Środowa konfrontacja Matthews-McDavid może zostać wyeliminowana przez pozytywny test gwiazdy Oilers

Najnowsze wiadomości sportowe:

  • Duet Raptors odpadł we wtorek z Tottenhamem
  • NHL zmienia terminy, odracza kolejne 5 meczów
  • Kanadyjscy łyżwiarze cyfrowi James Radford wątpią w olimpiady
  • Protokół Kanadyjczycy liczył 22 członków zespołu po 5 uzupełnieniach
  • Blue Jackets D-man Werenski sprawdza protokół COVID-19
  • Curling Canada szuka nowej daty, miejsca dla Curling Nationals Under 18

Centrum Auston Matthews z Toronto Maple Leafs wróciło z negatywnym wynikiem testu na COVID-19 w teście PCR dzień po pozytywnym szybkim teście.

Trener Sheldon Keefe powiedział, że drużyna czeka na więcej wyników, ale Matthews nie został wykluczony w środowym meczu z przyjezdnymi Oilers, który według trenera Dave’a Tibbetta może być negatywny dla Conora McDavida po pozytywnym teście.

Matthews, 24 lata, opuścił drugi trening z rzędu we wtorek z powodów ostrożności. Został zdjęty z lodu w poniedziałek po pozytywnym wyniku szybkiego testu antygenowego

Jego wynik potwierdził we wtorek test PCR.

Poniedziałkowe pozytywne testy miały miejsce pod koniec epidemii COVID-19 wśród listowia, w której 14 graczy i siedmiu członków personelu protokołu koronawirusa NHL było u szczytu. Te 21 osób zgodziło się na protokół z poniedziałku.

Oglądaj | Wirus siejący spustoszenie w harmonogramie NHL:

Harmonogram meczów NHL pogrążony w chaosie przez COVID-19

Jak dotąd ponad 90 meczów NHL zostało przełożonych z powodu COVID-19, ponieważ więcej graczy – w tym gwiazda Toronto Maple Leafs, Auston Matthews – uzyskało wynik pozytywny. 2:12

Matthews wychodzi w znakomitym grudniu, w którym stał się numerem jeden w hokeju na lodzie po strzeleniu 10 bramek i czterech asystach w siedmiu meczach.

Tibbett powiedział również, że środkowy Derek Ryan uzyskał pozytywny wynik testu po meczu w Nowym Jorku z Rangers poprzedniego wieczoru.

Ani McDavid, ani Ryan nie trenowali we wtorek w Toronto i mają zostać ponownie przetestowani we wtorek, zanim zostanie ustalona ich dostępność na środowy mecz.

Matthews, zwycięzca Morris (Rocket) Richard Trophy, i McDavid, zwycięzca Hart Cup i Art Ross Cup w zeszłym sezonie, obaj mieli wcześniej pozytywny wynik testu na COVID-19 w 2020 roku.

„Sposób, w jaki się tu dzieje, to tylko codzienność” – powiedział Tibbett.

NHL przełożony, 5 meczów przełożonych

NHL podjął decyzję o przełożeniu i przełożeniu pięciu nadchodzących meczów we wtorek.

Mecz Columbus Blue Jackets-New York Islanders zaplanowany na 18 stycznia zostanie rozegrany w innym terminie, który nie został jeszcze ogłoszony, a wyspiarze rozegrają swój wcześniej przełożony mecz z Philadelphia Flyers tego wieczoru od 30 listopada.

READ  Winnipeg Jets Arena zmienił nazwę na Canada Life Center

Mecz Detroit Red Wings-Flyers również zostanie przełożony na inny termin z powodu zmiany harmonogramu.

Ponadto, mecz Islanders przeciwko Maple Leafs w Toronto, który był zaplanowany na 22 stycznia, zostanie rozegrany 17 kwietnia, a ich kwietniowy mecz, który został wstępnie zaplanowany w Nowym Jorku, zostanie rozegrany w Toronto.

James jest ostatnio chory, Radford nie jest pewien, czy jeździ na łyżwach podczas prób

Ostatnie pozytywne testy na COVID-19 mogą powstrzymać Vanessę James i Erica Radforda od kanadyjskich olimpijskich prób łyżwiarstwa figurowego w tym tygodniu.

