Śmierć dziesiątego odcinka House of the Dragon wskazuje na przyszłość serialu

koniec sezonu Smoczy Dom Pierwszy sezon został wydany w tytule serialu bardziej niż jakikolwiek inny odcinek w torze serialu, z zegarkiem skoncentrowanym na smokach od Dramat i intryga. tam było Inwentarz smokówRekrutacja Smoków (przez piosenkę!) i wreszcie nasza pierwsza walka smok vs smok w świecie Thrones TV.

To było równie intensywne Przepowiedziane proroctwa. czy to będzie Gra o tron Prequel, jeśli nikt nie umrze?

[Ed. note: Major spoilers for the House of the Dragon finale]

W „Czarnej królowej” Rinera wysyła jej najstarszy syn do rekrutacji potencjalni sojusznicy w Nadchodząca wojna domowa Targaryenów. Jacaerys zostaje wysłany do Arrynów i Starków, a Lucerys do Koniec burzy na spotkanie Lorda Baratheona. Luceres, która wcześniej w odcinku wyraziła wobec matki swoje obawy dotyczące jego przyszłych obowiązków jako następcy, otrzymała od niej namiętną rozmowę i surowe przypomnienie, aby nie zaczynać żadnych problemów.

Zdjęcie: Ollie Upton/HBO

Lucerys dosiada swojego smoka Arraxa do Końca Burzy, a kiedy ląduje, widzimy gigantyczną obecność Vhagara, gigantycznego smoka Aemond, czającego się w tle. Kiedy Lucerys wchodzi do zamku, Aemond tam uśmiechniętypo zawarciu umowy z lordem Baratheonem – lojalność wobec Egona w zamian za małżeństwo Aemonda z jedną z córek lorda Baratheona.

Nastąpiła krótka walka. Aemond nazywa Lucerys „Lord Strong” i żąda od młodego księcia wybicia oka. Ale Lucerys odmawia (oczywiście), łapie go w pułapkę, wspina się na Arrax i próbuje odlecieć w niepogodę. Aemond i Vhagar podążają za nim, ujawniając swoją obecność na oszałamiającym obrazie, gdy Vhagar czai się wśród chmur poniżej Arrax jak gigantyczny potwór morski gotowy do przebicia się przez fale.

Gdy zbliżają się Vhagar i Arrax, dwaj młodzi, niedoświadczeni jeźdźcy tracą kontrolę nad skrzydlatymi końmi. Wbrew rozkazom Lucerys, Arrax pluje ogniem na znacznie większego Vhagara, który nie tylko przeszkadza gigantycznemu smokowi. A potem, w najgorętszym momencie odcinka, Vhagar pożera Arraxa i Lucerys jednym kęsem, a Aemond bezradnie próbuje powstrzymać smoka przed zemstą.

Duży smoczy chłopiec wyskakuje znikąd, by zaatakować Lucerys, patrząc w innym kierunku, gryzie go z powietrza i odrywa jego smoka, połykając krwawe kawałki spadające z nieba.

Zdjęcie: HBO

To świetny moment na pierwszą walkę ze smokami w serialu, ponieważ naprawdę ilustruje niebezpieczeństwo wykorzystania tych stworzeń na wojnie – coś, o czym Rinera wspomniała wcześniej w odcinku, w obawie o rządzenie imperium z popiołów, jeśli użyje smoków do przywrócenia ich. Królewska Przystań. To moment pełnego cyklu dla Aymond i Luceres w tym sezonie, Początkowo Aemond stracił oko po kradzieży Vhagar Wiele lat temu (i odcinki). Teraz ich konflikt jest bardziej reprezentatywny dla serialu: chociaż wojna wydawała się nieunikniona po przewrocie z zeszłego tygodnia, teraz została eskalowana nieunikniona dzięki dwóm Targaryenom, którzy nie mieli nadziei na kontrolowanie potworów, które rzekomo oswoili.

Jest również odpowiednio brutalny, z małymi kawałkami Arraxa spadającymi z nieba, podczas gdy Vhagar rozrywa się na znacznie mniejszego smoka, w połączeniu z szokiem Aemonda z powodu sytuacji i jego niezdolności do kontrolowania Vhagara. Teraz musi podjąć decyzję, kiedy wróci do Królewskiej Przystani — Czy dumnie kroczysz?Po obaleniu jednego z głównych rywali swojego brata o przyszłość tronu, czy też potulnie będzie szedł nieśmiało, ponieważ przypadkowo spowodował poważną eskalację tego konfliktu?

Tak czy inaczej, to duży RIP dla Lucerys, ostatniej ofiary Smoczy Domwiększa walka. Może ty ze swoim (ewentualnie) tato W tej chwili.

READ  The Rock i John Cena Hype WWE wracają w trasę

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top