Średnia liczba infekcji w USA wynosi obecnie 100 000 infekcji COVID-19 dziennie z wysokimi wskaźnikami delta | Wiadomości o pandemii wirusa koronowego

Liczba nowych infekcji COVID-19 w Stanach Zjednoczonych wynosi średnio 100 000 dziennie, powracając do kamienia milowego ostatnio widzianego podczas fali zimowej, gdy urzędnicy służby zdrowia zachęcają ludzi do zaszczepienia się, aby powstrzymać rosnące rozprzestrzenianie się wariantu delta.

W całym kraju 70,6 procent dorosłych otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a 60,9 procent uważa się za w pełni zaszczepionych, wynika z danych amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Ale miliony pozostają nieszczepione, a wzrost infekcji odnotowano w stanach o niskim wskaźniku szczepień, takich jak Floryda i Teksas.

„Nasze modele pokazują, że jeśli tego nie zrobimy [vaccinate people]„Można osiągnąć kilkaset tysięcy przypadków dziennie, podobnie jak wzrost, który widzieliśmy na początku stycznia”, powiedziała w tym tygodniu w CNN Rochelle Wallinsky, dyrektor CDC.

Stanom Zjednoczonym zajęło około dziewięciu miesięcy, aby przekroczyć średnią liczbę 100 000 przypadków w listopadzie, zanim na początku stycznia osiągnęły najwyższy poziom około 250 000. Sprawy zakończyły się w czerwcu, średnio 11 000 dziennie, ale sześć tygodni później liczba ta osiągnęła 107 143.

Szybko wzrasta również liczba hospitalizacji i zgonów, chociaż wszystkie są nadal poniżej szczytu obserwowanego na początku tego roku, zanim szczepionki stały się powszechnie dostępne w całym kraju.

Związek między szczepieniem a hospitalizacją jest bardzo wyraźny. „Urzędnicy służby zdrowia przewidzieli, że ci, którzy zostali zaszczepieni, mogą nadal mieć wirusa, ale konsekwencje są znacznie mniej poważne niż dla tych, którzy nie zostali zaszczepieni” – poinformował korespondent Al Jazeera Mike Hanna z Waszyngtonu.

Hanna powiedziała, że ​​niedawny wzrost liczby infekcji skłonił niektórych gubernatorów stanów, którzy nigdy nie popierali szczepień, do zmiany zdania, ale nadal istnieją poważne nieporozumienia dotyczące mandatu masek.

Południowe stany są całkowicie przeciwne noszeniu masek. W innych stanach, zwłaszcza na Wschodzie, maski znów są poszukiwane. Więc istnieje inny sposób radzenia sobie z tym wirusem.

READ  Siostra Kim Jong Una mówi, że Korea Północna jest otwarta na rozmowy z Południem, jeśli Seul okaże „szacunek” | Korea Północna

Coraz większa liczba hospitalizacji

Według Centers for Disease Control and Prevention, ponad 44 000 Amerykanów jest obecnie hospitalizowanych z powodu COVID-19, co stanowi 30-procentowy wzrost w ciągu tygodnia i prawie czterokrotność liczby hospitalizowanych w czerwcu. W styczniu hospitalizowano ponad 120 000 osób.

Urzędnicy ds. zdrowia ostrzegali od tygodni, że liczba zachorowań w Stanach Zjednoczonych wzrasta, szczególnie w stanach o niskim wskaźniku szczepień.

Dr Anthony Fauci, główny ekspert ds. chorób zakaźnych w kraju i główny doradca medyczny Białego Domu, powiedział w zeszłym tygodniu, że czeka nas „więcej bólu i cierpienia” – i ponownie wezwał Amerykanów do zastrzyków, nazywając rosnącą liczbę infekcji „nieszczepionymi”. wybuch.”

„Będzie się tylko pogarszać, jeśli spojrzysz na przyspieszenie liczby przypadków, średnia siedmiodniowa wzrosła wykładniczo” – powiedział Fauci 1 sierpnia, wyjaśniając, że około 100 milionów osób kwalifikujących się do szczepionek przeciw COVID-19 nie został zaszczepiony.

W zeszłym tygodniu Floryda pobiła swój własny rekord pod względem dziennych hospitalizacji z powodu COVID-19, a stan odpowiada za ponad 20 procent nowych przypadków i hospitalizacji w kraju, trzy razy więcej niż w populacji.

Według CDC ponad 44 000 Amerykanów jest obecnie hospitalizowanych z powodu COVID-19, co stanowi 30-procentowy wzrost w ciągu tygodnia. [File: Octavio Jones/Reuters]

Republikański gubernator Ron DeSantis, który ubiega się o reelekcję i przygląda się republikańskiej nominacji prezydenckiej w 2024 roku, powiedział, że nie nałoży stanowych mandatów na maskę ani innych środków w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa.

W ostatnich dniach on i prezydent USA Joe Biden pokłócili się werbalnie, przy czym DeSantis oskarżył Bidena o chęć kradzieży „swobód” mieszkańców Florydy, a Biden nakłaniał DeSantisa do „trzymania się z dala od” lokalnych urzędników, jeśli nie chce walczyć z epidemią .

Floryda, Georgia, Alabama, Mississippi, Karolina Północna, Karolina Południowa, Tennessee i Kentucky odpowiadają za 41 procent nowych przyjęć do szpitali w Stanach Zjednoczonych, jak podaje CDC, co stanowi dwukrotność całkowitego udziału populacji.

Dr David Pierce, naczelny lekarz w Houston w Teksasie, powiedział, że niektóre karetki czekały godzinami, aby wyładować pacjentów w szpitalach w rejonie Houston, ponieważ nie było łóżek. Percy powiedział, że obawia się, że wydłuży to czas reakcji na telefony pod numer 911.

READ  Australijski stan Wiktoria przechodzi do blokady COVID-19 po wybuchu „wysoce zaraźliwej” epidemii

„System opieki zdrowotnej jest teraz na skraju załamania” – powiedział w czwartek Percy. „Przez następne trzy tygodnie nie widzę żadnej ulgi w związku z tym, co dzieje się na oddziałach ratunkowych”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top