Spadek Shopify wpływa na kompozyt S&P/TSX w niedźwiedzim dniu na rynkach Ameryki Północnej

Spadek Shopify wpływa na kompozyt S&P/TSX w niedźwiedzim dniu na rynkach Ameryki Północnej

Toronto –

Rynki północnoamerykańskie zakończyły dzień handlowy na minusie, z dwucyfrowym spadkiem w Shopify Inc. Wpłynęło to na sektor technologiczny największej kanadyjskiej giełdy papierów wartościowych i zatopiło amerykańskie giełdy przed środową decyzją Rezerwy Federalnej USA w sprawie stóp procentowych.

Indeks S&P/TSX Composite zamknął się o 131,80 punktów na poziomie 18 972,68, z powodu słabości sektora technologicznego po tym, jak Shopify ogłosiło, że zwalnia 10 procent swojej siły roboczej, ponieważ błędnie obliczył wzrost sektora e-commerce.

Cena akcji firmy spadła o ponad 15 procent w handlu późnym porankiem, ale odrobiła część tych strat i zamknęła się na poziomie 40,69 USD za akcję.

„Handel elektroniczny nie działa tak, jak podczas pandemii, kiedy ludzie byli zmuszani do kupowania online” – powiedział w wywiadzie Pierre Clero, wiceprezes ds. badań i główny ekonomista w Business Development Bank of Canada. „Wszyscy myśleliśmy, że to będzie kontynuowane, ale naprawdę zwolniło. Byłem tym zaskoczony”.

W Nowym Jorku indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 228,50 punktów do poziomu 31761,54. Indeks S&P 500 spadł o 45,79 punktu do 3921,05, podczas gdy zaawansowany technologicznie indeks Nasdaq Composite spadł o 220,10 punktu do 11 562,57.

Clearro mówi, że rynki północnoamerykańskie również reagują na „ponure” perspektywy gospodarcze MFW.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy przewiduje obecnie wzrost światowej gospodarki o 3,2 proc. w 2022 r., czyli o 0,4 punktu procentowego mniej niż w kwietniu, po czym spowolni do 2,9 proc. PKB w przyszłym roku, czyli o 0,7 punktu procentowego.

Poniedziałkowe ostrzeżenie finansowe Walmartu po zamknięciu rynków również wzbudziło obawy inwestorów. Gigant detaliczny obniżył swoje prognozy zysków na drugi kwartał i cały rok, powołując się na rosnącą inflację, która wpłynęła na nawyki zakupowe konsumentów.

„Wal-Mart jest liderem. Kiedy Wal-Mart zmaga się ze swoimi docelowymi zyskami, oznacza to, że inne firmy również będą miały problemy” – powiedział Cleroux.

READ  Hakerzy mogą wykorzystywać publiczne ładowarki do telefonów do kradzieży danych: FBI

Oczekuje się również, że Rezerwa Federalna USA podniesie w środę stopy procentowe o 0,75 punktu procentowego, co, jak twierdzi Clero, już weszło na rynki.

To wielki tydzień na wzrosty technologiczne, a Cleroux twierdzi, że te wyniki będą miały większy wpływ na rynki niż Fed.

„To będzie znak, czy gospodarka naprawdę spowalnia, czy nie” – powiedział.

Alphabet, firma macierzysta Google, poinformowała o zarobkach, które przekroczyły szacunki Wall Street po dzwonku zamykającym we wtorek.

Ogólnie rzecz biorąc, Cleroux jest dość pozytywnie nastawiony do sezonu zarobków w USA.

„Zyski będą lepsze niż spodziewają się Stany Zjednoczone” – powiedział. „Myślę, że (firmy) osiągną swoje cele lub trochę spadną”.

Jeśli chodzi o Kanadę, mówi: „Powinniśmy dobrze sobie radzić, ponieważ wiele naszych dużych firm działa w sektorze energetycznym. A w drugim kwartale ceny energii były nadal bardzo wysokie”.

Wrześniowy kontrakt na ropę naftową spadł o 1,72 USD do 94,98 USD za baryłkę, po zbliżeniu się do poziomu 100 USD.

„W tym tygodniu prawdopodobnie utrzyma się między 95 a 100 dolarów za baryłkę”, powiedział Clero.

Wyjaśnił, że rynek spodziewa się spowolnienia popytu na ropę wraz ze spowolnieniem światowej gospodarki, dodając, że „nie sądzi, by tego lata cena wróciła do 100 dolarów”.

Wrześniowy kontrakt na gaz ziemny wzrósł o 25 centów do 8,83 USD.

Cena sierpniowego kontraktu na złoto spadła o 1,40 USD do 1717,70 USD za uncję, a wrześniowa cena kontraktu na miedzi wzrosła o trzy centy do 3,38 USD za funt.

Dolar kanadyjski kosztował w poniedziałek 77,62 centów amerykańskich wobec 77,81 centów amerykańskich.


Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 26 lipca 2022 r.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *