Spodziewaj się solidnego wyboru w dziesiątym miejscu ogólnie

Dla senatorów w Ottawie projekt z października 2020 r. nie był niczym niezwykłym pod względem terminu.

Dzięki trzem wyborom w pierwszej rundzie, w tym dwóm w pierwszej piątce, senatorowie i ich fani cieszyli się z okazji wcześniejszej w historii franczyzy, aby dodać elementy składowe do organizacji.

Dla porównania, jedyny typ Ottawy w pierwszej rundzie z 2021 r. zajmuje ogólnie 10. miejsce, a tylko sześć typów – w zeszłym roku zrekrutowali 10 graczy – to trochę jak zwykły biznes, a nie początek Bożego Narodzenia. Senatorowie oferują jako przywilej do momentu, w którym chcą dodać jeden lub dwa główne elementy zamiast kilku klocków.

Duża uwaga w odniesieniu do senatorów: ten draft słabnie po pierwszych 10-15 graczach, a Ottawa ma dwie selekcje w drugiej rundzie (39 i 42). GM Pierre Dorion i amatorski skaut Trent Mann zgodzili się, że było wiele wewnętrznych dyskusji na temat użycia jednego z tych typów z drugiej rundy jako części pakietu, aby, jeśli to możliwe, skierować się do innego gracza w pierwszej rundzie. coś do obejrzenia.

Dorion powiedział, że myślał, że wybierze 10-latka i nie unieważni tego wyboru.

Projekt Ottawa wybiera: Runda pierwsza (10.), runda druga (39, 42), runda trzecia (74), runda szósta (170), runda siódma (202).

Możliwe gole w pierwszej rundzie

Kent Johnson, C, Uniwersytet Michigan

Johnson, trzeci członek „Top 10 Troiki” Michigan, był producentem punktowym na każdym poziomie, w tym Junior A With Trail w Kolumbii Brytyjskiej, a były senator Bill Mucklet był jednym z rekrutów, którzy przywieźli go do Michigan, gdzie Johnston wyprodukował 27 punkty W 26 meczach jako student pierwszego roku. Ta pozycja strzelecka lewonożna jest elegancka i pracowita i została nazwana przez trenera Michigan Mela Pearsona najlepszym zawodnikiem jego drużyny w tym sezonie.

Podobnie jak w przypadku potężnego napastnika Masona McTabish, byłego tytana z Ottawa Valley, pytanie brzmi, czy Johnson nadal będzie na 10. miejscu. Mann powiedział, że nie spodziewał się, że McVish będzie tam o 10.

READ  Andrew Mangyapan prowadzi drużynę Kanady, po Stanach Zjednoczonych, do finału Mistrzostw Świata Mężczyzn IIHF

Chaz Lucius, C, US NTDP

Biorąc pod uwagę, że Lucjusz opuścił w zeszłym sezonie ponad 30 meczów z powodu kontuzji kolana, powrotu do gry i natychmiastowej produkcji dla drużyny USA Under-18, pozycja w pierwszej dziesiątce rekrutacji jest prawdopodobnie nieco zdumiewająca. Lucjusz opuścił całe 12 miesięcy po operacji kolana i poprowadził atak USA tak, jakby opuścił 12 minut. Strzał prawą nogą po małej stronie przy wysokości sześciu stóp, 172 funty, jest tym rzadkim centrum znanym z strzelania bramek bardziej niż z rozgrywania. W 13 meczach Lucjusz strzelił 13 bramek i siedem asyst. Jego trenerzy na wszystkich poziomach dbają o wyczucie i jazdę hokejową.

Cole Selinger, C, Sioux Falls – USHL

Wszystkie rzeczy są równe, Ottawa przyjmie syna byłego NHLera, kiedy tylko będzie to możliwe. Zdecydowanie udało mu się wybrać Brady’ego Tkachuka (4. ogólnie, 2018). Sillinger jest dużym ośrodkiem o wysokości od sześciu stóp do dwóch 201 funtów, co oznacza, że ​​może świetnie pasować do zespołu DJ-a Smitha.

Podobnie jak środkowy senator Josh Norris, Sillinger ma potężny strzał i nie waha się strzelać z dysku. W 34 meczach dla Sioux Falls w tym sezonie Selinger strzelił 24 gole i zaliczył 22 asysty. Chociaż nie jest tak silnym skaterem jak Norris, Sillinger jest pochłonięty przez hokej, gra skuteczną grę dwukierunkową i nie ma nic przeciwko używaniu swojej siły fizycznej, aby zrzucić graczy z krążka lub walczyć o centrum.

