Sprawa Gabby Petito: Kalendarium wydarzeń od czasu powrotu Briana Laundrie na Florydę staje się coraz jaśniejsze

Raporty, że Brian Laundry obozował w tym miesiącu ze swoją rodziną, zanim zgłosił stratę Gabe Pettito, wydaje się wyjaśniać harmonogram jego ruchów po powrocie na Florydę bez narzeczonej, którą w końcu znaleziono martwą w Wyoming.

Rodzina Laundry przebywała na kempingu na Florydzie, kilkadziesiąt kilometrów od ich domu w Northport, między 6 a 8 września, na kilka dni przed zgłoszeniem zaginięcia rodziny Pettito po tym, jak para była na wycieczce po kraju.

Rodzice pralni powiedzieli władzom, że był ostatnio widziany 14 września i opuścili swój dom do rezerwatu przyrody.

Dziesięć dni temu Laundrie kupiła telefon komórkowy w sklepie AT&T w Northport, powiedział CNN adwokat rodziny Laundrie, Steve Bertolino.

Poproszony o komentarz AT&T skierowało CNN do organów ścigania.

Według Bertolino, pralnia zostawiła telefon w domu rodziców, a ona ma FBI. Nie jest jasne, co stało się z poprzednim telefonem pralni.

Chociaż władze nie powiązały wyraźnie Londry’ego ze śmiercią Pettito, szukają go, po części jako reakcja na Federalny nakaz aresztowania Oskarżony o nielegalne użycie cudzej karty debetowej.

Publicznie znany harmonogram ruchów pralni w tym miesiącu, wraz z kamieniami milowymi stanu, wygląda następująco:

1 września: Wrócił z podróży przez kraj, bez Pettito, do domu, w którym mieszkał z rodzicami w North Port na Florydzie, według policji.

6-8 wrześniaUrzędnicy hrabstwa powiedzieli, że rodzina Laundry mieszkała na kempingu Fort de Soto, 75 mil od ich domu. Matka Briana, Roberta Laundry, jest w tych dniach zameldowana na nabrzeżu, zgodnie z raportem z zameldowania Pinellas County Parks przesłanym do CNN.

Bertolino powiedział, że Brian i jego rodzina byli w obozie 6-7 września i razem opuścili obóz.

Rzecznik biura szeryfa hrabstwa Pinellas powiedział, że FBI ma nagrania z monitoringu parku z tego okresu.

Weekend 10 września: To był ostatni weekend, kiedy sąsiadka z pralni, Karen Apperts, powiedziała, że ​​widziała Briana Laundry’ego w jego domu.

READ  Poszukiwanie zawalenia się mieszkania na Florydzie trwa do szóstego dnia

11 września: Rodzina Gabi Pettito zgłosiła jej zaginięcie, ponieważ nie mogła się z nią skontaktować. Władze North Port udają się tej nocy do domu Laundry’ego i proszą o rozmowę z nim i jego rodziną, ale „informacje są zasadniczo przekazywane ich prawnikom” – powiedział rzecznik policji miejskiej Josh Taylor. Powiedział.

14-17 września: Rodzice pralni powiedzieli, że ostatni raz widzieli go wychodzącego z domu z plecakiem 14 września, a według policji wybierał się do pobliskiego rozległego rezerwatu przyrody. Policja poinformowała, że ​​rodzice zgłosili to policji 17 września, trzy dni po jego rzekomym wyjeździe.

19 września: Szczątki Petito zostały znalezione w Lesie Narodowym Bridger-Teton w Wyoming. Sędzia śledczy wydał później orzeczenie wstępne, że jej śmierć była morderstwem.

Jeśli chodzi o obóz na Florydzie, który rodzina Laundry odwiedziła na początku września, biuro szeryfa hrabstwa Pinellas poinformowało, że obecnie nie prowadzi dochodzenia w sprawie obozu i że „nie jest świadomy żadnych potwierdzonych obserwacji Briana”.

Ekspert ds. rodziny prawnika Forbetto, który pomoże rodzinie z pralni przeszukać FBI

We wtorek prawnik rodziny, Gabe Pettito, wyraził wątpliwości, czy rodzice Laundry’ego pomogliby FBI w ich ciągłych poszukiwaniach.

Prawnik rodzinny Richard Stafford powiedział Powiedziała. „W przypadku Briana prosimy o zgłoszenie się do FBI lub najbliższego organu ścigania”.

