State Street tworzy dedykowaną sekcję kryptowalut

Budynek State Street Financial Center, w którym mieści się siedziba firmy, w Bostonie w stanie Massachusetts.

Brent Lewin | Bloomberg | Obrazy Getty

State Street ogłosiło utworzenie dedykowanego działu finansów cyfrowych, który będzie składał się z kryptowalut, cyfrowej waluty banku centralnego, technologii blockchain i tokenów, ogłosił w czwartek rano.

State Street Digital zostanie zintegrowany z zastrzeżoną elektroniczną platformą transakcyjną, którą bank planuje rozwinąć w taką, która może obsługiwać aktywa kryptograficzne, a także inne klasy aktywów.

„Postrzegamy aktywa cyfrowe jako jedną z najważniejszych sił wpływających na naszą branżę w ciągu najbliższych pięciu lat” – powiedział Ron O’Hanley, prezes i dyrektor generalny firmy w oświadczeniu w czwartek, dodając, że „aktywa cyfrowe szybko stają się zintegrowane z istniejące ramy usług finansowych.” „I że firma chce być przygotowana do obsługi klientów w miarę wzrostu ich apetytu.

Podczas Zainteresowanie instytucjonalne bitcoin Napędzana ostatnią hossą, największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej wiąże się z wieloma zagrożeniami i nadal ma ostrożnych sceptyków, w których należy zacząć inwestować. Wśród nich kryptowaluty i firmy świadczące usługi wokół nich są w dużej mierze nieuregulowane, a wiele Inwestorzy mogą szukać tradycyjnych powierników lub platformy konsultingowe, aby zacząć je wspierać przed dostosowaniem.

Co więcej, niektórzy inwestorzy chcą, aby SEC zatwierdziła Bitcoin ETF, ale Mało prawdopodobne, aby się wydarzyło w tym roku. Rozmowa z Bobem Pisanim z CNBC w środę, prezesem SEC Garym Genslerem Powtórz komentarze, że inwestorzy na rynkach kryptowalut nie są w pełni chronieni Mają to na giełdach.

State Street, która zarządza aktywami o wartości 3,6 biliona dolarów i 40,3 biliona dolarów w aktywach, jest drugim co do wielkości globalnym depozytariuszem świadczącym usługi dla aktywów cyfrowych. BNY Mellon planuje również oferować usługi związane z kryptowalutami klientom w tym roku.

Nadine Shukr, prezes Global Markets w State Street, pokieruje pionem i będzie podlegać dyrektorowi operacyjnemu Lou Maiuri.

READ  Główne firmy naftowe chcą przyciągnąć inwestorów z powrotem ogromnymi zyskami

Bank poinformował również, że pion planuje stworzyć nowe miejsca płynności dla naszych klientów i inwestorów. Na początku tego roku poinformował, że pożycza swoją technologię wymiany walut startupowi o nazwie Pure Digital, międzybankowej platformie handlu walutami cyfrowymi, która ma być korporacyjną platformą do handlu kryptowalutami.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top