Startup wspierany przez Steve’a Cohena stawia na 24-godzinny handel, aby inwestorzy mogli natychmiast odpowiadać na tweety

Stephen A Cohen

Obrazy Getty

Właściciel funduszu hedgingowego miliardera i właściciel New York Mets, Steve Cohen, zainwestował w firmę kryptograficzną, której celem jest uruchomienie 24-godzinnej giełdy handlowej.

Cohen’s Point72 Ventures fundusz venture capital prowadzi 14-milionową rundę finansowania dla 24 Exchange, giełdy forex i kryptowalut z siedzibą na Bermudach, która chce wprowadzić bieżące transakcje w świecie kryptowalut na giełdę.

„Te same osoby, które handlują kryptowalutą, zaczynają handlować większą liczbą akcji ze względu na ruch GameStop i ogólne zaangażowanie osób, które… [has] Znaczący wzrost, Dmitriy Galinov, założyciel i dyrektor generalny 24 Exchange, powiedział: „Gdyby Elon Musk napisał coś na Twitterze w sobotę, ludzie chcieliby kupić lub sprzedać akcje Tesli”.

Sesje giełdowe w USA rozpoczynają się o godzinie 9:30 czasu wschodniego i kończą się o godzinie 16:00 w dni powszednie, a handel rozszerzony pozwala inwestorom na handel już od 4:00 do 20:00. Czasami może to prowadzić do gwałtownych wahań cen.

Rekordowa liczba nowych młodych traderów weszła na rynek podczas pandemii koronawirusa, aby pokonywać epickie ożywienie akcji. Szał handlu detalicznego osiągnął punkt kulminacyjny, gdy obejmował partię rzekomych akcji memów Jim Stop I AMC W tym roku skoczyłem w ogromnym krótkim ścisku. Domy maklerskie online, takie jak Robinhood, Fidelity i Charles Schwab, odnotowały szybki wzrost w ciągu ostatniego roku.

24 Giełda również odnotowuje duży popyt na całodobowe transakcje wśród inwestorów zagranicznych.

„Zagranicy zaczęli notować amerykańskie akcje i handlować poza godzinami pracy w USA” – powiedział Galinov. „Jest dla nas bardzo jasne, że zagraniczni inwestorzy są podekscytowani Apple, Teslą i innymi dużymi amerykańskimi firmami”.

Firma złożyła projekt wniosku do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o zatwierdzenie do 24-godzinnego handlu. Galinov powiedział, że spodziewa się decyzji latem 2022 roku.

„Integrujemy się w pionie. Migrujemy klientów detalicznych bezpośrednio na giełdę, omijając pośrednika. Integrujemy wszystkie te klasy aktywów w systemie hurtowym, który otworzy się na detalicznych i będą mogli skorzystać z niższych cen” – powiedział Galinov.

READ  Para pragnąca burgera do pizzy z Cape Breton przyjechała na wesele w Ontario

W dłuższej perspektywie firma skupia się na sekurytyzacji różnych aktywów cyfrowych, które nie są obecnie objęte sferą SEC, w tym aktywów kryptograficznych i niezamiennych lub NFT.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top