wraca silny” – powiedział Kerr.

Damion Lee trafił za trzy punkty na zielone światło z wynikiem 5:55 przed końcem i zdobył 11 punktów z ławki, podczas gdy Andrew Wiggins dodał 17 punktów i sześć zbiórek.

Paul George zdobył 29 punktów, 11 zbiórek i sześć asyst w otwierającym sezon Clippers, a Eric Bledsoe zdobył 22 punkty. Los Angeles zmagało się z 19-punktowym deficytem w drugiej kwarcie, by prowadzić 67-66 w pierwszej połowie, jednocześnie wykorzystując zwroty z Warriors.

„Steve przejdzie przez te kwarty, kiedy odejdzie, ale musisz iść dalej na torze i myślałem, że nasza drużyna zrobiła to dziś wieczorem” – powiedział trener Clippers Tyrone Lo.

33-letni Curry, który wcześniej tego dnia został uznany za jednego z 75 najlepszych graczy w NBA wszechczasów, zachwycił się w pierwszym meczu u siebie w swoim 13. sezonie NBA po tym, jak wziął mikrofon przed wskazówką i podziękował fanom za ich wsparcie Cierpliwość z powodu pandemii koronawirusa i witamy z powrotem w Chase Center.

Wrócił z wynikiem 7:43 na sekundę, wykonał kolejny skok i ostatecznie przegrał 3-punktową próbę na 4:55.

„To będzie wspaniały, wspaniały sezon w Chase Center”, powiedział Curry publiczności, zanim zasugerował, dodając: „Nie mogę się doczekać powrotu Klaya Thompsona”.

Draymond Green zajął trzecie miejsce i udał się do szatni z kontuzją prawego nadgarstka po nieudanej sześciu z siedmiu rzutów wolnych, ale później wrócił.

– Pięknie zareagował – powiedział Kerr.

To nowy początek dla Warriors, którzy przegrali w meczu z Memphis, biorąc pod uwagę, że w końcu wrócili do fanów na początku sezonu. Fani sprzedaży widzieli swój pierwszy mecz w sezonie regularnym na pełnych obrotach od marca 2020 roku.

„Dwa lata temu był to dziwny sezon ze wszystkimi kontuzjami i nowym miejscem” – powiedział Kerr. „W zeszłym roku cały świat był dziwny. To jak nowy początek”.

READ  Powrót Gusmana jest obiecujący, ale Blue Jays wciąż są sfrustrowane utratą rodziny królewskiej

WSKAZÓWKA

Clippers: George otrzymał faul techniczny 2:21 przed przerwą. … Clippers zadbali o piłkę i wykonali tylko siedem zwrotów, wykorzystując błędy Warriors. … LA, które zdobyło najwyższy procent 3 punktów w historii franczyzy w zeszłym sezonie (41,1%), zwolniło 6 z 16 z głębi w pierwszej połowie i 14 z 40 w sumie.

Warriors: 25 punktów Curry’ego w pierwszym meczu zrównało się z ich szczytami w tym kwartale. … Golden State popełnił 21 obrotów, sześć z Curry i siedem z Jordan Bull. …napastnik Andre Iguodala otrzymał owację na stojąco za jego wykonanie przed meczem i ponownie, kiedy strzelił swojego pierwszego wejścia pod koniec pierwszej kwarty. 37-letni Iguodala, który pomógł Golden State zdobyć mistrzostwo 2015 na drodze do tytułu MVP finałów NBA, a następnie dwóch kolejnych tytułów, podpisał roczny kontrakt. …Thompson wraca po operacji, aby naprawić zerwane prawe ścięgno Achillesa i ma nadzieję na grę pod koniec listopada lub na początku grudnia.

Honorowanie mostów

Warriors honoruje kogoś w każdej grze domowej podczas 75. rocznicy sezonu, a Hall of Famer Al Attles był otwieraczem.

84-letni Atlis przed meczem zaprezentował sędziom piłkę meczową.

następujące

Clippers: The Grizzlies gospodarzem sobotniego otwarcia w domu.

Warriors: w Sacramento w niedzielę po przegranej dwóch ostatnich meczach drogowych z byłym starszym asystentem Lukiem Waltonem i Kings.