Najlepsza w tym sezonie drużyna deblowa Kanady ujawniła podczas telekonferencji, że w okresie świąt Bożego Narodzenia uzyskali pozytywne wyniki w ciągu trzech dni od siebie.

James uzyskał pozytywny wynik 23 grudnia, podczas gdy test Radforda był pozytywny w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

Radford powiedział, że przygotowania do igrzysk olimpijskich są wystarczająco trudne dla sportowców, ale teraz stoją także w obliczu „niewidzialnego pola minowego”, w którym muszą unikać COVID-19 w łatwo przenoszonym wariancie Omicron.

Pozytywny test w Mistrzostwach Kanady może zdyskwalifikować zawodnika z Pekinu na podstawie wymaganego kryzysu czasowego przed wyjazdem.

Skate Canada nie prosi w tym tygodniu sportowców o przedstawienie dowodów na negatywny wynik testu na zawodach.

James z Toronto i Radford z Palmertown w stanie Ontario. Jeśli nie będą mogli rywalizować w tym tygodniu, mają nadzieję, że zostaną mianowani do kanadyjskiej drużyny olimpijskiej w Pekinie na podstawie wyników w tym sezonie.

20 kanadyjskich zawodników, 2 trenerów w protokole

Montreal Canadiens ma 22 członków na protokole NHL COVID-19 po dodaniu pięciu kolejnych we wtorek.

Zespół poinformował, że napastnicy Rafael Harvey Benard i Jesse Yellenen, obrońca David Savard i bramkarz Samuel Montembolt weszli do protokołu ligi wraz z asystentem trenera Trevorem Litowskim.

Daje to drużynie Habsa 20 zawodników i dwóch trenerów w protokole ligowym.

Napastnicy Brandon Paddock, Paul Byron, Laurent Dauphin, Jake Evans, Mike Hoffman, Arturi Likonen, Tyler Toffoli, obrońcy Louie Belpidio, Ben Shearoot, Joel Edmundson, Gianni Verbrother, Jeff Petrie, Alexander Romanoff i Chris Weidmann oraz bramkarze Jake Allen i Kaedeen byli również obciążony z powodu obaw związanych z COVID-19.

READ  Kanadyjczycy kontra drapieżniki Najlepsze sześć minut: kreatywność wygrywa dzień

Letoskey dołącza w protokole do trenera bramkarzy Erica Raymonda.

Kanadyjczycy zawiesili działania zespołu, aby poradzić sobie z wybuchem epidemii po sobotniej przegranej 5:2 z Florydą.

Następny mecz Montrealu zaplanowano na 12 stycznia w Bostonie w meczu, który miał zostać rozegrany w Montrealu.

Marginalizacja Watanabe, Michaiłuka z Raptors

The Raptors ogłosili, że Utah Watanabe i Svi Mikhailiuk przystąpili do protokołów bezpieczeństwa i higieny pracy NBA i nie będą dostępni na wtorkowy mecz Toronto przeciwko Visit San Antonio.

Raptors zajmowały się dużą liczbą przypadków COVID-19 w ciągu ostatnich tygodni.

Mieli 10 graczy w protokole NBA, w tym cały skład początkowy, kiedy zostali znokautowani 26 grudnia w Cleveland. Raptors zostali zmuszeni do przedstawienia ośmioosobowej listy czterech z ich charakterystycznych trudności.

Jednak Toronto miało większość swoich graczy dostępnych w poprzednich dwóch meczach, obaj wygrywali.

Niebieskie kurtki bez D-mana Werenskiego

Niebieskie kurtki Columbus wprowadziły obrońcę Zacha Wernsky’ego do protokołu COVID-19 dotyczącego hokeja na lodzie.

Zespół dodał także bramkarzy Jean-Francois Perrob i Cam Johnson do zespołu taksówek przed wtorkowym meczem przeciwko odwiedzającemu Tampa Bay Lightning.

Ferensky, 24 lata, prowadzi piłkarzy Columbus Blue z 20 punktami z sześciu goli i 14 asystami w 30 meczach w tym sezonie. Prowadzi zespół na czas na lodzie, średnio 26 minut i 34 sekundy na mecz.

