St Vincent BM kontuzjowany po uderzeniu kamieniem podczas protestu przeciwko szczepionkom

Ralph Gonsalves, premier Saint Vincent i Grenadyn, został zabrany do szpitala po tym, jak protestujący rzucił kamieniem w jego głowę podczas protestu przeciwko szczepionkom prowadzonego przez pielęgniarki i innych pracowników na wschodniokaraibskiej wyspie, poinformowali pod koniec czwartku urzędnicy.

Gonçalves obficie krwawił, ale zgodnie z oświadczeniem jego biura oczekuje się, że wyzdrowieje.

Minister finansów Camilo Gonçalves był cytowany przez lokalne media, gdy powiedział parlamentowi w czwartek, że premier ma polecieć na Barbados w celu dalszego leczenia, w tym badania rezonansem magnetycznym.

Władze powiedziały, że Gonçalves został ranny, gdy wysiadł z samochodu i próbował wejść do parlamentu w tłumie około 200 osób, które zablokowały wejście, gdy płonęły blokady dróg.

czasownik „naganny”

„Taki czyn musi być kategorycznie potępiony” – powiedział jego urząd.

Inni skrytykowali atak, w tym Ronald Sanders, ambasador przy Organizacji Państw Amerykańskich.

„Ten rozwój polityki na Karaibach jest naganny” – powiedział.

Lokalne media cytowały senatora Juliana Francisa, który powiedział, że aresztowano niezidentyfikowaną kobietę. Żadne dalsze szczegóły nie były od razu dostępne.

Protest został zorganizowany przez związki reprezentujące pielęgniarki, policję i innych pracowników, którzy twierdzili, że rząd planuje nałożyć szczepienia na niektórych pracowników. Gonçalves dał jasno do zrozumienia, że ​​szczepienia nie będą obowiązkowe.

READ  Arabia Saudyjska: Crown Prince mówi, że największy światowy eksporter ropy osiągnie zerową emisję dwutlenku węgla netto do 2060 r.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top