Przemawiając na konferencji prasowej obok rodziców Petitto i jej męża, Stafford powiedział, że FBI poprosiło ich, aby nie omawiali relacji między rodzinami. Powiedział, że są przekonani, że FBI dokładnie zbada sprawę i wymierzy sprawiedliwość petit.

Rodzice i mąż Pettito ogłosili również utworzenie Fundacji Gabe Pettito, która, jak powiedzieli, pomoże zachować jej pamięć i pomóc rodzinom w podobnych sytuacjach. Ujawnili, że mają identyczne tatuaże z napisem „Niech tak będzie” w scenariuszu zaprojektowanym przez ich córkę.

„Chciałam być ze mną cały czas”, powiedziała jej matka, Nicole Schmidt.

z ich strony , Rodzice pralni Twierdzili, że nie znają jego miejsca pobytu dwa tygodnie po ostatnim spotkaniu, według ich adwokata Bertolino.

„Chris i Roberta Laundry nie wiedzą, gdzie jest Brian. Martwią się o Briana i mają nadzieję, że FBI go zlokalizuje” – powiedział Bertolino w poniedziałek wieczorem. „Spekulacje opinii publicznej i niektórych gazet, że rodzice pomogli Brianowi opuścić dom rodzinny lub uniknąć aresztowania na podstawie nakazu wydanego po tym, jak Bryan zaginął już od kilku dni, to tylko spekulacje”.

Tajemnica pogłębia się

Petito (22 lata) i Laundrie (23 lata) spędzili lato podróżując białą furgonetką po amerykańskim Zachodzie, publikując informacje o swoich przygodach w mediach społecznościowych.

Te stanowiska zostały nagle wstrzymane pod koniec sierpnia, a 1 września Pralnia wróciła do domu rodziców w Northport z ciężarówką, ale bez narzeczonej, według policji. Rodzina Pettito, która nie mogła się z nią skontaktować, zgłosiła jej zaginięcie 11 września.

Znaleziono szczątki Petitou Na kempingu w Lesie Narodowym Bridger-Teton w Wyoming, 19 września, w pobliżu miejsca, w którym para była ostatnio widziana.

Na Florydzie władze przez tydzień prowadziły szeroko zakrojone poszukiwania pralni w Carlton Reserve. Policja twierdzi, że jego rodzice powiedzieli im 17 września, że ​​trzy dni wcześniej wskazał, że jedzie w to miejsce.

Władze powiedziały, że rezerwat to rozległy, bagnisty obszar o powierzchni 25 000 akrów w południowo-zachodniej Florydzie. Źródło bliskie rodzinie powiedziało CNN, że Pralnia również opuściła dom rodziców Bez telefonu komórkowego, portfela i rodziców obawiali się, że może się zranić.

Policja z Northport powiedziała, że ​​FBI, które przejęło sprawę, prowadzi bardziej ukierunkowane poszukiwania oparte na danych wywiadowczych, a agenci odwiedzili dom jego rodziców, aby zdobyć przedmioty osobiste, które pomogłyby dopasować DNA, podało kilka agencji prasowych.

a Federalny nakaz aresztowania zostało wydane o podejrzeniu używania „nieautoryzowanych urządzeń” w wyniku jego rzekomych działań po śmierci Pettito.

Według federalnego aktu oskarżenia, pralnia rzekomo używała karty debetowej i kodu PIN do kont, które do niego nie należały, przy opłatach przekraczających 1000 USD między 30 sierpnia a 1 września.

Adwokat rodziny Landry potwierdził w oświadczeniu, że notatka nie była związana ze śmiercią Pettito, ale z czynnościami, które rzekomo miały miejsce później.

Dwie oddzielne nagrody o łącznej wartości 30 000 USD zostały zaoferowane każdemu, kto udostępni funkcjonariuszom organów ścigania lokalizację pralni.

Pytania bez odpowiedzi dotyczące tego, co stało się z Pettito Stymuluj cyfrowych badaczy do czesania Para poszła do Internetu, aby spróbować rozwiązać problem i pojawiły się doniesienia, że ​​między parą może narastać napięcie.

Skoncentruj się na jego kondycji petito Wskazał również na dziesiątki tysięcy przypadków zaginionych osób W całym kraju pojawiły się pytania, dlaczego niektórym z tych przypadków poświęca się tak intensywną uwagę, a innym nie.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top