Spread Brent-WTI wzrósł do ponad 8 USD, gdy popyt na benzynę w USA spada

Rozpiętość między cenami ropy naftowej Brent i West Texas Intermediate (WTI) osiągnęła w poniedziałek najwyższy poziom od ponad trzech lat, przy czym WTI spadł o ponad 8 USD w porównaniu z cenami ropy Brent, ponieważ spadł popyt na amerykańską benzynę.

Brent surowy W poniedziałek o godzinie 11:41 czasu EDT jego cena wynosiła 104,8 USD, podczas gdy WTI notowano po 96,12 USD, co stanowi różnicę ponad 8 USD za baryłkę.

Ceny ropy Brent są nadal wzmacniane przez ograniczone dostawy fizyczne, podsycane rosyjską wojną z Ukrainą i sankcjami zachodnimi, a także zbliżającym się embargiem Unii Europejskiej na rosyjską ropę, które ma zostać wprowadzone przed końcem tego roku.

W USA WTI znajduje się pod presją spadkową, zmniejszając popyt na benzynę, mimo że ceny na dystrybutorze powoli spadają.

Ceny benzyny w USA stale spadały w ciągu ostatniego tygodnia. W poniedziałek średnia krajowa na galon wynosiła 4355 USD, Według AAAw porównaniu z 4 521 USD tydzień temu, ponieważ analitycy spodziewają się, że w najbliższej przyszłości ceny poniżej 4 USD.

zeszły tydzieńPopyt na benzynę wzrósł tylko nieznacznie, podczas gdy zapasy ropy naftowej w USA odnotowały znaczny wzrost o 3,5 miliona baryłek ze względu na niższy popyt. Dane inwentaryzacyjne EIA z zeszłego tygodnia pokazały, że choć popyt na benzynę wzrósł w tym tygodniu, to nadal jest niższy niż o tej porze roku ubiegłego. Jednocześnie wzrosły całkowite krajowe zapasy benzyny.

W notatce cytowanej przez Reutersa, Analityk rynku OANDA, Jeffrey Haley Powiedział, że podczas gdy Brent osiąga lepsze wyniki z powodu napiętych rynków fizycznych, „WTI jest z drugiej strony krajowym punktem odniesienia, co oznacza, że ​​nerwy recesji w USA wydają się mieć większy wpływ na jego cenę”.

Tymczasem analitycy spodziewają się, że Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe w środę o Trzy czwarte punktu procentowego Po czerwcu ceny konsumpcyjne wzrosły o 1,3%, co oznacza 12-miesięczną inflację do ponad czterech dekad najwyższego poziomu 9,1%, głównie z powodu cen surowców.

READ  Red Robin zwalnia kierownika BC po gwałtownej kłótni z personelem i gośćmi

Tom Cole dla Oilprice.com

Więcej najlepszych czytań z Oilprice.com:

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top