Spróbowałem 8 dań kanadyjskich jako nowicjusz w kraju i te cztery nie są warte szumu

Ten artykuł z opinią jest częścią Narcity Media Series. Wyrażone opinie są opiniami autora i niekoniecznie odzwierciedlają opinie Narcity Media.

Od kiedy byłem wylądował w KanadzieMiałem misję odkrywania najsłynniejszych smaków tego kraju – i była to pyszna podróż.

Jako ktoś, kto niewiele o nim wie Jedzenie kanadyjskie Zanim przyjechałem z Dubaju, gdzie spędziłem ostatnie osiem lat mojego życia, było wiele momentów nauki. Jest wiele potraw, które nieustannie robią na mnie wrażenie (spójrz na siebie, Putin). Ale z niektórymi potrawami, które próbuję, nie mogę się powstrzymać od myślenia… dlaczego?

Tak więc, oto kilka dań, które całkowicie spełniły oczekiwania… i niektóre, które niestety zawiodły.

Nie sprostał szumowi: pierogi z masłem

Myślę, że wiele moich rozczarowań wynika z bardzo wysokich oczekiwań wobec tego klasycznego kanadyjskiego deseru.

Jasne, próbowałem jednego z lokalnego supermarketu, a nie jakiejś specjalnej piekarni, ale uznałem, że jest zbyt słodki i pozbawiony smaku.

Może kupiony sklep nie był właściwą drogą? Chcę spróbować jeszcze raz i pozostanę otwarty. Obiecuję ci.

Podążaj za hype: Cezar

Klasyczny Cezar w Toronto.

Klasa Cezara w Toronto.

Janis Rodriguez | seminarium

Pierwszy raz o tym usłyszałem Cesar – Nieoficjalny narodowy napój Kanady – odmówiła.

READ  Prom z Victorii do Seattle wraca do eksploatacji

Mam na myśli, że sok z Clamato, wódka i ostry sos razem w drinku nie są do końca godne zaufania. Ale potem spróbowałem i byłem zaskoczony. Miła niespodzianka. Smak napoju jest dymny, bogaty, pyszny. Jak Krwawa Mary, ale lepiej.

Wszystko, co mogę powiedzieć, to nie pukaj, dopóki nie spróbujesz!

Nie sprostał szumowi: chipsy ketchupowe

Jako nowicjusz w Kanadzie jestem trochę zdezorientowany moją obsesją na punkcie pomidorów. Od Cezara do lody z keczupemWydaje się, że ilość tego nieco niezwykłego smaku jest niepokojąca.

I chociaż z pewnością nie mam nic przeciwko chipsom z keczupem, nie jestem też pewien, czy mam ten szum. To coś, co włożyłbym sobie do ust, gdybym był na imprezie. Ale nie coś, co zrobiłbym najlepiej, żeby kupić.

Spełnij oczekiwania: wędzone mięso w stylu montrealskim

Janis Rodriguez z kanapką z Deli Schwartza.

Janis Rodriguez z kanapką z Deli Schwartza.

Janis Rodriguez | Narsettak

Nie do końca wiedziałam, jak popularna jest Kanada, jeśli chodzi o wędliny, ale to było przed wizytą w Montrealu. Kilku miłych ludzi poleciło popisowe doświadczenie w Schwartz’s Deli i od tego czasu jest to moja ulubiona kanapka.

Mięso było tak delikatne, że kruszyło się na talerzu. W połączeniu z żytnim chlebem i kawałkami musztardy, z tego powstają sny. Nie, naprawdę marzyłem o tym przez wiele miesięcy.

Nie sprostał szumowi: tort urodzinowy Tima Hortonsa za nic

Tort urodzinowy Tim Hortons Donut.

Tort urodzinowy Tim Hortons Donut.

Janis Rodriguez | Narsettak

Nie zrozum mnie źle co do Timmiesa. Jestem jej wielkim fanem i prawdopodobnie mogę żyć z ciągłego strumienia gorącej czekolady i francuskiej wanilii. Ale jeśli jest jakiś składnik, który zawsze wprawia mnie w zakłopotanie – zwłaszcza ze względu na jego popularność – to jego tort urodzinowy, cóż, cokolwiek.

READ  Więcej ludzi chodzi do pracy, ale to nie znaczy, że wszystkim się to podoba

Tort urodzinowy smakuje jak cukier i wygląda jak coś, co tworzysz tylko po to, by zwrócić uwagę małego dziecka. Wprawia mnie to w zakłopotanie, ponieważ zwykle jest to jeden z najpopularniejszych smaków marki, ale czuję, że mają o wiele lepsze opcje w menu!

Spełnij oczekiwania: jamajskie knedle wołowe

Jestem w pełni świadomy i świadomy, że jest to popularny karaibski przysmak, a jego obecność na tej liście w żaden sposób nie umniejsza jego bogatej historii kulturowej. Jeśli już, to jest to post z uznaniem dla Skromne ciasto jamajskiektóry stał się ważną częścią kanadyjskiej sceny kulinarnej.

Próbowałem ich dużo dla kaprysu i od tego czasu jestem uzależniony. W końcu danie jest bardzo bogate, kruche, ciepłe, sycące, łatwe do jedzenia na wynos i ogólnie pyszne. Od tego czasu dorosłam też, aby kochać i akceptować naleśniki ze wszystkimi nadzieniami. Te warzywa są bardzo smaczne.

Nie sprostał szumowi: chleb

Wszystko bajgiel z serkiem śmietankowym.

Wszystko bajgiel z serkiem śmietankowym.

Janis Rodriguez | seminarium

Wiem, że mogę mieć trochę wstrętu do wystawiania tego tam, ale nadal nie rozumiem magii pieczenia. Po tym, jak tyle o nich usłyszałem (i przeczytałem), pamiętam, że pierwszy kęs zjadłem tylko po to, by pomyśleć… Chleb? Cóż, nie do końca chleb, ale gęstszy i grubszy, chleb chleb. I Mieszkaniec Brak odwołania.

Od tego czasu próbowałem rzucać na nią dużą ilością serka śmietankowego, a także różnych rodzajów, takich jak chleb cynamonowy i z rodzynkami, z lepszymi wynikami… ale w większości myślę, że mogę to źle przyjąć. To prawda, że ​​nie próbowałem jeszcze chleba w stylu montrealskim… może to tutaj naprawdę dzieje się magia?

Co jest ze mną nie tak? Kanadyjscy miłośnicy pieczenia, HMU z radą poproszę!

Niezależnie od tego, cieszyłem się każdą częścią próbowania tych potraw i nie zamieniłbym swoich doświadczeń na świat. Następne na mojej liście rzeczy do jedzenia są batoniki Nanaimo i Beavertails i jestem naprawdę podekscytowany.

READ  Bank centralny USA podnosi stopy procentowe o największą kwotę od 1994 r.

życz mi szczęścia!

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top