Wernski ma 71 goli i 209 punktów (71 goli i 138 asyst) w 365 meczach, odkąd Blue Jackets zajęły mu ósme miejsce w 2015 roku.

30-letni Berube ustanowił rekord 9-10-4 z 3,30 goli do średniej i 898 interwencjami w 34 meczach NHL z Chicago i New York Islanders w latach 2015-18.

27-letni Johnson podpisał dwukierunkowe, roczne przedłużenie kontraktu z Blue Jackets 16 lipca 2021 r., ale nie pojawił się w rozgrywkach NHL.

Młodzieżowe mecze hokeja w zachodniej Kanadzie przełożone

Western Hockey League przełożyła pięć meczów po zawieszeniu działań drużynowych dla Edmonton Oil Kings, Moose Jaw Warriors i Red Deer Rebels.

Liga poinformowała w komunikacie prasowym, że zespoły mają kilku zawodników i pracowników, którzy zostali dodani do listy protokołów WHL COVID-19 z powodu objawów lub pozytywnego wyniku COVID-19.

READ  Koczowniczy sezon mocno uderzył w Blue Jays Striling w Red Sox

Piątkowe mecze Warriors w Lethbridge i sobotnie mecze w Medicine Hat zostały przełożone, podobnie jak piątkowe mecze Oil Kings w Red Deer i niedzielne w Medicine Hat oraz sobotnie zawody Red Deer z Lethbridge.

Odroczenia są dodatkiem do trzech meczów na początku stycznia, które WHL przełożyło z powodu ograniczeń pojemności w Manitobie. Poniedziałkowy mecz Moose Jaw w Winnipeg został przełożony, podobnie jak piątkowe mecze Calgary w Brandon i sobotę w Winnipeg.

Obywatele U18 przesunięci

Curling Canada został zmuszony do zbadania alternatywnych dat i nowej lokalizacji Mistrzostw U-18 ze względu na trwającą niepewność związaną z pandemią COVID-19.

Wydarzenie zaplanowano na 14-20 lutego w Timmins w stanie Ontario, gdzie do końca sezonu nie ma innego lodu.

Jednak miasto nadal będzie gospodarzem konkursu 2023 w lutym tego roku.

„Rozumiemy, że są to trudne okoliczności dla Curling Canada, więc w pełni poparliśmy tę decyzję” – powiedział w komunikacie prasowym Steve Monnier, współprzewodniczący wraz z Tonym Sheltonem z komitetu gospodarzy Timmins. „Teraz możemy nacisnąć przycisk pauzy i zacząć przygotowywać się do wydarzenia w 2023 roku i upewnić się, że każdy gracz, trener i członek rodziny ma niesamowite wrażenia z Timmins”.

Curling Canada kontynuuje konsultacje z lokalnymi, regionalnymi i krajowymi władzami ds. zdrowia w sprawie pozostałych mistrzostw tego sezonu.

„Rozumiemy znaczenie mistrzostw do lat 18 i to, jak ważne jest to wydarzenie dla rozwoju naszego następnego pokolenia sportowców” – powiedziała Kathryn Henderson, dyrektor generalna Curling Canada. „Jesteśmy wdzięczni komitetowi gospodarzy Timmins za zrozumienie i będziemy nadal pracować, aby dać sportowcom w wieku poniżej 18 lat możliwość zaprezentowania swoich talentów w tym roku”.

Również we wtorek Curling Canada potwierdziło, że inauguracyjny Lethbridge Under-23 Classic, zaplanowany na marzec w Albercie, zostanie odwołany.

Szczegóły wydarzenia dla osób poniżej 25 roku życia zaplanowanego na wrzesień zostaną opublikowane jeszcze w tym sezonie.

Regionalne wydarzenia RockFest będą organizowane dla osób w wieku poniżej około 15 lat, a nie będą uczestniczyć w nich osobiście. Szczegóły zostaną opublikowane później w styczniu, w jaki sposób dzieci będą rywalizować za pomocą nowej aplikacji do curlingu singli Curling Canada w centrum ich domu.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top