Stephen Curry, Golden State Warriors, zawodnik roku finałów NBA

Boston – Stephen Curry Wyciągnął z wysokości 29 stóp i zakopał kolejny 3-punktowy sztylet, zanim wskazał prawym palcem w trzeciej ćwiartce gry 6.

Pod sztandarami historycznego Bostonu i na parkiecie pobłogosławionym przez Celtics, Curry nie tylko nałożył na niego kolejny pierścień, ale także ugruntował swoją przyszłą spuściznę Hall of Fame, dołączając do ekskluzywnej legendarnej drużyny ze swoim pierwszym pucharem MVP finałów NBA.

Curry zdobył swoje czwarte mistrzostwo i jedyny zaszczyt, który mu umykał, kiedy został mianowany MVP Bill Russell Finals po tym, jak poprowadził Golden State Warriors do zwycięstwa 103-90 w meczu 6, aby pokonać Boston Celtics w czwartek.

Cała jedenastka wyborców z National Media Committee wybrała Curry’ego jako najlepszego gracza w finale 2022. Curry zakończył z 34 punktami, 7 asystami i 7 zbiórkami w serii playoff. To dało mu 30 lub więcej punktów w trzech meczach z rzędu w Bostonie. Był ostatnim przeciwnikiem, który zrobił to w postsezonie James Lebron w 2017 roku.

W sześciu meczach przeciwko Celtics Curry zdobył średnio 31,2 punktu, 6 zbiórek i 5 asyst. Strzelił 48% z pola i 44% z zakresu 3 punktów.

„Wiesz, że o to właśnie chodzi – granie o mistrzostwo i to, przez co przeszliśmy przez ostatnie trzy lata” – powiedział płaczliwy Carey Lisa Salters z ESPN w wywiadzie na żywo po meczu. – Na początku sezonu nikt nie myślał, że tu będziemy, z wyjątkiem wszystkich obecnych na tym stadionie. To niesamowite. To takie surrealistyczne, takie surrealistyczne.

W czwartek zdobył trzy punkty za trzy w trzeciej kwarcie, w tym jedną przed końcem 6:15, która wysłała Warriors do 22, kiedy świętował, wskazując palcem, gdy Boston zażądał timeoutu.

Jednak wyróżnienie Curry’s Finals MVP nadeszło, gdy rozmach finałów zmienił się dzięki ekscytującemu wysiłkowi 43 punktów i 10 zbiórek w wygranym meczu 4 w Bostonie w górę serii 2-2. Golden State wygrał prostą górę, aby zdobyć swój czwarty tytuł w ciągu ośmiu lat.

READ  Pozycja Neshushkina została utrudniona przez niejasność

„Jestem szczęśliwy z powodu wszystkich, ale bardzo cieszę się z powodu Steve” – powiedział trener Warriors Steve Kerr. „Dla mnie jest to zwieńczenie jego osiągnięć w niesamowitej karierze”.

Gra 6 była również starą grą dla normy. Najbardziej płodna strzelanka za 3 punkty w NBA ma teraz cztery odcinki, dwa MVP w lidze, dwa tytuły strzelców, MVP w finałach i MVP All-Star Game. To stawia Curry’ego w klubie, w którym jest tylko Michael Jordan, James LebronWilt Szambelan kopiuj drukujA Kevin Durant oraz Shaquille O’Neal jako osoby, które zdobyły tytuł MVP, MVP w finale, MVP w grze All-Star oraz tytuł punktacji, według badań ESPN Stats & Information.

Debaty mogą teraz kłócić się o miejsce Curry’ego wśród legend w grze, czy jest on 10. najlepszym graczem wszechczasów i jednym z największych rozgrywających.

„To pomaga”, powiedział ESPN rozgrywający Hall of Fame Isiah Thomas, że MVP finałów ma kluczowe znaczenie dla spuścizny Curry’ego. „takie jak [Boston’s] Cedric Maxwell powiedział mi wczoraj wieczorem: „Tam [32 NBA Finals MVPs]. Jestem jednym z nich.’

„Ja też jestem jednym z nich. Ostatecznie to ważne. To pomaga. Dziedzictwo Steve’a jest naprawdę ugruntowane, jeśli chodzi o to, co zrobił dla gry, jak ulepszył grę i co zrobił, aby wszystkie dzieci chciały grać gra.” [the way he does]. Pchnął grę do przodu”.

To był rekordowy sezon dla Curry’ego. Zostań 3-punktowym królem w grze i prześcignij go Ray Allen Na początku tego sezonu był na szczycie listy trójek wszech czasów.

Ale w tym sezonie Curry będzie pamiętał, jak podnosił Warriors do mistrzostw NBA po dwuletniej przerwie z powodu odniesionych kontuzji. Klay Thompson i to samo. Trafił pięć lub więcej trzypunktów w 11 meczach w tym sezonie.

Pozwolił przeciwnikom usłyszeć to od niego również podczas tego turnieju. W drugiej rundzie zacytował fantag Memphis „Whoop That Trick” Kendzie Andrews z ESPN, gdy został zapytany o plan gry Warriors przed Game Five.

READ  Brian McIver wygrywa 15. złoto po wygraniu wyścigu Para Cross-Country

Po tym, jak Memphis pokonał Golden State w meczu 5, Curry ma 29 punktów, 7 zbiórek i 5 asyst, aby pokonać Grizzlies w meczu 6. Kilka razy wykonał gest „Rock-A-Bye, Baby”, kiedy odkładał drużyny. tak jak zrobił przeciwko Bostonowi w czwartek. Po meczu 5 miał na sobie koszulkę z napisem „Aisha Carey Can Cook” w odpowiedzi na to, że Fundacja Boston umieściła z przodu tabliczkę informującą, że jego żona – autorka książek kucharskich i przedsiębiorca – nie umie gotować.

Teraz Curry w końcu przygotował przepis na najlepszego gracza finału. W trzech poprzednich turniejach Golden State Durant dwukrotnie wrócił do domu na MVP finałów, w 2017 i 2018 roku, oraz Andre Iguodala Zdobył nagrodę w finale w 2015 roku.

Curry wszedł w czwartek wieczorem z największą liczbą punktów playoff w karierze, zanim wygrał swojego pierwszego gracza w finale, wyprzedzając tylko Bryanta (4381), według badań ESPN Statistics and Information.

Thomas został zapytany, czy Curry był jednym z 10 najlepszych graczy wszechczasów po zdobyciu czwartego mistrzostwa.

„Wszystko zależy od tego, jakich standardów pomiaru używasz” – powiedział Thomas. „Czy jest w pierwszej dziesiątce? Prawdopodobnie możesz powiedzieć tak. Następnie możesz argumentować, że są inni ludzie, którzy muszą być w pierwszej dziesiątce, pierwszej piętnastce, tak naprawdę nie wiem. Co ja wiem, Co mam zrobić?Chcą, aby ludzie zdali sobie sprawę, czy Szambelan, Apostołowie, Szczodry i Twardzi, jest czterech.

„Wtedy, kiedy dotrzesz do Jordana, LeBron, to jest inny typ faceta. Jeśli dotarł do pierwszej dziesiątki, niech go Bóg błogosławi. Jeśli nie, gdziekolwiek był, było świetnie”.

Thomas powiedział, że gdy spojrzy wstecz na minioną dekadę, pomyśli o trzech graczach.

„To jest era zabawy, o której zadecyduje James LebronSteve curry Kevin DurantTo są ci trzej mężczyźni, powiedział Thomas, kiedy spoglądam wstecz na ostatnie piętnaście lat.

READ  Zaktualizuj kolejność oglądania meczu National Hockey League

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top