Sondaże opinii publicznej sugerują, że pokolenie Z mogło powstrzymać czerwoną falę republikanów w wyborach śródokresowych w USA

Oczekiwana przez Republikanów czerwona fala nieudanych zwycięstw w wyborach śródokresowych w USA mogła być spowodowana przez młodszych wyborców, którzy, jak twierdzą niektórzy analitycy, mogli mieć znaczący wpływ na główne wyścigi.

„Mogę powiedzieć, że młodzi ludzie z pewnością odegrali kluczową rolę w blokowaniu tej fali” – powiedziała Ruby Bell Booth, koordynatorka wyborów w Centrum Informacji i Badań nad Zaangażowaniem Obywatelskim i Uczeniem się (CIRCLE).

CIRCLE to niezależna organizacja badawcza na Uniwersytecie Tufts, która koncentruje się na zaangażowaniu obywatelskim młodzieży i prowadzi szeroko zakrojone badania nad zaangażowaniem młodzieży.

„Nie sądzę, abyśmy mogli powiedzieć, że młodzi ludzie są jedynym powodem” – powiedziała. „Ale myślę, że młodzi ludzie absolutnie odegrali kluczową rolę w zapobieganiu powstaniu czerwonej fali zgodnie z oczekiwaniami”.

Wyniki wciąż napływają, ale Republikanie są blisko niewielkiej większości w Izbie Reprezentantów. Kontrola nad Senatem nadal zależy od kilku zaciętych wyścigów.

Oczekiwano jednak, że wyniki Republikanów będą znacznie lepsze.

Sondaże pokazują, że pokolenie Z jest niebieskie

Wielu obserwatorów, w tym republikanie i konserwatyści, obwinia słabe wyniki o reakcję na byłego prezydenta Donalda Trumpa i kontrowersyjnych kandydatów, których popierał, którzy przegrali wyścigi.

Jednak niektórzy analitycy twierdzą, że młodzi ludzie również mogli odegrać decydującą rolę w wynikach.

John Della Volpe, dyrektor ankietowania w Harvard Kennedy School of Politics, powiedział NPR w wywiadzie.

„Podobny efekt widzieliśmy w 2020 roku. A więc teraz, w trzecim cyklu wyborczym z rzędu, młodsi Amerykanie dokonali zmian stan po stanie”.

Wstępne szacunki oszacowały, że osoby w wieku od 18 do 29 lat stanowiły około 12% wszystkich głosów w tych wyborach, co odpowiada wyborom śródokresowym w 2018 r. – 13%. Ale CIRCLE oszacował, że głosowało 27 procent młodych ludzi, co stanowi drugą najwyższą frekwencję wśród młodych wyborców od prawie trzech dekad.

READ  Dlaczego 4-dniowy program pilotażowy w Islandii okazał się „miażdżącym sukcesem”

Jednak Bill Booth powiedział, że te głosy często faworyzują kandydatów Demokratów z większym marginesem niż reszta kraju. A w niektórych głównych wyścigach mogły mieć znaczenie.

Wyborcy czekają w kolejce w Austin Oaks Church podczas amerykańskich wyborów śródokresowych w 2022 r. w Austin w Teksasie, 8 listopada. (Nori Valbona/Reuters)

Na przykład, w zaciętym wyścigu senackim stanu Pensylwania pomiędzy demokratą Johnem Fettermanem i republikańskim drem Mehmetem Ozem, Circle Center oszacowało, że młodzi ludzie mieli „znaczną część” przewagi Fettermana nad Oz. Oszacowali, że młodzi dorośli w wieku od 18 do 29 lat faworyzowali Fettermana od 70 do 28 procent, a młodzi wyborcy otrzymali 120 000 głosów – ponad połowę jego przewagi, wynoszącej około 220 000 głosów.

W wyścigu na gubernatora Wisconsin CIRCLE oszacowało, że 79 000 młodych wyborców wybrało Tony’ego Eversa, obecnego demokratę, który pokonał Republikanina Tima Michaelsa zaledwie 89 000 głosów.

A w Kansas młodzi wyborcy, którzy stanowią 14 procent elektoratu, poparli demokratkę Laurę Kelly na gubernatora 11 punktami, oddając 11 000 głosów netto, co wzmocniło ją dzięki zwycięstwu 15 000 głosów nad jej republikańskim przeciwnikiem, stwierdził Circle.

„Ze względu na ich silne preferencje dla kandydatów Demokratów w tych wyścigach, młodzi ludzie dawali tym kandydatom najsilniejsze poparcie” – napisała Circle w swoim raporcie.

Oglądaj | Jon Fetterman pokonuje Dr. Oza w głównym wyścigu Senatu:

Pokonanie przez Fettermana wspieranego przez Trumpa Oz było niespodziewaną nocą wyborczą w Pensylwanii

Obserwatorzy wyborów nie spodziewali się wyniku spornego wyścigu Senatu Pensylwanii w noc wyborczą, więc kiedy sieci ogłosiły wyścig do Jona Fettermana około 1:30 w nocy, była to niespodzianka.

Aby dokonać tych szacunków, CIRCLE oparł się na danych z ankiety końcowej. Biorąc pod uwagę dane dotyczące udziału młodzieży i selekcji młodzieży dostarczone przez AP VoteCast, oszacowali liczbę młodych głosujących na każdego kandydata.

Jednak badacz danych David Score ostrzegł przed wykorzystywaniem sondaży w celu ustalenia, że ​​to głosowanie młodzieży uratowało demokratyczne wybory w połowie kadencji.

„Istnieje naprawdę długi wzór sondaży opinii publicznej za granicą, w których te podstawowe pytania są błędne” – powiedział. „Prawda o sondażach jest taka, że ​​większość ludzi na nie nie odpowiada”.

I Myślę, że po kilku miesiącach naukowcy mogą zrobić wszystko, co w ich mocy, aby były bardziej kompatybilne z zewnętrznymi źródłami danych. „Ankieterzy mają bardzo słabe osiągnięcia w odpowiadaniu na tego rodzaju syntetyczne pytania”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top