Specjalna recenzja The Guardians of the Galaxy Holiday: świąteczny kaprys

Teraz, żeby być uczciwym, to przynajmniej wesoły Oprócz MCU. Specjalne zegary w niecałą godzinę i jest w zasadzie dobrą świąteczną opowieścią z pewnymi shenaniganami science-fiction. Peter Quill (Chris Pratt, dający z siebie wszystko w Super Mario) jest, co zrozumiałe, smutny po stracie Gamory (Zoe Saldaña), więc jego przyjaciele Drax (Dave Bautista) i Mantis (Pom Klementieff) postanawiają go rozweselić odrobiną świątecznej radości. Problem polega na tym, że nie mają zielonego pojęcia, co pociąga za sobą Boże Narodzenie, więc myślą, że dobrym prezentem byłoby porwanie bohatera Quilla, Kevina Bacona, aby ta dwójka mogła spędzić wolny czas.

To, co następuje, najlepiej opisuje świąteczny grobowiec, w którym Drax i Mantis przedzierają się przez porwanie, w różnych momentach upijając się, włamując i wychodząc, robiąc sobie selfie z turystami i tęskniąc za nadmuchiwanymi dekoracjami świątecznymi. W pewnym momencie ktoś myli Draxa z Kratosem. Bautista i Klementieff mają uroczo dziwaczną chemię, oboje nie mają pojęcia o ludzkich zwyczajach, ale w większości robią, co w ich mocy. Wydaje się również, że Bacon świetnie się bawi, grając bardzo zdezorientowaną wersję siebie. Wszystko kończy się intymnym, ale głupim finałem, jakiego można się spodziewać, i oczywiście jest mnóstwo dobrej muzyki.

Ale jest w tym coś więcej. podczas gdy Wilkołak nocą Było to w dużej mierze odświeżające, ponieważ stoi samo w sobie Strażnicy Świąteczna oferta specjalna zmierza w innym kierunku. Pełno w niej nawiązań nie tylko do dwóch poprzednich GotG filmy, ale także inne części MCU. Niektóre to żarty, podczas gdy inne – jak historia z Gamorą – są integralną częścią zrozumienia, o co dokładnie chodzi. Na końcu jest nawet ujawnienie, które wygląda na to, że w przyszłości będzie to wielka sprawa Strażnicy Historie.

Więc zamiast uroczej świątecznej przygody, dodatek wydaje się być prequelem o tematyce świątecznej Strażnicy Galaktyki vol. 3 (który trafi do kin w maju przyszłego roku). Być może jest to oczekiwane. W końcu to sposób Marvela. Ale studio niedawno udowodniło, że te krótsze projekty pilotażowe mogą być świetne, gdy nie musisz się martwić wszystkimi wieloma wątkami narracyjnymi MCU. (To samo dotyczy Gwiezdne Wojny.) Ale GotG Prywatny nie może oprzeć się pokusie kanonu i przez to staje się mniej prywatny.

READ  Chris Pratt, Katherine Schwarzenegger po reakcji

Świąteczna oferta specjalna Strażników Galaktyki Streaming w Disney Plus rozpocznie się 25 listopada.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top