Pytanie bramkarza: Konsensus wokół Ottawy jest taki, że senatorowie przy pierwszym wyborze przyjmą albo wykwalifikowaną pozycję, albo bramkarza. Mam wrażenie, że skłaniają się w stronę środkowego gracza, ale czy to się zmieni po tym, jak Suns stracili potencjalnego bramkarza Joey’a Dacoora w drafcie do Seattle?

Przeważnie nie. Gdyby Sens chciał doskonałego bramkarza, zaciągnąłby się do Daccorda lub bez Daccorda.

READ  Koczowniczy sezon mocno uderzył w Blue Jays Striling w Red Sox

Dorion wywołał pewien spisek w tej kwestii, kiedy powiedział w czwartkowym apelu do Zooma, że ​​chociaż czuje, że klub ma „jakość i ilość na każdym poziomie”, po czym dodał: „To nie znaczy, że jeśli czujemy, że istnieje Vezina – a dziesięcioletniego bramkarza, nie weźmiemy go.

Pamiętaj, że piłka delikatesowa lub podkręcona jest wstępnie przygotowana.

Czy Jesper Walstead ze Szwecji i Sebastian Kosa z Hamilton’s Vesina Calibre to dobry wybór? Wielu skautów tak uważa.

Szybka kontrola bramkarza: Ottawa ma Matta Murraya i Antona Forsberga w następnym sezonie 1-2. Za nimi są Philip Gustafsson i Mads Sogaard (7:0 w zeszłym sezonie w AHL Belleville) w centrum AHL, a także młodsi zawodnicy, tacy jak Leevi Merilainen i Kevin Mandolese w systemie. Dorion uważa, że ​​organizacja ma głębszy cel niż jakakolwiek inna pozycja.

Jeśli jednak wystarczająca liczba głosów w sali wojennej wydaje się, że nie mogą przejść nad jednym z Wallstedt lub Cossa, jeśli którykolwiek z najwyżej ocenianych bramkarzy jest dostępny na 10, istnieje szansa, że ​​tak się stanie. Ponownie, z dwoma typami w drugiej rundzie, Ottawa może połączyć jeden ze swoich typów w drugiej rundzie z kolejnymi wyborami (na przykład runda trzecia lub szósta), aby podnieść się i złapać gracza lub bramkarza, którego naprawdę chcą.

Pierwszy wybór zeszłego roku: Tim Stützle trzeci w klasyfikacji generalnej

Senatorowie nie mogli być bardziej zadowoleni z postępów Stützle, gracza, którego udało im się wylosować, wybierając loterię z San Jose Sharks (część zawodu Erika Karlssona). Hat-trick i zaimprowizowany kapelusz na podwórku Stützle’a pod koniec sezonu przez dzieci z sąsiedztwa, które stały się wirusowe w mediach społecznościowych, były przyzwoitym symbolem „Jimmy” (przydomek Brady’ego Tkachuka dla swojego kumpla) i jego pierwszego magicznego sezonu w Ottawie. Stützle zajął szóste miejsce w rekordzie strzelców drużyny z 12 golami i 29 punktami i chociaż wykazał zmęczenie pod koniec sezonu po długim okresie gry z debiutantami na świecie i wielu podróżach, Stützle pojawił się zgodnie z reklamą. Jest dynamiczny, odważny i musi być gwiazdą w lidze, kiedy fizycznie się zapełnia.

READ  Buccaneer wybiera łapacza Henry'ego Davisa z pierwszym wyborem w MLB Amateur Draft

Potrzeby organizacyjne: Kiedy Mann został zapytany w tym tygodniu, czy uważa, że ​​senatorowie mają szczególne potrzeby w zakresie ich głębi organizacyjnej, był tak nieśmiały jak każdy skaut przed powołaniem, ale zasugerował, że potrzeby klubu były bardziej widoczne dwa lata później. Temu. Zakładamy, że mówi o potrzebach obronnych Ottawy, które zostały bezpośrednio skierowane przez ostatnie szkice Jake’a Sandersona (5., 2020), Tyler Cleven (44., 2020), Lacey Thompson (19., 2019) i Jacob Bernard Docker (26., 2020) . , 2018). 25-letni Artem Zub był świetnym małym pickupem KHL, a ponieważ drużyna nadal szuka czwartego defensywnego gracza, który będzie wspierał Thomasa Chabota (18, 2015), pod względem perspektyw obrona nie jest już słabym punktem . W rzeczywistości senatorowie mają dobrą głębię ataku, obrony i celowania. Ich największą potrzebą są zaawansowane umiejętności do przodu.

„Myślę, że zajęliśmy się wieloma obszarami, którymi należy się zająć” – powiedział Mann. „W tej chwili jesteśmy w punkcie, w którym – zawsze chcesz większej głębi i zawsze chcesz lepszej głębi”. Innymi słowy, ważą awanse na wszystkich stanowiskach, zamiast zaspokajać tragiczne potrzeby.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top