Słonina, która jest postrzegana jako przyszły bramkarz USA, znalazła się na polskiej liście

Chicagowski strażak Gabriel Słonina, postrzegany jako przyszły bramkarz 18-letniej reprezentacji USA, został powołany do 39-osobowego składu Polski, ogłoszonego przez trenera Chesława Miknevicha we wtorek przed czterema meczami Ligi Narodów w przyszłym miesiącu.

Słonina, która w niedzielę skończyła 18 lat, została najmłodszym bramkarzem w Major League Soccer 4 sierpnia zeszłego roku, po 17 latach i 81 dniach w zremisowanym 0:0 meczu z Nowym Jorkiem. W zeszłym sezonie rozpoczął 11 meczów ligowych. Łącznie z ostatnią dziesiątką i rozpoczęło pierwszą jedenastkę w tym roku.

Pochodzący z Addison, Illinois i Polski, Słonina uczestniczył w zgrupowaniach kadry narodowej USA w grudniu i styczniu, ale nie brał udziału w żadnych zawodach. Grał dla Stanów Zjednoczonych na kilku szczeblach młodzieżowych drużyn narodowych.

Zgodnie z zasadami FIFA, przed ukończeniem 21 roku życia zawodnik może rozegrać do trzech meczów dla drużyny narodowej bez dołączania do drużyny.

Sloania jest jednym z pięciu bramkarzy na polskiej liście, obok otwierającego Juventusu Wojciecha Szczecnego i Bartlomija Trekowskiego z Fiorentiny, Camille’a Grobra z Kopenhagi i Lukasa Skoropsky’ego z Bolonii.

Zack Stephen z Manchesteru City i Matt Turner z Nowej Anglii, który w tym roku zostanie przeniesiony do Arsenalu, podzielili się swoją posadą początkową w eliminacjach do Mistrzostw Świata, a na liście byli Ethan Harvard i Sean Johnson.

Polska gości Walię i Belgię 1 czerwca 14 czerwca, Belgię 8 czerwca i Holandię 11 czerwca.

___

Więcej AP Piłka nożna: https://apnews.com/hub/soccer I https://twitter.com/AP_Sports

Dołącz do rozmowy

Rozmowy są opiniami naszych czytelników i im podlegają Zasady postępowania. Gwiazdka nie obsługuje tych komentarzy.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top