S&P 500, Dow i Nasdaq kończą nieco niżej, ponieważ inwestorzy przyglądają się sprzedaży detalicznej, zyskom Walmartu

Akcje notowane były w poniedziałek z mieszanymi zmianami, ponieważ inwestorzy obserwowali optymistyczne dane gospodarcze z Chin i oczekiwali kluczowych wyników sprzedaży detalicznej i zysków głównych amerykańskich spółek pod koniec tego tygodnia.

S&P 500, Dow i Nasdaq walczyły o kierunek po otwarciu zdecydowanie wyżej. Boeing (licencjackie) Akcje wzrosły po wzroście cen samolotów komercyjnych producenta powiedz Bloombergowi Miał „nadzieję”, że Chiny wznowią zamówienia na 737 Max po ponad dwóch latach zawieszenia. Firma poinformowała również, że zarezerwowała kilka zamówień po pokazach lotniczych w Dubaju w 2021 r., w tym dwa 777 ładunków z Emirates Airlines.

Silniejsze niż oczekiwano dane gospodarcze z Chin również pomogły poprawić nastroje handlowców na początku tygodnia. ten Druga co do wielkości gospodarka na świecie była świadkiem Zarówno sprzedaż detaliczna, jak i produkcja przemysłowa nieoczekiwanie przyspieszyły w październiku w porównaniu z rokiem poprzednim, co sugeruje, że wpływ gospodarczy wielu fal COVID-19 i ograniczenia nałożone na utrzymanie się na miejscu zaczynają słabnąć. Jednak ceny nowych domów w Chinach spadły o około 0,25% w październiku w porównaniu z wrześniem, co oznacza największy spadek od ponad sześciu lat, ponieważ rynek nieruchomości w tym kraju znajdował się pod stałą presją.

Inwestorzy w tym tygodniu też są grupa do otrzymywania nowych danych Z Departamentu Handlu na temat sprzedaży detalicznej w USA. Raport prawdopodobnie wykaże wzrost sprzedaży w październiku o 1,3% miesiąc do miesiąca po bardziej optymistycznym wzroście o 0,7% we wrześniu. a zarobki detaliczne wynikają z głównych nazw, w tym Walmart (WMT), cel (TGT), zajezdnia domowa (HD) i Louise (Mały) Dodatkowe informacje o statusie konsumenta.

Jeśli chodzi o akcje z USA, miniony tydzień przyniósł krótką przerwę po rekordowym zwyżce. Indeks S&P 500 odnotował tygodniowy spadek po raz pierwszy od sześciu tygodni, ale utrzymał się w granicach 0,8% swojego najwyższego poziomu w ciągu dnia do piątkowego zamknięcia. Ani Dow i Nasdaq nie byli daleko od swoich wzlotów.

Wyższy niż oczekiwano CPI w zeszłym tygodniu osłabił entuzjazm niektórych inwestorów dla akcji i wskazał, że rosnąca presja inflacyjna była bardziej trwała niż wcześniej oczekiwano. ten CPI skoczył w październiku o 6,2% więcej niż oczekiwano w porównaniu do roku poprzedniego, odnotowując najszybszy roczny wzrost od 1990 r. Tymczasem Najnowsze drukowanie ofert pracy w Stanach Zjednoczonych Przyszedł wyższy niż oczekiwano, zbliżając się do rekordowego poziomu ponad 10,4 miliona, jak wykazał osobny raport Zaufanie konsumentów pogorszyło się na początku tego miesiąca Amerykanie również z niepokojem obserwowali wzrost cen.

READ  OC Transpo przeżywa tydzień nieszczęścia, gdy pociągi i autobusy wycofują się z eksploatacji

Skok inflacji ma konsekwencje zarówno dla finansów osobistych konsumentów, jak i polityki pieniężnej.

