Średnia liczba nowych infekcji COVID-19 w Stanach Zjednoczonych wynosi obecnie 100 000 dziennie

Fort Lauderdale na Florydzie. Średnia liczba nowych infekcji COVID-19 w Stanach Zjednoczonych wynosi teraz 100 000 dziennie, powracając do kamienia milowego ostatnio widzianego podczas zimowej fali w kolejnym ponurym przypomnieniu, jak szybko zmienna delta rozprzestrzenia się w całym kraju.

Urzędnicy służby zdrowia obawiają się, że przypadki, hospitalizacje i zgony będą nadal rosły, jeśli więcej Amerykanów nie przyjmie szczepionki przeciw COVID-19. W skali kraju 50% populacji jest w pełni zaszczepionych, a ponad 70% dorosłych otrzymało co najmniej jedną dawkę.

„Nasze modele pokazują, że jeśli nie[szczepimy ludzi]liczba przypadków może osiągnąć kilkaset tysięcy dziennie, podobnie jak wzrost, który widzieliśmy na początku stycznia”. .

Stanom Zjednoczonym zajęło około dziewięciu miesięcy, aby przekroczyć średnią liczbę 100 000 przypadków w listopadzie, zanim na początku stycznia osiągnęły najwyższy poziom około 250 000. Sprawy zakończyły się w czerwcu, średnio 11 000 dziennie, ale sześć tygodni później liczba ta osiągnęła 107 143.

Szybko wzrasta również liczba hospitalizacji i zgonów, chociaż wszystkie są nadal poniżej szczytu zaobserwowanego na początku tego roku, zanim szczepionki stały się powszechnie dostępne. Według Centers for Disease Control and Prevention, ponad 44 000 Amerykanów jest obecnie hospitalizowanych z powodu COVID-19, co stanowi 30% wzrost w ciągu tygodnia i prawie czterokrotność liczby hospitalizowanych w czerwcu. W styczniu hospitalizowano ponad 120 000 osób.

Według Johns Hopkins University średnia siedmiodniowa liczba zgonów również wzrosła. Wzrósł z około 270 zgonów dziennie dwa tygodnie temu do prawie 500 zgonów dziennie w piątek. Zgony osiągnęły najwyższy poziom 3500 dziennie w styczniu. Zgony są zwykle opóźnione od przyjęcia do szpitala, ponieważ choroba zwykle trwa kilka tygodni, aby zabić.

Sytuacja jest szczególnie tragiczna na południu, które ma jedne z najniższych wskaźników szczepień w Stanach Zjednoczonych i gdzie mniejsze szpitale przewyższają liczbę pacjentów.

READ  Organizacja polityczna Donalda Trumpa zebrała 82 miliony dolarów w pierwszej połowie 2021 roku

Według CDC na południowym wschodzie odnotowano ponad 50% wzrost liczby pacjentów z COVID w szpitalach – ze średnią dzienną 17 600 w ciągu ostatniego tygodnia w porównaniu do 11 600 w poprzednim tygodniu. Floryda, Georgia, Alabama, Mississippi, Północna Karolina, Południowa Karolina, Tennessee i Kentucky odpowiadają za 41% nowych hospitalizacji w kraju, jak podaje CDC, co stanowi dwukrotność całkowitego udziału populacji.

Alabama i Mississippi mają najniższy wskaźnik szczepień w kraju: według Kliniki Mayo zaszczepionych jest mniej niż 35% całej populacji. Georgia, Tennessee i Karolina znajdują się w 15 najniższych stanach.

Floryda odpowiada za ponad 20% nowych przypadków i hospitalizacji w kraju, co stanowi trzykrotność udziału populacji. Wiele hrabstw wiejskich ma wskaźnik szczepień poniżej 40%, a stan 49%.

Republikański gubernator Ron DeSantis, zachęcając do szczepień, powiedział, że nie będzie nakładał mandatów na maskowanie w całym stanie ani innych środków. Ubiegając się o reelekcję w przyszłym roku i patrząc na republikańską nominację na prezydenta w 2024 r., on i prezydent Joe Biden sparowali ustnie w ostatnich dniach. DeSantis oskarżył demokratycznego prezydenta o chęć kradzieży „wolności” Florydy, podczas gdy Biden powiedział, że DeSantis powinien „odwrócić się” od lokalnych urzędników, jeśli nie chce walczyć z epidemią.

W niektórych częściach Stanów Zjednoczonych szpitale starają się znaleźć łóżka dla pacjentów. Urzędnicy z Houston powiedzieli, że niektórzy pacjenci zostali wywiezieni z miasta – jeden do Północnej Dakoty.

Dr David Pierce, naczelny lekarz w Houston, powiedział, że niektóre karetki czekały godzinami, aby wyładować pacjentów w szpitalach w rejonie Houston, ponieważ nie było łóżek. Percy powiedział, że obawia się, że wydłuży to czas reakcji na telefony pod numer 911.

„System opieki zdrowotnej jest teraz na skraju załamania… przez następne trzy tygodnie nie widzę żadnej ulgi w tym, co dzieje się na oddziałach ratunkowych” – powiedział Percy w czwartek.

READ  Chiny z powodzeniem uruchamiają statki kosmiczne w celu zaopatrzenia w towary | Kosmiczne wiadomości

Republikański gubernator Mike Parson ogłosił w piątek, że 30 karetek pogotowia i ponad 60 personelu medycznego będzie stacjonować w całym stanie, aby pomóc przenieść pacjentów z COVID-19 do innych obszarów, jeśli pobliskie szpitale są zbyt pełne, aby ich przyjąć.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top