Space Force przyznaje umowy prototypowe SpaceX, ULA, Rocket Lab i Blue Origin

Nagrodzony przez Dowództwo Systemów Kosmicznych Stanów Zjednoczonych Umowy prototypowe o wartości 87,5 mln USD Została połączona z czterema firmami, aby przyspieszyć testy silników rakietowych nowej generacji i poprawić odporność górnych stopni, poinformował w piątek SpaceRef.

Launch Corporation dowództwa przyznała projekty prototypów SpaceX, United Launch Alliance, Rocket Lab i Blue Origin w ramach programu National Security Space Launch Program przy użyciu konsorcjum Space Enterprise Consortium, które jest zarządzane przez Space Development Corps.

SpaceX otrzymał 14,47 miliona dolarów na wsparcie szybkiego dławienia i ponownego testowania rakiety Raptor, analizy stabilności spalania oraz opracowania i testowania specyfikacji ciekłego metanu.

ULA otrzymała 24,35 miliona dolarów na dowodzenie i kontrolę nad łączem Centaur, podczas gdy Rocket Lab otrzymało 24,35 miliona dolarów na prace rozwojowe nad rakietą Neutron.

Blue Origin otrzymał 24,35 miliona dolarów na kontynuowanie działalności w zakresie zarządzania płynami kriogenicznymi na drugim etapie pojazdu startowego Glenn.

W maju siły kosmiczne wystosowały prośby o propozycje prototypów w celu poprawy elastyczności górnych etapów, testowania silników rakietowych nowej generacji oraz możliwości przenoszenia orbitalnego i manewrowania.

SSC spodziewa się nagrodzenia projektów modelowych transportu orbitalnego i manewrowania na początku FY22, w oczekiwaniu na zatwierdzenie propozycji budżetu FY22 w Kongresie. Kierownictwo planuje uruchomienie pełnego i otwartego konkursu na trzecią fazę programu NSSL w roku podatkowym 2024.

READ  Chiny wystrzeliły statek kosmiczny Tianzhou-3 na misję na stacji kosmicznej

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top