„Wzrost inflacji bazowej w październiku oznacza początek serii dużych wzrostów dzięki wyższym cenom używanych samochodów, odbiciu cen biletów lotniczych i szybszemu wzrostowi kosztów mieszkaniowych” – napisał w artykule Ian Shepherdson, główny ekonomista Pantheon Macro Economics. Notatka. Poniedziałek. „Sądzimy, że inflacja bazowa osiągnie szczyt na poziomie około 7% w marcu, co poważnie podważyłoby łagodny średniookresowy pogląd Fed. [Jerome] Powell będzie musiał przekonać rynki, że połączenie wyższych wynagrodzeń i wyższej inflacji nie zagraża niepewnej historii, której nadal wydaje się być oddany.

Chociaż Fed utrzymywał, że obecna presja inflacyjna będzie tymczasowa, dalsze podwyżki do tych wyższych wolumenów mogą spowodować wzrost stóp procentowych szybciej niż wcześniej oczekiwano, co z kolei wpłynie na różne klasy aktywów.

„Nadal uważamy, że Fed rozpocznie rajdy we wrześniu, ale nie można wykluczyć czerwcowego rajdu. Jeśli udział pracowników nie wykaże oznak życia przed marcowym posiedzeniem FOMC, spodziewamy się, że Fed przyspieszy proces zmniejszania się. A potem się cofnął. w czerwcu, co może mieć zły wpływ na wszystkie rynki aktywów” – dodał Shepherdson. „Oprocentowanie obligacji skarbowych nadal musi wzrosnąć, ale wyższe realne dochody z powodu silnego, nieinflacyjnego wzrostu są znacznie faworyzowane w stosunku do rosnących oczekiwań inflacyjnych. Wysoce zdywersyfikowane i przynoszące straty akcje spółek technologicznych będą zagrożone nawet w łagodnym scenariuszu, ale cykliczne osiągną lepsze wyniki .” ”

16:06 ET: S&P 500, Dow, Nasdaq kończą nieco niżej, ponieważ inwestorzy przyglądają się sprzedaży detalicznej, zyski Walmartu

Oto główne ruchy na rynkach od 16:06 ET:

15:02 ET: Stany Zjednoczone spodziewają się, że produkcja ropy w basenie permskim osiągnie w przyszłym miesiącu rekordowy poziom

Nowe prognozy rządowe w poniedziałek wykazały, że wydobycie ropy naftowej w USA z basenu permskiego w zachodnim Teksasie i Nowym Meksyku ma wzrosnąć do rekordowego poziomu 4,95 mln baryłek dziennie w grudniu. Spowodowałoby to wzrost produkcji na głównym obszarze łupków w USA znacznie powyżej średniej sprzed pandemii z marca 2020 r.

READ  Klub nie jest już tylko na zaproszenie

Ceny ropy naftowej od roku są w opłakanym stanie, przy gwałtownym wzroście zapotrzebowania na energię w związku ze szczepieniami i poprawą mobilności. Poniedziałkowy raport rządowy potwierdził, że w najbliższym czasie może nastąpić większa podaż na rynku krajowym, pomagając w ograniczeniu cen po dotychczasowym 66% wzroście WTI w tym roku.

„Program musi tu wrócić na rynek” – powiedział Yahoo Finance Live Scott Bauer, dyrektor generalny Prosper Business Academy. wcześniej w poniedziałek. „Dobrym znakiem w tej chwili jest to, że platformy wiertnicze, liczba platform wiertniczych, które tam się liczą, i która rośnie. W rzeczywistości wzrosła o 6 w zeszłym tygodniu. Jest to najwyższa, jaką widzieliśmy od około roku i roku -pół, co oznacza, że ​​prawdopodobnie będzie ich więcej. Z tamtych wykopalisk.

9:52 ET: Empire Manufacturing Index odbije w listopadzie do najwyższych oczekiwań

regionalny Indeks produkcji imperium stanu Nowy Jork Podskoczył znacznie bardziej niż oczekiwano w listopadzie po październikowym spadku, przy czym ożywienie zatrudnienia w firmach produkujących towary pomogło osiągnąć wyniki.

