Specjalny doradca wzywa do sądu Georgię Sekretarza Stanu Raffenspergera z 6 styczniaCNN

Specjalny doradca Jacka Smitha Sekretarz stanu Georgia, Brad Raffensperger, został wezwany do sądu w ramach dochodzenia Departamentu Sprawiedliwości w sprawie wysiłków zmierzających do obalenia wyborów w 2020 r. 6 stycznia 2021 r.

Mike Hasinger, urzędnik ds. Informacji publicznej w biurze Sekretarza Stanu Georgia, potwierdził, że biuro Raffenspergera otrzymało wezwanie od Smitha.

„Na prośbę Departamentu Sprawiedliwości nie mamy dalszych komentarzy” – powiedział Hesinger w e-mailu do CNN.

Działalność wielkiej ławy przysięgłych rozszerza się na wcześniejsze kroki dochodzeniowe podjęte przez Departament Sprawiedliwości w celu zrozumienia wysiłków byłego prezydenta Donalda Trumpa i jego sojuszników w stanach będących polem bitwy po wyborach.

Od Święta Dziękczynienia Smith reprezentował wielu bliskich współpracowników Trumpa przed wielką ławą przysięgłych w Waszyngtonie, w tym m.in. Dwóch byłych prawników Białego Domuoraz trzech najbliższych współpracowników Trumpa, W Były autor przemówień Stephen Miller.

Smith wydał również serię wezwań do sądu, W tym do urzędników wyborczych w stanach pola bitwy Gdy Trump próbował odwrócić swoją stratę w 2020 r.

Ale Raffensperger może być szczególnie przekonującym świadkiem. Jego profil wzrósł po wyborach w 2020 roku, kiedy oparł się wysiłkom Trumpa, by wywrzeć na nim presję, by „znalazł” głosy potrzebne Trumpowi do zdobycia Gruzji. Niesławny telefon w styczniu 2021 r.

We fragmentach godzinnej rozmowy Trump zaatakował republikanina, który odmówił fałszywego stwierdzenia, że ​​wygrał wybory w Gruzji i wielokrotnie stawiał bezpodstawne zarzuty oszustwa wyborczego.

Mieszkańcy Gruzji są źli, a mieszkańcy kraju są źli. Nie ma nic złego w powiedzeniu, że, wiesz, liczyłem, powiedział Trump w jednej części rozmowy.

Raffensperger odpowiedział: „Cóż, panie prezydencie, twoim wyzwaniem jest to, że posiadane przez ciebie dane są błędne”.

Republikanin z Georgii rozmawiał już z komisją Izby Reprezentantów w celu zbadania powstania 6 stycznia publicznie zeznał tego lata o groźbach, które otrzymał po przeciwstawieniu się Trumpowi.

Nie jest jasne, jak długo jest Smithi Kto będzie również nadzorował dochodzenie w sprawie możliwego niewłaściwego obchodzenia się z dokumentami federalnymi, które zostały przeniesione do Mar-a-Lago po odejściu Trumpa z Białego Domu.i Możesz kontynuować działalność, zanim zostanie podjęta jakakolwiek decyzja w sprawie jakichkolwiek opłat macki. Chociaż śledztwo może doprowadzić do postawienia zarzutów w ciągu kilku miesięcy, Smith wciąż może poświęcić trochę czasu na zorganizowanie i powiększenie swojego zespołu oraz nadal być wybrednym w zbieraniu informacji, według osób zaznajomionych z częściami śledztwa.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje w poniedziałek.

READ  Indyjski stan przygotowuje się na Tauktę, „najsilniejszy huragan” od dziesięcioleci Wiadomości o pandemii koronawirusa

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top