Ogólny wskaźnik aktywności biznesowej w regionie wzrósł do 30,9 w listopadzie z 19,8 w październiku, przekraczając szacunki 22,0, zgodnie z danymi Bloomberg.

Według badania poniżej głównego wskaźnika zatrudnienie rosło w najszybszym tempie w historii, a średni tydzień pracy wzrósł. Jednak na znak utrzymujących się zakłóceń związanych z podażą i presji inflacyjnej liczba niezrealizowanych zamówień wzrosła, a wskaźnik śledzenia cen płaconych ustabilizował się blisko rekordowo wysokiego poziomu.

9:37 ET: Akcje Oatly spadają o 20% po braku sprzedaży w trzecim kwartale, obniżając oczekiwania

Utley (OTLY) spadła o 20% w poniedziałek rano po zgłoszeniu sprzedaży w trzecim kwartale, która znacznie odbiegała od szacunków i obniżyła prognozy na ten rok, ponieważ zakłócenia łańcucha dostaw i wirusy zaważyły ​​na wynikach producenta mleka owsianego.

Przychody wyniosły 171,1 mln USD w trzecim kwartale, poniżej oczekiwań na poziomie 185,7 mln USD, na podstawie danych Bloomberg. Firma spodziewa się teraz, że przychody wyniosą ponad 635 milionów dolarów rocznie, czyli mniej niż poprzednia prognoza przekraczająca 690 milionów dolarów.

READ  Rivian zebrała 12 miliardów dolarów podczas jednej z najważniejszych IPO w 2021 r. - TechCrunch

„W regionie EMEA zaczęliśmy budować podaż w celu zaspokojenia popytu konsumentów, ale tempo, w jakim spodziewaliśmy się zwiększać przychody u nowych i istniejących sprzedawców detalicznych oraz otwierać nowe rynki, jest wolniejsze niż się spodziewaliśmy, ponieważ poruszamy się w dynamicznym środowisku operacyjnym COVID”. Oatly powiedział w swoim raporcie zysków, jest to przede wszystkim kwestia czasu i w pierwszej połowie 2022 roku spodziewamy się zwiększenia udziału półek w handlu detalicznym, biorąc pod uwagę nasze wysokie prędkości i obecny poziom podaży.

„W obu Amerykach jesteśmy zadowoleni z cotygodniowych ulepszeń produkcji w naszym zakładzie w Ogden w stanie Utah w czwartym kwartale, ponieważ borykamy się z wymagającym środowiskiem łańcucha dostaw” – dodała firma. „Wreszcie w Azji nadal obowiązują surowe środki w zakresie zdrowia publicznego ze względu na wzrost liczby przypadków COVID-19 Delta-variant. Uważnie monitorujemy sytuację i nadal koncentrujemy się na zdrowiu i bezpieczeństwie naszego zespołu”.

9:30 ET: Akcje rozpoczęły tydzień notowania na wysokim poziomie

Oto, gdzie rynki handlują po dzwonku otwarcia w poniedziałek:

7:20 AM ET Poniedziałek: Kontrakty terminowe na akcje wskazują na wyższe otwarcie

Oto, gdzie rynki handlują w poniedziałek rano:

  • Kontrakty terminowe na S&P 500ES = F.): +10,5 punktu (+0,22%) do 4688,75 punktu

  • Kontrakty terminowe DowYM = F.): +102 pkt (+0,28%) do 36115,00

  • Kontrakty terminowe NasdaqNQ = F.): +40,75 pkt (+0,25%) do 16233,50

  • surowe (CL = F.):- 1,13 USD (-1,4%) do 79,66 USD za baryłkę

  • Poszedł (GC = F.): – 2,30 USD (-0,12%) do 1866,20 USD za uncję

  • Skarb Państwa na 10 lat (^ degeneracja): -2,9 punktów bazowych do produkcji 1,555%

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 20 października 2021 r. REUTERS / Brendan McDermid

Emily McCormick jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top